Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyával sétálni? Hogy?

Két kutyával sétálni? Hogy?

Figyelt kérdés
Hamarosan kapok egy új kiskutyát. Goldenem van, dalmata lenne. De s éta probléma. A goldenem szépen sétál pórázon, nem húz. Akkor a kis dalmatával együtt vihetem sétálni? Külön-külön nem akarok elmenni velük, mert akkor összesen 2-4 órát sétálnék :/ hogy tanítsam? mindkettő a bal oldalamon egymás mellett? Vagy egyik a balon, másik a jobbon?
2011. aug. 25. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
az elején amíg az új kiskutya is meg nem tanul fixen sétálni addig jobb lenne külön mert nagyon függni fog a másik kutyától illetve neked is egy szenvedés lesz a séta
2011. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Hát nekem 3 kis termetű kutyám van, de még őket (2-t közülük) sem valami könnyű együtt vinni, nem hogy 2 nagy testűt! Mire sikerül bezárni az ajtót, eltenni a kulcsom és behúzni a táskám, már össze is gabalyodtak és rohannak az ugató kutyák felé. Én egyszer voltam a 2-vel együtt sétálni, de azóta inkább megkérem az öcsémet, hogy sétáljunk ketten. Vagy egy ismerősömet. :) De amúgy, jobban belegondolva, kettővel azért mégse ANNYIRA nehéz sétálni. De amíg pici az egyik, meg kell tanulnia dolgokat ezért ne együtt vidd őket mert akkor nem tudsz elég figyelmet szentelni neki. 15/L
2011. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És a két kutya a balomon legyen, vagy egyik balon másik jobbon?
2011. aug. 25. 20:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól nevelt kutyákkal egyáltalán nem nehéz sétálni. Én 3 közepes méretű kutyával sétálok. Mivel a nagyok jólneveltek és nem forgalmas a tájék, így általában szabadon jönnek velem, míg az aktuális kicsi pórázon és szépen megtanulja. Van egy elosztónk amire két kutyát rá tudok kapcsolni. A két nagyobbat arra rakom, a kicsi meg külön pórázon ha korrigálni kell, de már rég nem kell, mostmár csak azért van így mert kettesnél nagyobb elosztót nem láttam még.

Mindegyiket baloldalon viszem, szerintem elég bonyolult lenna különböző oldalon, meg sok helyet is foglal, a kezed is telelesz akkor.

Gondolom te pórázon viszed a nagykutyát is, hát azt javaslom, otthon gyakorolj a kicsivel, aztán vidd ki egy kicsit egyedül is, majd pedig együtt a kettőt, és már mehettek is sétálni. Ha a kutyáddal jó a kapcsolatod akkor nem lesz nagy gond.

2011. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia:)


én 6 kutyával sétálok!:D

nálunk ez minden napi komoly családi összehangoltságot igényel, elég durva.:D



na de a kérdésedre a válasz:


úgy szerencsés, ha mindkettő a balodon megy, ha alapból így tanulták (pl. kutyasuliban) külön-külön.


de mivel a dalmata még rugalmas, mehet egyik jobbon, másik balon.:)

2011. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy melyik kutya melyik oldalon meg, az a Te döntésed. Nem kell feltétlen mindkét kutyádnak a bal oldaladon menni, az új kutyust nyugodtan szoktathatod a jobb oldaladra :) ( bár onnantól neki mindig a jobb oldaladon kell lennie :))
2011. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én két kutyával úgy sétálok, hogy egyik az egyik oldalon, másik a másikon, és lehetőleg mellettem vagy mögöttem, elém nem mehetnek, és nincs kacsázás meg szaglászás sem, csak ha mondom, hogy mehettek pisilni.
2011. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!