Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legális a kutyáknak kivetetni...

Legális a kutyáknak kivetetni a hangszálait?

Figyelt kérdés
Egy tenyésztő akinél érdeklődtem kiskutya iránt mondta hogy pár kutyájának kivetette a hangszálait hogy ne tudjanak ugatni és ezzel ne zavarják a szomszédokat. Nekem ez nagyon brutálisnak tűnik, ott is hagytam, nem veszek tőle kutyát. Ez legális? Vagy van amelyik doki ezt illegálisan megcsinálja? Ez számomra felfoghatatlan.
2009. ápr. 18. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

szerintem ez nem legális...

Ilyenről még nem is hallottam. most gondolj bele, hogyan jelezné, hogy fáj valamije, hogy örül, hogy mérges?

Nagyon durva. Én lehet megkérdeznék egy rendőrt is, hogy ilyen esetben mit lehet tenni, egyáltalán fel lehet-e jelenteni állatkínzásért.

2009. ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
39%
Ez felér egy állatkínzással.Tenned kell valamit...
2009. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Úgy gondolom, hogy legális. Sajna van olyan szomszéd aki képes és feljelenti a kutyást amiért ugat a kutya.És mivel tömbházban mindig a szomszédnak van igaza ezért felszólíthatják a gazdit a kutya eltávolítására. No ekkor szokták ezt a műtétet bevetni, utolsó mentsvárként. Ha felmutatják az orvos igazolását a műtétről, akkor a kutya maradhat. És állítólag a kutya nem éli meg tragédiaként, ugyanúgy tátog csak hangot nem ad ki.Olyantól hallottam ezt aki így maradhatott csak együtt a kutyusával. -.-"
2009. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem legális, de van, mikor egyszerűen nincs más megoldás, ha a gazdi nem akarja elveszíteni a kutyáját.
2009. ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Hm.Azokat is jol meg kellene büntetni,akik ilyenre kényszerítenek valakit.Meg neki is kiműteni.A heréivel és bal vesejevel együtt.
2009. ápr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Fogalmam sincs hogy legális-e, de nekem már az is brutális amikor a farkukat csonkolják. Aki ilyet tesz, annak is ki kéne vágatni a hangszálait.
2009. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
Ez szörnyűség.
2009. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

OFF: Már bocsánat, de tényleg hatalmas brutalitás a farok csonkolása... De tényleg. Az össze kutyának tön kre meg tőle az élete, lelkibeteg lesz, soha nem szűnő fájdalmai is stb lesznek. Bezzeg ha meghagyják. Akkor boldog kutya lesz, aki mindent lever egy csoválással, aki véresre veri a betonon. Igazán felfoghatnák végre az emberek, hogy a kupírozás meg a csonkolás nem állatkínzás. Közben meg a többi állat szenved, mert avval foglalkoznak, hogy kitalálják mekkora szabálysértés a csonkolás. Közben meg az igazi kinzókat szépen elnézik!

Egyébként én inkább megnémítattnám a kutyám, minthogy elvigyék! Egyrészt, avval nem érek el semmit, ha az emberre szórom az átkaim, aki feljelentett attól ugyanúgy elaltatják a kutyám. Másrészt orvosi lapban olvastam, hogy a kutyát egyáltalán nem zavarja. Igen szemétség, de én nem akarom, hogy elvigyék a kutyám... Akkor kéne ezekkel múlatni az időtr, amikor már nem azt látnam, hogy a kiskutyát vadbarom férfiak közül kell elhozni akik mindjárt meglincselnek (mert ugye a kutya senkit nem érdekel, csak akkor ha csonkolásról van szó, igaz, hogy az szerető családban él), meg amikor a kis tacskót a vizsla húzza maga után, mert összeragadtak, és a gyerek bicajozik át a hátán, a kutya meg kivan közben kötve...

2009. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Fene tudja, hogy legális-e, de visszatérve a farokvágásra, tudnék mesélni. Az előző kutyum egy dalmata volt, szép hosszú farkincával. Nagyon sokat szenvedett miatta, mert amikor hazaértünk úgy örült, hogy csapkodott a farkával. A vége egy elég komoly műtét volt, ugyanis a csonthártya is begyulladt. Szóval én vágás párti vagyok.
2009. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Megfelelő indokkal természetesen minden orvosi beavatkozás legális, és sajnos ilyen indokot lehet találni, vagyis írni a nyilvántartásba!


Viszont rendkívül erkölcstelen és etikátlan ezért elvégezni!

2009. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!