Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapás? (Kérdésed túl...

Kutyaharapás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
labrador kanom megharapott.. :( tudtam, hogy nem vagyok a falkavezérség szerepbe.. pedig minden jól ment, szót fogadott az utcán, már pórázon is szépen jött, csak akkor evett ha megengedtem neki.. :(de ígymár biztos :( tudtok valami tanácsot adni? :(
2011. aug. 27. 20:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
előszőr szólam neki, de szerintem is felismert, mert utánna abbahagyta és lelapította a fülét, és a farkát is behúzta.
2011. aug. 27. 22:22
 12/17 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem szabad a kutyához hirtelen nyúlni! Legközelebb kiálts rá, hogy rád figyeljen és utána húzd el! Legjobb azonban az lenne, hogy odamész és elzavarod a kerítéstől. A kerítés, terület őrzése a falkavezér dolga.

Nincs akkora baj, mint hiszed. A saját területét a kutyák nagy többsége félti egy idegen kutyától, még a jámborabb fajták is.

2011. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy írtad, hogy szóltál neki. Így már baj, hogy megharapott! Ne csak szólj legközelebb, hanem állj a kerítés és közé, határozottan, keményen zavard el onnan!
2011. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
értem, csak sajnos nem a saját területét védte. szóval pórázon volt, és közel kerültünk a corsohoz, és elkezdte ugatni, (gondolom a területét féltette) és ekor az én kutyám is rákezdte. előszőr pórázzal próbáltam elhúzni, rákiáltottam, de semmit nem ért, mintha ott se lettem volna.. azért a nyakörvénél megfogtam, hogy elé tudjak állni. :)
2011. aug. 27. 22:34
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha jól értem sétáltatok és egy kerítés mögött ahol elhaladtatok, ott volt a corso. Legközelebb ne vidd túl közel a kerítésekhez! Legalábbis addig ne, amíg megtanulja semmibe venni a kerítés mögött tombolókat. Ha ilyenkor húzod, ne hátrafelé tedd, hanem oldalra, hogy ne tudjanak a kutyák egymás szemébe nézni. Jó módszer még az is (nálunk bevált), hogy megtanítottam a kutyáimnak a figyelj parancsot, ami abból áll, hogy a kutyáknak rám kell néznie és akkor jutalomfalatot kapnak. Ez a néhány másodperc elég ahhoz, hogy kizökkenjenek a "harci" állapotból, figyelmen kívül hagyják a másik kutyát és már haladhatunk is tovább.
2011. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm !! :)
2011. aug. 27. 23:02
 17/17 A kérdező kommentje:
bocsi kicsit érthetetlenül írtem le :$
2011. aug. 27. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!