Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja? Valaki...

Tinker Bell kérdése:

Mi lehet a baja? Valaki tapasztalt már hasonlót?

Figyelt kérdés
Van két kutyánk, az egyik hat éves a másik, a kölyke három éves. Van mellettük két cicánk, amiből az egyiknek most vannak kiscicái. Az összes állatka nőstény. A kisebbik kutya mostanában (a kiscicák érkezése előtt is) minden előzmény nélkül morog ránk. Tegnap például csokit akartam neki adni, erre vicsorgott és morgott, de a legelképzelhetetlenebb helyzetekben morog. Szerintem nem harapna meg minket, mégsem merek olyankor semmit csinálni,nehogy odakapjon. Tapasztalt már valaki hasonlót?
2011. aug. 29. 08:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem altatnám el, csak azért kérdeztem, mert valaki azt mondta, hogy előbb vagy utóbb meg fog enni valakit.


Köszönöm a linket. El fogom olvasni.

2011. aug. 29. 09:24
 12/22 A kérdező kommentje:
De mondom, hogy nem féltékeny, na!!! Csak tudom már, hogy milyen helyzetekben jön elő a morgás. És egyáltalán nem féltékenységre vall!
2011. aug. 29. 09:26
 13/22 anonim ***** válasza:
44%
akkor lehet hogy tüzel :/ nemtudom
2011. aug. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
milyen fajta a kutya mert ez attol is függ meg attol hogy miként bántok vele minél többet simogatod annál barátságosabb lesz és akkor nem érzi magát elhanyagolva.
2011. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:

Szia!

Arra nem gondoltál még-már,hogy esetleg a macskák miatt morog?

Szerintem félti a kajáját tőlük.

2011. aug. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Keverékek. Nem a macskákkal van baja,mert az másmilyen amikor eszik és a macska közeledik, máshogy morog.


Nem tudom, mert voltak már kölykei is, akkor sem volt ilyen idegbeteg... Meg a macskák sem újak. Itt nőttek fel a kutyák mellett...

2011. aug. 29. 11:09
 17/22 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat foglalkozunk a kutyákkal, macskákkal. Biztos, hogy nincsenek elhanyagolva!
2011. aug. 29. 11:10
 18/22 anonim ***** válasza:

hello:)


hát ez tényleg elég furcsa!


mit csinálsz, amikor morog?

rászólsz, vagy ejnye-bejnye?

esetleg rákoppintasz az orrára?


szerintem első körben csodálkozz el rajta látványosan, hogy "NAHÁT, EJNYE!"

ha erre sem reagál, akkor jöhet az orra koppintás.


ha még erre sem, akkor vízipisztollyal "lődd le".



ha nagyon eldurvul a helyzet - de csakis akkor, ha komolyan megharap valakit és 25 kg-nál súlyosabb:

vágd a földhöz, és amíg ég a földön van, kezdd el fojtogatni.

erről azonban előtte mindenképpen konzultálj állatorvossal, ő el fogja mondani, hogy kell csinálni szakszerűen...

ezzel örökre eldől, ki a vezér.

nem fog kevésbé szeretni, de morogni sem fog többet.


de mondom, ezt nem lehet csak úgy, és nagyon vadnak kell lennie a kutyának - nála még bőven nincs rá szükség, csak azért írom, hogy tudd, ha elfajulna a dolog, nem kell az altatást választanod.


volt egy ismerősöm, akinek ezt kellett csinálnia a kaukázusijával, mert az a mellkasából kimart egy darabot.

sírva csinálta, de megtette, azóta tökéletes a kapcsolatuk.



de szerintem itt a vízipisztoly is bőven elég lesz.:)

2011. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Amikor morog, hangosan rászólok!

Volt, hogy az anyjával összevesztek és úgy szedtem szét őket, hogy locsolóval leöntöttem mindkettőjüket. Azóta, ha megemelem a zöld locsolót, már húzzák a fülüket.

Semmiképp sem altatnám el, egy pókot sem vagyok képes kivégezni, nemhogy őket, csak az egyik válaszolónak írtam...

2011. aug. 29. 12:31
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Jöhetnek még tippek nyugodtan, mert nagyon zavar a dolog!
2011. aug. 29. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!