Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem hajlando enni a kutyam?

Tyler913 kérdése:

Miert nem hajlando enni a kutyam?

Figyelt kérdés
6 honapos kolyok amstaff.2 napja nem hajlando enni,raadasul teljesen passziv,nem jatszik,csak fekszik egesz nap,a setak alatt is csak poroszkal mogottem.Nem hiszem,hogy beteg,hiszen nem hany,nem megy a hasa,nem nyuszit,nem mutatja a jelet fajdalomnak,szoval gondoltam,a problema a nagy meleg miatt jelentkezik (raadasul emeleten lakunk,legkondi nincs).Az viszont aggaszt,hogy nem eszi meg a kajajat mar 2. napja.Mit tehetnek,hogy megegye?Van valami etvagyjavito tippetek?Vagy csak varjak,mig elmulik a meleg,es visszater az eletkedve?
2011. aug. 25. 22:46
1 2
 11/17 anonim válasza:
Ja és csatlakozok egy előttem szólóhoz: nem feltétlenül kell megtaláld a kullancsot benne,hogy valami kullancsos betegsége legyen. babézia lappangási ideje lehet 2 hét is.
2011. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!Nem hinnem,hogy kullancs,ugyanis egyreszt van rajta spot-on,masreszt meg soha nem talaltam benne egyet sem,nem is nagyon van a kornyeken,ahol setalunk.

Az etvagya normal esetben valtozekony,valamikor zabal,valamikor meg otthagyja a kajat.Most volt tapvaltas,lehet,ez is kozrejatszik,bar a regit sem szerette tulzottan.

A fogaival semmi kulonos nincs,inni iszik.Egyebkent reggel,mikor meg nem volt nagyon meleg,labdaztunk,akkor rohangalt,jatszott,mint normalisan.De napkozben viszont tovabbra is passziv.Ha hivom,odajon,de nem jatekos egyaltalan,ugy viselkedik,mint egy oreg kutya.

2011. aug. 25. 23:27
 13/17 anonim ***** válasza:
orvos?:) aztán majd sírsz.
2011. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nyilvan azert irtam ide,hogy kikerjem masok tanacsat ingyenesen,mielott minden hulyeseggel orvoshoz jarkalok.Ha csak a meleg miatt van,akkor elmulik,de siman lehet,hogy a vizsgalatert egy csomo penzt ki kene pengetni.Ne ertsd felre,nem a kutyatol sajnalom,de annak sincs ertelme,hogy mindig allatorvoshoz vigyem,ha valami rendellenes dolgot csinal.
2011. aug. 25. 23:36
 15/17 anonim válasza:

ismételni fogom önmagam: az én kutyám KILTIX nyakörv mellett(egyik legjobb) kapott babéziát úgy,hogy kullancsot nem is láttam benne. Szóval lehet ötletelni, de a helyedben nekem holnap reggel az első utam az állatorvos lenne. Ha csak a meleg,és a táp, akkor mindegy,buksz 1-2ezret a vizsgálaton. Ha babézia, lehet,hogy ezért nem pusztul el a kutyád. Lehet mérlegelni a lehetőségeket.

Az,hogy "ja biztos nem kullancs,mert nem láttam benne,és van rajta spot on" nem opció. Az én állatorvosom már nem mer ajánlani senkinek semmit,mert volt babéziás kutyája(az enyémmel együtt) a legszuperebb nyakörvek meg spot on-okkal együtt. Szóval again: vidd orvoshoz. És ha van hőmérőd, mérd meg a lázát. 38,5 felett kezdj gyanakodni. 39-40-nél már gáz van,akkor meg futás a dokihoz. meg amúgy is.

2011. aug. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
ha a "rendellenes dolog" amit csinál, az amúgy jó étvágynál a 2 napja nem evés,és levertség, az abszolút normális,ha elviszed sürgősen orvoshoz.
2011. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Na,ma reggel tettem egy kiserletet.Tap helyett felkockazott sajtot adtam neki,es joizuen befalta,sot,mikor osszekevertem a tappal,kiette,a tapot meg otthagyta.Ugy nez ki,hogy csak finnyazik.Persze azert bemegyek az allatorvoshoz es megkerdezem,mi a velemenye.
2011. aug. 26. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!