Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a rotinknak? SOS

Mi baja lehet a rotinknak? SOS

Figyelt kérdés
Van egy 2.5 éves rottweilerünk. kis korától nálunk van, testvéremmel és apukámmal együtt neveljük, etetjük, sétáltatjuk. egy 100 négyzetméteres kenelben él, majdnem minden nap elvisszük sétálni. Sose voltunk vele agresszívak, mindig is játékos okos kutya volt. Reggelente az cseréli vizét, és ad neki egy farhátat, aki előbb felkel. ma reggel én voltam, kimentem, odaadtam neki a farhátat, előtte megsimogattam a fejét ahogy szoktam, aztán kicseréltem a vizet, elmentem. délután, hogy ne melegedjen át a vize, kicseréltem. már az furcsa volt, hogy oda se jött hozzám. odamentem, elkezdtem simogatni, egyszercsak elkezdett morogni. jo elengedtem abbahagyta elkezdte csoválni a farkát. aztán megint megsimogattam, felpattant és hörgött, ugatott rám. meglepődtem, elmentem. megjegyzem soha az életébe nem morgott ránk! soha nem volt ilyen baj! este aztán mentem odaadni a napi kajaadagot. bemegyek, csoválja a farkát, leültetem, szokásos fejsimogatás mielőtt odaadom a kaját, erre megint elkezd morogni. jo letettem a kaját, otthagytam. DE SOHA NEM CSINÁLT MÉG ILYET, ÉS MÉG REGGEL SEM VOLT SEMMI BAJA!!!! az egyetlen dolog, amiben most más, az az, hogy vagy 2 héttel ezelőtt el kezdett sántítani. akkor megnéztük a mancsát, végigtapogattuk a lábát, nem jelezte hogy fájna, semmi. az állatorvos se tudott rá mit mondani, csakhogy várjunk. jó ez egy hete elis múlt, de ma újra észrevettem, hogy sántít. attól lehet ilyen agresszív? vagy mégis mi baja lehet? mert még soha de soha nem csinált ilyet egyikőnkkel sem. kérem hozzáértők segítségét.
2011. aug. 28. 22:48
1 2
 1/20 anonim válasza:
0%
az a baja hogy rottweiler, nekünk is volt és hát elég idióta volt aztán hál istennek el kellet altatni
2011. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy minden átmenet nélkül ezt teszi? Nagyon okos volt, még az idegeneket is csak nyaldosta, meg örült nekik mindig. Nagyon remélem, hogy ez egy átmeneti dolog, mert így nemtudunk vele mit csinálni...
2011. aug. 28. 23:00
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Simán lehet, hogy azért ingerültebb, mert fájdalma van, és nem akarja, hogy a közelébe menj.
2011. aug. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
hát lehetséges, csak így nemis nagyon lehet elvinni akkor az állatorvoshoz..
2011. aug. 28. 23:22
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Vigyétek olyan orvoshoz, aki röntgenez is. A fájó lábát főleg.

Amiben hibáztál, a morgását nem állítottad le. Már az első alkalommal nem kellett volna odaadni az ételét.

lehet, hogy játékosan neveltétek, hogy sétálni is viszitek, de az is lehet, nem követeltek a kutyától kellő mértékben.

Először is másik orvos. Utána, ha rendben lesz a kutya, ajánlok egy iskolát, legalább az alapokra. Ott kiderül, miben van a hiba a kutya és a köztetek lévő kapcsolatban.

2011. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
mi biza követelünk tőle így is! már leszoktattuk a rossz szokásairól, például arról, hogy ránk ugrált vagy ilyesmi. az ül parancsot is azonnal végrehajtja bármikor. a ketrecéből sem engedjük kisurranni, ha éppen kaját adunk neki, és akkor nem mehetne ki a kertbe. oda is ki van amúgy engedve gyakran.. és első alkalommal reggel mikor kaját adtam neki mondom semmi baj nemvolt, másodjára is azért adtam oda a kaját, hogy ne éhezzen egész este. a morgás délután , meg az ugatás pedig mikor hátrébb léptem egyet, rögtön abbamaradt. tehát már nemvolt mit leállítani, csak nem mentem hozzá megint oda, mert nagyon kiszámíthatatlannak tűnt.
2011. aug. 28. 23:34
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

A sántítás lehet diszplázia is. (melyik lábára sántít hátsó?)

A mi rotinkat is emiatt kellett elaltatni, de remélem a tiétek hamar meggyógyul!

2011. aug. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
bal első lábára sántít.
2011. aug. 28. 23:42
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Ezt miként értetted?

"csak így nemis nagyon lehet elvinni akkor az állatorvoshoz.."

2011. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
hát arra, hogy ha nem enged közel magához akkor hogy vigyem el bárhova is???
2011. aug. 28. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!