Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma belement a kutyámba két...

Ma belement a kutyámba két kullancs, mind a kettőnél beletört a feje . Felhívtam az orvost és ő azt mondta, hogy nem lesz semmi baja. Azért vigyem el orvoshoz? Vörös körülötte :S

Figyelt kérdés
Légyszives segítsetek!!
2009. ápr. 17. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

VIDD! Most. De ne ehhez az orvoshoz. Kullanmcs úgy működik, hogy ha meghal, míg bent van a feje a bőr alatt, akkor bele "köpi" haláltusájában a váladékait. Reméljük, esetetekben ez nem volt fertőzött.

A kullancs kiszedését ha nem tudod egyedül, akkor szintén orvosra bízd, az élősködőt mindig élve kell kiszedni, az óramutató járásával megegyező irányba tekerve.

A kullancsfejek sem maradhatnak a kutyában, mint képzel magáról az orvos, akit felhívtáL?!

2009. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta pontosan,hogyha belázasodik,vagy étvágytalan akkor vigyünk csak el...Eddig soha nem történt ilyen,csak nem bírt magával és elmozdult :v
2009. ápr. 17. 18:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Értsd meg: NEM maradhat bent a kullancs feje. Akkor miért kellene megvárni, míg belázasodik? Az orvosotok arra számít, hogy a kullancsok szép csendben betokosodnak, ha meg nem, vagy fertőzöttek, akkor úgyis láz lesz a vége... Erre írtam, hogy milyen doki az ilyen. Én is jártam már így, azonnal mentünk, kiszedte, kifertőtlenítette, így a kutyába esetleg belekerült kullancsfertőzésnek sincs ideje szétszóródni azon nyomban a vérében.

Menjetek már el egy dokihoz, ez nem vicc.

2009. ápr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz. De legközelebb figyelj a kullancs eltávolítására. Az óra járásával ELLENTÉTES irányba kell megtekerve kivenni.
2009. ápr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor csináljátok ketten, vagy szedesd ki orvossal! Miért akarod megvárni míg beteg lesz, ha megelőzhető?

Máskor használj kullancs elleni cseppet.

2009. ápr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Winner of Royal Hill ***** válasza:
50%

Ha csak a feje(pontosabban a szájszerve és a feje) maradt bent nem lesz semmi baj a kutyának. Magától ki fog lökődni!

Az is normális ha piros körülötte a bőr,mert ugye a szúnyog csípése is bepirosodik, hát még a kullancsé!

Egyébként ha a potroh és tor részét eltávolítod a kullancsnak mégis mit tudna visszaköpni és honnan?Ha bekened valami krémmel akkor fuldoklik és a "haláltusája" közepette visszaöklendezi a kiszívott anyagokat(Ezért nem kenegetjük a kullancsot)

Egyébként ha veszel kullancskiszedő kanalat, azzal nagyon szépen ki lehet venni a dögöket(bár van hogy így is beszakad).

Kedves előttem válaszolók, kérdezhetek egy apróságot?

Minek vigye az orvoshoz? Ő majd kiműti a kullancs fejét?Vagy mi fog történni?

Amíg nincs panasz, addig felesleges az orvos...

2009. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!