Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétára mindig visztek magatokk...

Sétára mindig visztek magatokkal jutalomfalatot?

Figyelt kérdés

még egy kérdés:

ha mondjuk a kutyám megtanult egy parancsot(pl. ül) azt a későbbiekben elég simogatással dicsérni, vagy mindig adjam neki a jutifalit?


2011. aug. 28. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
sosem viszek jutalomfalatot, anélkül is szót fogad :) A parancsaimra is engedelmeskedik szó nélkül, mégha nincs is nálam jutalomfalat, akkor is (persze egy simogatást mintha elvárna utána). :)
2011. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

sétához egy kutya, egy póráz és egy ember kell a jutalomfalat felesleges:)

az elégedett embertársnál nincs nagyobb jutalom, a dicséret simogatás sokkal jobban értelmezhető a kutya számára mint az étel osztogatás

ha étellel is kezdi az ember a tanítást, képzést a leghamarabb érdemes kiváltani dicséretre és simogatásra ezt különben csak egy túlizgatott és ételfüggő kutyád lesz!

2011. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én csak régeben adtam neki jutalomfalatott. (amikor tanítottam)

De soha nem vittem magamal jutalomfalatott, ha vittem sétáltattni.

Elég simogatni, én is azt szoktam már.

2011. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sose viszek jutalomfalatot.:)

Az én kutyám elég rafinált:D pl. mikor kérem tőle a pacsit, akkor ad, persze mindjárt megdicsérem meg megsimogatom. Aztán mikor abbahagyom a simogatást megint adja a pacsit, ha abbahagyom megint, és ezt mind azért, hogy simogassam.:) szóval nem minden kutyának a jutalom falat az első, fontos a dicséret is, meg persze a szeretgetés.

2011. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem viszek magammal. Egyrészt utálok bármit is a kezemben tartani ha sétálok másrészt nincs is rá szükség. Ha gyakorolni megyünk ki (hogy zavaró helyen is tudja), csak akkor viszek.

Ha már megtanult valamit akkor jutalom nélkül is meg fogja csinálni, elég ha megdicséred vagy megsimogatod.

2011. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ! :))
2011. aug. 28. 21:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Klikker+jutifalat mindig nálam van, mert a sétát összekötjük a gyakorlással. Behívásnál is jó, ha néha falattal is tudom jutalmazni, nem csak dicsérettel.
2011. aug. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálam is általában van falat és kliker is. Főleg azért mert mindig van valami képzetlen ideiglenes kutyám, akivel gyakorolni kell mindenfélét. Ha csak a sajátommal megyünk ketten, és nem akarok tanulni kicsit se, akkor nem viszek, de gyakran rám jön a taníthatnék, vagy látom a kutyán, hogy tanulna, és akkor szívás ha nincs nálam.

A falattartómban van a labda, a kakis zacsik, és az alján mindig van valamennyi száraztáp, tehát azért egy átlag sétára nem főtt májjal megyek, de edzeni igen.

2011. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha városban sétálunk akk sose viszek, 'csak' simogatást kap. Mivel az erdő közelében lakunk, ezért szinte mindig oda megyünk. Oda kell, mert szabadon megy.
2011. aug. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálam mindig van jutalomfalat, ha olyan helyre megyünk, ahol el tudom engedni (szóval szinte mindig, mert csak 1-2 havonta fordul elő, hogy végig pórázon sétál). Kutyasuliba finomabb falatokat viszek, egyszerű sétára viszont leginkább száraz tápot. Klikkert is szoktam magammal vinni.

Ennek több oka is van. Az enyém egy kis érdekkutya, kajáért mindent megcsinál. A simogatást viszont nem nagyon szereti. Neki az nem dicséret. Naponta 1-2 alkalommal lehet dögönyözni pár percig, de séta alatt inkább megy máshova, szaglászik stb.

A másik, hogy vizsgákra készülünk, vagy csak trükköket gyakorlunk, és ezt mindenféle környezetben. Nem csak otthon, mert akkor kint nem működne.

2011. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!