Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri manapság kutyatenyésztő...

Megéri manapság kutyatenyésztőnek lenni?

Figyelt kérdés

Elsőnek is leszögezem, hogy nem, nem szeretnék kutyatenyésztő lenni.

Mi nemrég vettünk egy angol cocker spániel kutyust, tk-s, és emiatt sok kennel honlapját végignéztem, valamint hirdetéseket. Megszokásból most is szoktam nézelődni és látom van ahol már 1 éve rajtuk maradt néhány kiskutya (az expresszen most is belefutottam olyan hirdetésbe hogy tk-s angol cocker spániel eladó, olcsón, csak az oltások árát kell kifizetni) és olyat is olvastam hogy részletfizetéssel is elvihető csak vigyék.

Megéri a mai válságban tenyésztőnek lenni, miközben az embereknek nincs pénzük? Sok helyen olvastam, hogy ebből nem lehet megélni, de igaz ez? Sokan tenyésztenek, mind csak elhivatottságból csinálja?


Mondjuk voltunk néhány kennelt meglátogatni, nem tűnt úgy hogy nem lehet megélni a dologból, olyan házaknál voltunk, hogy majdnem megszólaltak :)


2011. aug. 27. 16:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem is van most növendék kutyám aki nálam maradt..csak öten voltak az alomban.. 4 szuka 1 kan a szukákból mind külföldre ment a kan még gazdátlan...itthon én már meg se próbálok kutyát eladni.. normál áron senkinek se kell engedni pedig nem engedek az árból csak ha úgy látom, hogy nem túl ígéretes a kiskutya... de mivel ez a kicsi minimum InCh minőség ezért inkább megtartom..

A tenyésztés elhivatottság és senki se próbál megélni minőségi tenyésztésből van normális munkám is ez csak hobby

2011. aug. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez egy érdekes helyzet , mivel olyan kutyákból ami népszerű van több száz-ezer hirdetés és nem minden ember akar kifizetni több mint 100 e t 1 kutyáért ,( én is szaporitotol vettem mert nem volt keret többre de nem szégyellem mert ö életem kutyája ) azokat érné meg tenyésztené amik ritka fajták csak azokat meg sokkal kevesebben vennék . én csak ugy mennék el tenyésztönek ha kimennék külföldre pl amerikába vizslát, pulit tenyésztetni esetleg kuvaszt
2011. aug. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Akiket én ismerek, azoknak van rendes munkájuk. Általában vállalkozók, nem alkalmazottak. Amijük van, az a munkájukból van, sőt a munkájuknak köszönhető, hogy egyáltalán kutyatenyésztéssel tudnak foglalkozni. A nyaralást is kutyakiállítással kötik össze, már ha jut pénz nyaralásra a kutyák mellett. Mert ahogy látom, első a kutya, minden más utána jön. És valóban nem ritka, hogy visszalépnek a vevők és hónapokig nyakukon maradnak kiskutyák. Szóval ha úgy nézzük, aki szereti a kutyákat és szereti azt a fajtát, annak megéri szerelemből csinálni, de nem anyagilag. Én épp ezért nem is gondolkodom ilyesmiben, mert látom, hogy nekem erre nem lenne pénzem.
2011. aug. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Normálisan csinálni nem éri meg.. a genetikai teszteket ha akkreditált laborban csináltatja az ember a legközelebb az Német ország de van olyan amit csak az USA-ban csinálnak.. a klinikai teszteket is a legjobb igazán jó orvossal megcsináltatni az pedig nagyon nagyon drága néha. Aztán megtalálni az ideális kant utazni nem ritkán 500-600 km ert a kutyával ott lenni napokig aztán haza...

aztán ha igazán tudni akarjuk, hogy mit ér egy kutya akkor nem Európa, Világ kiállításra kell elmenni vagy a szomszédos CAC ra hanem olyan speciál bírókhoz akik nagyon értenek a fajtához és szaktekintélynek számítani.. pl nálunk a Belga az Olasz és a Holland klubkiállítás a legszínvonalasabb...

Minőségit táplálás, oltások, orvosi kezelés... majd ugye a kicsik felnevelése stb..

szerintem megélhetési szempontból nem éri meg, de amikor a gazdik írnak, hogy milyen szuper a kiskutya és amikor Amerikában ahol a fajta legjobb egyedei vannak egy klubkiállításon az én általam tenyésztett kutya nyeri az osztályt...na az megéri..szerintem pillanatokért éri meg, mikor megjönnek a negatív szűrési eredmények, mikor tőlem való kutya 100 os karakter tesztet csinál és hasonlók...) ilyenkor mintha szárnyalnék és újra ezt akarom érezni :)

2011. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

a tenyésztő alapvetően azért tenyésztő, mert NEM ELADÁSRA tenyészt!

akinek a minél gyorsabb és drágább elpasszolás a cél, azt nem így hívják. a tenyésztőnek célja van, koncepciója és magának tenyészt. társtulajdonba, vagy saját részre tart meg kölyköt, hisz az almot is azért hozza le, hogy továbblépjen vele - ha nem tart meg, akkor nem tud előrehaladni. az igazi tenyésztőknél nincs is évente 2-3 alom, van, ahol csak 1-2 évente van egy. ha mellesleg van egy kis marketing érzéke, és másoknak is tetszik a koncepciója, akkor a beharangozott alomtervvel már le is foglalták az alom nagyját... ritka az, hogy igazi, tisztességes tenyésztőnél ott ragadjon kölyök. ha mégis, akkor sem jellemző, hogy minden áron megszabadulni akarnának tőlük.

2011. aug. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

előző

a teszteket ennyire nem éri meg túllihegni, szerintem a magyar bíró is ugyanúgy el tudja dönteni, hogy az a kutya alkalmas-e tenyésztésre, avagy se, nem kell ahhoz kukutyinba menni

a klinikai teszteket pedig én még ajánlom is, hogy nálunk csináld, mivel a magyar orvoslás világhírű, csak ezt te nem tudod, azt hiszed, hogy Amerikába ha ennyire drága, akkor biztos jobb... hát nem jobb semmivel, csak 100x drágább legalább, azért egy bizonyos fokig szügségszerű az ellenőrzése a genetikai háttérnek, de nem kell túlzásokba esni, ahogy te átestél a ló túloldalára, igazából amit te leírtál, abból ítélve nem hiszem, hogy tenyésztő lennél, mivel anyagilag magadat sodornád csődbe


de hogy a kérdésre is válaszoljak,


ha a szűréseket megcsinálod, és elmész 3-4 kiállításra, aztán minden rendben lesz a kicsikkel, és el is tudod adni a kölyköket, akkor van rá szép esély, hogy profitos legyen ez a biznisz, de ha valakinek kacsalábon forgó palotája van, akkor az nem egyetlen szuka nősténytől van, amit az emberfia 3-5-ször leellet, aztán a kölyköket eladja 100ezerért.

én nem mondom, hogy nem éri meg, de a kiadások és a sok-sok munka mellett eléggé kockázatos befektetés, illetve akkora hasznot sem hoz

2011. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

előző

ez 17:25-nek szólt

2011. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

ma 17:58


bár nem nekem írtad, de...


"szerintem a magyar bíró is ugyanúgy el tudja dönteni, hogy az a kutya alkalmas-e tenyésztésre, avagy se, nem kell ahhoz kukutyinba menni"


ezt híjják igényességnek. ha nem magyar fajtám van, hanem belga, akkor tán a belga bíró - a fajta sok éve tenyésztője, a fajtagazda országban sok kiállítást végigbíráló személy - tán talán más szemmel nézi azt a kutyát a híresen korrupt magyar bírói gárdánál (már tisztelet a kivételnek). szerintem jelent valamit, hogy az igényesebb tenyésztők (és nem csak egy fajtánál tudok ilyet, hanem legalább egy tucatnál) már nem neveznek (allrounder) magyar bíróhoz, ám ha akad egy külföldi (urambocsá fajtához értő), akkor ott ott vannak, és a szokásos, allrounderek-kedvence nevezők pedig elmaradnak...


"a klinikai teszteket pedig én még ajánlom is, hogy nálunk csináld, mivel a magyar orvoslás világhírű, csak ezt te nem tudod, azt hiszed, hogy Amerikába ha ennyire drága, akkor biztos jobb.."


elég egyértelműen leírta, hogy CSAK ott van ilyen vizsgálat.

2011. aug. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"elég egyértelműen leírta, hogy CSAK ott van ilyen vizsgálat."


na ne ferdíts már szépen kérlek

honnan veszed, hogy a belga esetleg okosabb, vagy nem korrupt? mert belga? attól még ugyanannyi esély van rá, hogy korrupt legyen, sőt, tudod mit? sokkal inkább fog egy csúnyább belga kutyának díjat adni, mint egy magyar szebb kutyának, ez a mentalitás mindenhol megvan

2011. aug. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A tenyésztés a szaporítás között nem a tk, nem a szűrések, nem a kiállítás a különbség, hanem a cél.


A szaporító több kutyát csinál, a tenyésztő meg jobbat. Ennyi. Lehazudhatja a csillagokat az égről, megcsináltathat mindenféle szűrést, ha nem a fajta jobbítása a cél, akkor az szaporító.


Tehát a tenyésztőnek lenni semmiképp sem éri meg, hiszen ha szívvel lélekkel csinálod, akkor úgy csinálod, mint az első, és arra bizony a gatyád is rámegy.

2011. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!