Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legnagyobb kutyafajták?

Melyek a legnagyobb kutyafajták?

Figyelt kérdés

Melyek a legmagasabbak? és/

Melyeknek van a legnagyobb testtömege?


Azt tudom, hogy elvileg a két legmagasabb kutyafajta az Ír Farkaskutya és a Német(/Dán) Dog. De milyen sorrendben? És utánuk mely fajták következnek a "listán"?


2011. szept. 22. 23:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
45%
A Kaukázusi medveölő meg az orosz őrkutya ami így eszembe jutott most.
2011. szept. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Nagyon sok nagytestű kutya van, hogy melyik a legnagyobb azt meg nem mondom most neked. De google a barátod. :)
2011. szept. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Első: Köszi. :-) De ennél nagyobb listát szerettem volna. :D

Második: Ha nem tudsz/vagy akarsz válaszolni, minek írsz? Miért fárasztod magadat azzal, hogy pötyögsz, engem pedig a válaszoddal...?


A Goggle pedig nem a barátom. :-)


Most hiába írom be a google-ba, hogy "Legnagyobb kutyafajták", ha az összes, amit megemlít kb 5 kutyafajta... És engem mondjuk visszafele a 15 legnagyobb érdekel. De azért nagyon nagyon nagyon köszönöm a bölcs és ablszolút ideillő, nem mellesleg kielégítő válaszodat! :-)

2011. szept. 23. 01:24
 4/36 anonim ***** válasza:
2011. szept. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Ide másolom a korábbi írásom:


"Magasságra 6 óriás fajta van: szent-bernáthegyi, orosz agár, ír farkaskutya, angol masztiff, német dog (és ha jól emlékszem a moszkvai dog, ez nem biztos). Ezen kutyáknál általában a 80cm-t meghaladja a kifejlett kanok marmagassága.

Még 10 fajtát szoktak az óriások közé sorolni, itt előfordul, hogy a kifejlett kanok súlya eléri vagy meghaladja a 80cm-t: leonbergi, kaukázusi juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya, komondor, moszkvai őrkutya, skót szarvasagár, stb...


Súlyra a legnehezebbek a molosszerek és a hegyi típusú kutyák, közülük is talán leginkább az angol masztiff és a szent-bernáthegyi kutya, emiatt talán ők nevezhetőek a legtestesebb kutyáknak."


Amivel még kiegészíteném: a méret és a súly dolgában sokan tévedésben vannak és túlbecsülik a kutyákat. Magasságra még nem is, mert az kb. nyilvánvaló, ezek az óriás termetű fajták átlagosan 70-90cm között mozognak, a német dognak és az ír farkasnak vannak 90cm feletti példányaik, amik ritkán haladják meg a 95cm-t. Van egy-két extrém méretű példány, ha jól emlékszem a guiness rekord most épp 109cm.

Súlyban szoktak a nagy baklövések lenni, mikor leírják, hogy a kauja 120kg, a rotija, németjuhásza 70kg, stb.

Az angol masztiff és a bernáthegyi tekinthető átlagosan a legsúlyosabb fajtának, náluk az ideális súly 70-90kg között mozog (nem a túlsúlyos elhízott példányokról beszélek). Ugye mindenki látott már, vagy legalábbis el tudja képzelni a rotit egy bernáthegyi mellett. Fele akkora. Nem is lehet 70kg, a rotik kanok súlya 40-50kg között mozog. A németjuhász pedig 35-45kg.


Sajnos minél nagyobb egy kutya túlsúlya, annál rövidebb ideig él. Az említett 100cm marmagasságú 70-80kg-os német dogok 4-6 évig élnek. Egyszerűen nem bírja a szívük.

2011. szept. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
73%

hát én 15 fajtát sajna nem tudok felsorolni, de nehéz ezt így sorrendbe rakni...

a 15. legnagyobb szerintem a golden és labrador retriever és ehhez hasonló kutyák...


a kaukázusi max. 40-50 kilót nyom, a közép-ázsiai 60-80-at.


a sarmat ennél is nagyobb, vannak 1 méter magas, 90 kilós példányok is. (de ez inkább egy rosszul sikerült közép-ázsiai...)


amúgy az ír farkas mellett keress rá a skót szarvasagárra is, hasonló méretűek.:)


a bernáthegyi, leonbergi, bernipásztor,... csak a bundájuk miatt tűnnek nagynak, ők is max. 50 kilósak szoktak lenni.

(amúgy a bernáthegyit csúnyán elrontották, a mai kiállítási kutyáknak már az ég világon semmi közük a mentőkutyákhoz, alkalmatlanok is lennének a feladatra.)


általában az ázsiai, vagy onnan származó pásztorkutyák a legnagyobbak, illetve pár viador kutya, mint a spanyol masztiff.


remélem, valamicskét segítettem.:)

2011. szept. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

"a bernáthegyi, leonbergi, bernipásztor,... csak a bundájuk miatt tűnnek nagynak, ők is max. 50 kilósak szoktak lenni."


Kicsit javítanám. A bernire lehet, hogy igaz, mert az valóban nem túl nagy kutya, de a bernáthegyire és a leonbergire nem, hacsak nem az alsó súlyhatárt nézzük a szukáknál. Egy átlagos leonbergi kan 65-70 kg, amelyik kicsit nagyobb, vagy kevésbé mozgatják, az simán lehet több is. Mondjuk 80 kilónál már erős a gyanúm, hogy túlsúlyos, de az 50 legfeljebb a szukákra igaz. Az én kanom 80 cm és 65 kg volt nyáron (télire azért felszed pár plusz kilót), de ő kifejezetten vékonyka és "sportos" testalkatú.

2011. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

És itt mindíg bebizonyosodik (állatok/kutya témában), hogy azok, akik nem (nagyon) járatosak a témában súlyos kommentelési mániában szenvednek. :-)


Nagyon kedves 07:02. Sajnos, mivel valaki szerint a Magyar Vizsla a legnagyobb, és átlagosan, aki értis ehhez, maximum 4-6 kutyafajtát tud felsorolni, egyik kérdésben sem találtam meg a választ, amit keresek. De! Ngggggyyyon köszönöm a linkedet/"válaszodat", ami nélkül nem lenne teljes a kérdésem! :-)


08:07


Köszönöm szépen! Eddig te írtad a legtöbb kutyafajtát, és utána is néztem, tényleg úgy va, ahogy mondtad.


Tudom, hogy itt sokan abszolút felülbecslik a kutyájuk súlyát. Kb egy hónapja volt egy kérdés egy Rottweilerrel kapcsolatban, az említett kérdező szerint a bizonyos kutya, minimum 90 kg, mikor kijavítottam, hogy max 50-60 kg lehet a kutya, de akkor is már a saját fajtájában óriásinak számít, kötötte az ebet a karóhoz a kérdező, engem meg jól lepontoztak. :-)


08:15


A Labrador és a Golden maximum a mesében a legnagyobb, a valóságban nem. :-)

Igen, valamicskét segítettél, mert mondtál olyan kutyafajtát, ami még nem jutott eszembe, így egy kicsit bővül a lista.

2011. szept. 23. 09:48
 9/36 anonim ***** válasza:

ácsi..:)


én azt mondtam, hogy a 15. (tizenötödik!!!!) legnagyobb.


nem a legnagyobb!


azért jó lenne, ha te sem néznél engem teljesen hülyének!;)

2011. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
31%

és kíváncsi lennék a 65-70 kilós leonbergire!:D:D:D:D


maximum 50 kiló, annál feljebb már durván elhízott!!!


(emberből is van 200 kilós, mégsem mondjuk, hogy az emberek 200 kilósak ugye?...)

2011. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!