Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Mit tehetek? Amíg...

S. O. S. Mit tehetek? Amíg nem voltam itthon a cigányok a harcra kiképzett "pit bull"-jukat rá engedték a kutyámra.

Figyelt kérdés

Igaz már tegnap történet.

Nem volt otthon tegnap senki. Mikor haza jöttünk a szomszéd mondta, hogy hülye cigánygyerekek akik azzal nagy menőködnek, hogy nekik milyen harci kutyájuk van na azok be tették a kertünkbe a kutyát ami bezzeg egyből nekiment az én kutyámnak. A szomszédunk el mondta, hogy kik voltak apám meg elment hozzájuk és jól kiadta az útjukat. A kutya nyakán van két harapásmony. A doki tegnap látta le is kezelte.

A kutya amúgy Tibeti terrier és Puli keverék. Menhelyről hoztk ezért nyáron lenyírtuk mert nagyon csúnya volt a szőre. Ma mikor elmentünk be zártuk a házba de utál ment lenni. Meg mivel közepes testű hosszú távon nem is megoldás. Apum azt mondta, hogy venni kell rá szöges nyakörvet. Mert hát régen is az volt a juhász kutyákon a farkasok ellen.

Mit lehetne tenni, hogy többet ilyen ne forduljon elő?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. nov. 3. 18:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Első körben feljelentést tenni. Bár nekem az még oké, hogy "beteszik" a kertbe, na de hogy vették ki?
2011. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

Először is feljelenteni őket ha a szomszéd tanúskodik még jobb!

Utána: a kutyát ha elviszed sétálni reggel este lehet napközben a házban..

szegény kutya..hogy lehet ekkora szemét?!!

2011. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire kivitelezhető, de ha van rá lehetőség csináljatok neki egy kis elkerített részt a kertben. Nem kell mindig bent lennie csak amikor elmentek.


17/L

2011. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
48%
Én vidéken élek, a szomszéd utcából át szoktak járni kutyák, és hát a gazdikkal én sem tudok úgymond magyarul beszélni, úgy hogy amikor alkalmam nyílik rá, egy kicsit meg szoktam szurkálni villával a hívatlan vendégeket. Az egyik szomszéd patkányméreggel szokta őket várni.
2011. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

*bent


Ja és a kutya egy 4 éves kan.


A jegyző amúgy nem foglalkozik ilyen ügyekkel.

2011. nov. 3. 19:00
 6/38 anonim ***** válasza:
Nem a jegyzőhöz kell menni, hanem a rendőrségre...
2011. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Ja a lényeget lehagytam, hozzánk azért járnak a kutyák, mert mindig van 5-10 csirkénk. Egyszer kinyírtak 10 csirkét...
2011. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszönöm!


Az elkerítésen már én is gondolkodtam de félek ha oda is be jönnek és akkor meg majd oda teszik a kutyát.

De amúgy félek hogy nehogy megmérgezzék vagy valami. Mert ezektől az is kitelik. Ezeknek amúgy itt az a szokásk hogy verekedtetik a kutyákat nekik az az élvezet.

2011. nov. 3. 19:04
 9/38 A kérdező kommentje:
De amúgy az a baj hogy a rendőrség se nagyon foglalkozik az esettel. Azok is tudják hogy ezek itt harcoltatják egymás között is a kutyákat meg hasonlók nem érdekli őket.
2011. nov. 3. 19:05
 10/38 anonim ***** válasza:
29%

Azonnal feljelenteni!

Tudomásom szerint az pitbull terriert tilos tartani! ,,helyette van a stafford.

De jobb ötletem is van fogj egy bézbólütőt és vágd pofán a rohadt cigányt!

2011. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!