Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha rákötök egy zsinórt a...

Ha rákötök egy zsinórt a kutyámra, és ha kilép a kapun, és vissza rántom, tényleg nem fog többet kimenni?

Figyelt kérdés

Azt mondta azt egyik ismerősöm, hgy ezt egy kiképző mondta neki.

Ha kimegy a kapun, vissza kell rántani a kutyát, és eljátszani ezt párszor, és akkor tuti, hogy nem fog megpróbálkozni kilépni a kapun soha, csak a gazdi engedélyével.

Ez jó módszer?


2011. aug. 25. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel egyet érsz el, a zsinór bevág a húsába...
2011. aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam.

De most komolyan, kiképzők szoktak ilyet tanácsolni?

2011. aug. 25. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Komoly kiképző nem! Eleve, mi az hogy zsinór? Már a nyakörvet is feltalálták...ez valami kőbaltás ember lehet. Hobbi szinten én is képzek kutyákat, főleg őrző védőzöm. De én erre amit kérdeztél úgy tanítottam meg a kutyám, mikor kölyök volt kinyitottam a kaput, ha kiment leszidtam, visszatettem mondtam hogy NEM! Ezt sokszor. Aztán pedig jutalom falattal leültettem, a kaput kinyitottam, mondtam marad, kimentem elmentem egy darabig, visszamentem ott ült szépen bent akkor megjutalmaztam. Hamar megtanulta.
2011. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyet én még nem hallottam.Én soha nem használtam még csak pórázt sem amikor tanítottam a kutyám.Ajtóban,kapunál arra tanítottam,mindíg én lépek ki elsőnek.Kb.1/2 óra volt az egész.Ha nyitva volt az ajtó/kapu leült előtte,csak akkor indult meg ha kiléptem rajt és engedélyt adtam neki.

Nem hiszem,hogy jó ötlet lenne madzagon rángatni azt a szerencsétlen állatot..Azt sem tudná miről van szó.

2011. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A madzag az nem MADZAG.

Azt ajánlották lefordítva, hogy a nyakörvre tegyél hosszú "madzagot"-kötelet-pórázt-tetszőlegesen behelyettesíthető, melyiket akarod.

Amikor futna ki a kapun, nem engeded tovább, csak a kapu előtt pár centivel. Vagyis "megakasztod" a kutya futását. Ilyenkor egy NEM is elhangozhat.

2011. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!