Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Van egy hetem hogy...

Bettuta kérdése:

SOS! Van egy hetem hogy megoldjam, ha nem el kell vinnem a kutyámat. A kan kutyam az éjjel közepén és hajnalban megállás nélkül ugatja a szuka kutyánkat, minden éjjel már tobb mint 3 hónapja. Mit csinaljak vele? - tényleg zavaró!

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 20:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%
Az utolsót ne így csináld. A válasz írója is tökéletesen elkúrta a kutyája bizalmát. Érdekes is az az eb, ami ha látja a gazdáját közeledni megijed és elszalad...Istenem, mennyi idióta van....
2011. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem magát a problémát se. Sétáltasd meg, és engedd be a kutyát a házba, és vígan el fog durmolni reggelig.


Vagy ez túl bonyolult, inkább dögöljön meg?

Pofám leszakad komolyan. Minek neked egyáltalán kutya? Ivartalanítani nem tudod, elkülöníteni nem tudod, beengedni nem tudod, nevelni nem tudod, gyanítom sétáltatni sem tudod. Akkor meg minek???

2011. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A cerberos kutyaiskola oldalán találtam ezt a csörgő dobozos, kannás módszert, mások is használják.

Nem hiszem, hogy elvesztettem volna a kutya bizalmát. Minden este kimegyek hozzá 10-11 körül, lefekvés előtt még megnézem, hogy minden rendben van-e a kutyával. Akkor is kinyitom az ajtót és felkapcsolom a lámpát, odamegyek hozzá és nem ijed meg tőlem, gyakran csak a szemét nyitja ki, békésen alszik tovább. Egy-két havonta fordul elő, hogy éjszaka ugat, mert a szemben lévő telephely kutyáihoz kóbor kutyák jönnek és olyankor az egész környéken zeng a kutyaugatásról. Több módszert is kipróbáltam az ugatás ellen, nekem ez vált be. Megtanulta, ha éjszaka ugat, a kerítés előtt szaladgál, akkor ki fogok menni hozzá és hallani fog egy kellemetlen hangot. Nem vertem, nem kiabáltam vele, nem vonszoltam a helyére, nem okoztam neki fájdalma. Egy ismeretlen, kellemetlen hangot hall csak, erre úgy reagál, hogy abbahagyja az ugatást és a helyére megy. Ugyanezen alapul az pofán locsolás módszer is, megtanulta, hogy kellemetlen inger fogja érni, ha ugat.

Ha bármikor meglát, nem fél tőlem és nem szalad a helyére, ezt nem is írtam sehol, elég vidámnak látszik, mikor meglát.

2011. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Előző: ez így igaz!
2011. aug. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!
2011. aug. 27. 07:18
 16/18 anonim ***** válasza:

Csak a kannát úgy kell használni, h ne lássa h te teszed. Jelen esetben a kutyád nem a kannától ijed meg, hanem attól, h te kimész hozzá. Mert tudja, h ha kimész, meg fog ijedni, mert egy ismeretlen, zörgő tárgy repül felé.


Nem a módszer a rossz, hanem ahogy te alkalmazod.

2011. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Bevált a vizes módszer, csak annyit mondok ha nyitom az ablakot sssssss, és csend honol. Köszönöm mindenkinek:))
2011. aug. 30. 19:36
 18/18 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segítettem! :)
2011. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!