Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz? Fajta jellemző tulajdo...

Kuvasz? Fajta jellemző tulajdonságai, viselkedése?

Figyelt kérdés

Szeretnék megismerkedni ezzel a fajtával, mert nagyon tetszik külsőre, és ahogy eddig utána olvastam, a tulajdonságai is megfelelőek. De szeretnék személyes tapasztalatok alapján eligazodni, mert a könyvekben stb. szinte mindig ugyanazt írják, így szeretném megtudni mi az igazság.

Ha mondanátok jó tenyésztőket, és árakat is megköszönném. Már kerestem kenneleket, csak de igazán tudom eldönteni, hogy melyik jó, melyik nem. Hobbi célra szeretnék kutyát, de külsőre az olyan kutyák tetszenek, amelyeknek nem annyira göndör a szőrük, ha ez számít valamit ;) Mielőtt még megkérdezitek, nem első kutya lesz, csal első kuvasz :)


2011. aug. 29. 13:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Segítenétek kennel választásban, mert elég bizonytalan vagyok? Lehetőleg Magyarországról szeretnék. Fejér megyében élek, de messzire is elmehetünk a kutyáért, ha ott találunk megfelelő tenyésztőt :)
2011. aug. 29. 14:39
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Itteni kenneleket megmondom őszintén, annyira nem ismerem. Én Erdélyből hoztam őket. De neten biztosan vannak fenn. Vagy esetleg ha valaki itt vett, az lehet tudja melyik a megbízható kennel.
2011. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Természetes őrző-védő, illetve inkább terület és vagyonőrző.


Viszont az őrző-védő képzés az teljesen más. Ott a kutyák zsákmányösztönére építenek, és azt nevelik a kutyába, hogy parancsszóra, karra támadjon és tartsa ki a fogást, még ha ütik az oldalát akkor is.

A pásztorkutya ösztönből cselekszik, nem parancsra. Nem karra támad, hanem ahova tud. Nem tartja és nem is tarthatja ki a fogást, különben halott (pl. a medve agyoncsapja). A pásztorkutya harap, ereszt, majd harap máshová, megint ereszt és így tovább. Így veszi el a kedvét a behatolónak. Az ŐV képzésen ezt a harcmodort nevelik ki a kutyából. Ráadásul mivel zsákmányösztönre építenek, ami a pásztorkutyáknál minimális, ezért szintén nem a legjobb erre támaszkodni.

2011. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
nem mindenhol csak a zsákmányösztönre építenek és hatalmas felelőtlenség tartani egy kuvaszt, úgy, hogy tudod róla, hogy tud harapni, de nem tudod hogy el is engedi e.
2011. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

Melyik ŐV képzésen nem a zsákmányösztönre építenek? Erre kíváncsi lennék.


Igazi pásztorkutya elengedi az ellenséget, amennyiben az megadta magát. Ezért van az, hogy amikor pitbullt engednek össze pásztorkutyával, akkor 5-6x is lefogja a pitbullt, de mikor elengedi az mindig újra támad. Nincs hozzászokva, hogy amit harcképtelenné tesz és elvileg meg kéne adnia magát, az újra és újra támad. Egy idő után pedig a pásztorkutya feladja és elszalad. Persze van, amikor kissé erősebbet harap és a pit már nem kel fel többé vagy max. emberi segítséggel.


Pásztorkutya amennyiben az ember leállt, nem haraphatja, marcangolhatja tovább, hanem el kell eresztenie. Ezt is cselekszi az, amelyik nincs ŐV-re képezve és azzal elrontva.

2011. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
a segéden múlik. a mi kutyasulinkban felméri a kutyát és azután dönti el, hogy inkább fenyegetően támad engem, vagy zsákmányosan rángatja a kart.
2011. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

És azután mit csinál, hogy fenyegetően támad téged? Ha csak ennyit, akkor OK, ez betudható egy tesztnek, hogy a kutya megvéd és milyen bátorságot mutat, viszont ez nem ŐV képzés.

Próbáljátok ki úgy a kutyát, hogy kikötitek egy 40-50 percre, magára hagyjátok és utána úgy támad rá a segéd, hogy nem lát téged a kutya.

2011. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nekünk 2 szer is volt kuvaszunk.az első detty ő kis korában került hozzánk nagyon imádtuk és szófogadó örző volt kedves aztán egy fertőzött kullancs miatt halt meg. A második kutyánk szintén kuvasz volt ő 3évesen lett a családunk tagja de kicsit nehezen illeszkedett nehezenilleszkedett be és volt olyan amikor a közelébe nem mertünk menni ezért egy nagyobb kenelben volt 3 héten át.ha a kenel közelébe mentünk vicsorgott morgott.aztán végül valaki a kerítésenkeresztül bedobott neki egy mérgezett nagy sonkadarabot teszem hozzá hogy ekkor beis törtek hozzánk.a rendőrség nemigazán foglalkozott hogy megtalálja a tettest. És most a napokban történt az hogy jöttem haza kinyílt a kapu beálltam autoval és megpillantottam egy kuvaszt aki a szembeszomszédunk elől jött felém.mondom neki hogy mindjárt hozok neked valami finomat.kivittem egy szál kolbászt és elkezdett vicsorogni morogni és közben gonoszan nézett rám megakart támadni és ugatott is.eldobtam a kolbászt és hátat forditottam neki reménykedve hogy hátulrol nem teper le.simán elbírz volna velem mivel kicsi vagyok és vékony.nekem rossz tapasztalatom van a kuvaszokkal de nem állítom azt hogy minden kuvasz vérengző lehet ez a véletlen műve. Jelenleg 6 éve basset handunk van és ez a világ legbékésebb és leglustább kutyána.egy csecsemőt rábíznék annyira tündér
2016. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!