Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy az ugatós kutyáknak...

Igaz, hogy az ugatós kutyáknak kiműtik a hangszálait, hogy ne legyenek hangosak?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam,szerintetek igaz? Ha pl.társasházban tartják és zavarja a többi lakót,mert gyakran ugat...szerintem alapból ilyen helyen nem kéne kutyát tartani,de hogy az emberek kényelme miatt bántsanak egy ártatlan állatot,az számomra felháborító!Mi a véleményetek?
2010. febr. 13. 14:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem műtik ki! amúgy már vannak olyan nyakörvek amit a kutya nyakára teszel és ha ugat kisebb áramütéses csípő érzés érez és így nem ugat a kutya!!! De szerintem azért kutya hogy ugasson!!!
2010. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ausztrál rokonoktól hallottam, hogy ott átvágják a kutyák hangszalagjait a fent említett cél érdekében.
2010. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik ilyen műtét, és Magyarországon is végzik.
2010. febr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnoa van ilyen, beteg dolog, nem rég szerepelt is 2 ilyen megúnt kutyus az állatvédelmi lapokon.
2010. febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Attól az "állatorvostól",aki ilyet vállal,azonnal elvenném a diplomáját és örökre eltiltanám bármely,állatokkal kapcsolatos munkától.
2010. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a kutyát nevelni kéne,nem megcsonkítani. Minden kutyát meg lehet nevelni,ha eleget foglalkozik vele a gazdi.


Most gondoljon bele a,aki ezt megtenné a kutyájával,hogy neki milyen lenne,ha megnémítanák,mert mondjuk sokat beszél...

2010. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk volt itt a lakótelepen egy kutya akinek kiműtették a hangszálait, merthogy zavarta a szomszédokat. Inkább meg kellett volna nevelni...
2010. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
nekem ugyan nincs kutyám, de lehet, hogy egyszer majd lesz. azonban nekem túlságosan idealizált képnek tűnik, hogy "nevelje le az ugatásról". Nagyon is el tudom képzelni, hogy van ugatósabb kutya, és van csendesebb is. Az olyan dolgokról nem lehet csak úgy lenevelni egy kutyát, de ha mégis, akkor örülnék, ha azok, akik ezt mondták leírnák, hogy konkrétan hogyan képzelik ezt, esetleg a saját kutyájuknál hogy érték el, hogy ne ugasson. Vagy minimum valamilyen forrást mutatnának, ahol ezt leírják. De nem bánnám, ha olyan írná le, aki már sikeresen leszoktatott egy kutyát az ugatásról.
2010. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
[link] ez is egy megoldás mikor elmész otthonról felteszed!!! Ez sem a legjobb megoldás de jobb mint a műtét és a kutyádnak is marad hangja!!
2010. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Istenem, ha tudnád milyen dolgokra lehet megtanítani egy kutyát! Ahhoz képes a nemugatás kutyafüle! :D Látszik is hogy nincs kutyád, nem értesz hozzájuk. Ez egy alapvető dolog amit a kutyának meg kéne tanulni hogy feleslegesen nem ugat. Én nem tettem semmit egyszerűen csak sokat foglalkoztam velük, lefárasztottam őket, és ha olyankor ugattak amikor nem kellett akkor rájuk szóltam. És láss csodát nem ugatnak csak ha kell, pedig a mudikat elég csahos kutyáknak tartják. Ha bent vannak a házban akkor egyáltalán nem ugatnak csak ha valami nagyon komoly történik. De ha ez nem tetszik akkor vannak sokkal speciálisabb módszerek is, valaki majd biztos elmondja őket.

Ha egy kutya jól van tartva, foglalkoznak vele akkor nem kell magát ugatásban kiélnie.

Amúgy igen, van ilyen műtét, de nem tartom jó dolognak ha meg lehetne nevelni a kutyát. Azt viszont el tudom képzelni hogy betegség miatt is ki kell venni néha.

2010. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!