Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agarak közül melyik a legnagyobb?

Agarak közül melyik a legnagyobb?

Figyelt kérdés
Mind magasságban,mind sulyra? Árban mennyiben vannak?
2011. aug. 24. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Az hiszem hogy az Orosz agár. De nekem nem igazán tetszik! agarok közül nekem csak a Magyar a Perzs, és az Afgán agár tetszik!
2011. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ír farkas agár... átlagban a világ legmagasabb kutyái, bár a magassági világrekordot dán dog tartja
2011. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Így van, az Ír farkasagár a legnagyobb.

Csak tipp, de szerintem olyan 150 és afölött lehet az ára.

2011. aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ír farkas a legnagyobb, de az orosz agár szintén nagy (szerintem szebb is, de ez ízlés dolga) és könnyebb hozzájutni nálunk.

[link]

2011. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az orosz agár ára kb. 30-50 ezer körül van.
2011. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja. Az expresszen, szaporítótól.
2011. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

skót szarvasagár:

Marmagasság: 71-75 cm

Testtömeg: 30-48 kg



magyar agár:

marmagasság: 65-70 cm.

egyedisége: párban képes legyűrni egy vaddisznót is!

(Nem megfelelő bánásmód esetén szökőssé is válhat, amit nehéz megakadályozni, mivel két méteres kerítés felett érintés nélkül repül át, a pórázát pedig másodpercek alatt el tudja rágni!)



orosz agár:

marja: 70-79 cm


sajnos, mivel divatkutya volt, sok köztük a beteges, ideggyenge...



skót szarvasagár:

70-76 cm



remélem, segítettem...:)

2011. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az agarak közül a legnagyobb az ír farkaskutya, a szukák minimális marmagassága 71cm, a kanoké 79cm, átlagosan 80-90cm között vannak. Extrém nagy példányok akár 100cm körül is. A súlyuk átlagosan 40-55kg, az említett extrém nagyok elérhetik a 70kg-ot.

Még nagynak számít az orosz agár (barzoj) és a skót szarvasagár.

2011. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Természetesen az ír farkas a legnagyobb mind súlyban, mind marmagasságban. Arra nem emlékszem, hogy a barzoj divat fajta lett volna, de persze ezt a fajtát is rendes tenyésztőtől kell venni, hogy ne legyen idegrendszeri gondja.

A barzoj nem sokkal kisebb, mint az ír farkas, ezt írja a standard: Méret és súly : Kanoknál 75-85 cm, szukáknál 68-78 cm a marnál mérve. A kanoknál a marmagasság megfelel a talajtól a far legmagasabb pontjával, vagy attól még magasabb. A szukáknál mindkét pont egyformán magas. Azok az egyedek, melyek a maximális magasságot meghaladják, ha az általános megjelenésükben típusosak, akkor az megengedett.

2011. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!