Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért nem engedik...

Szerintetek miért nem engedik a szüleim a kutyust?

Figyelt kérdés

14/L vok, lakásban élünk, van egy eléggé eleven (eléggé rossz)4 éves kishugom. Véleményem szerint vagyok eléggé felelősségteljes egy kutyához(egy kistestű kutyához).


Nagon szépen kérek mindenkit, h ha nem tud normális válasz adni, akkor inkább ne adjon semmijen választ!


Köszkeh:)


2011. aug. 29. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet a pénz miatt. Nem olcsó egy kutya etetése, orvosi ellátása, ivartalanítása.

De akár lehet a húgod miatt is. Egy ennyi idős gyerek mellé nem is való kistestű kutya, mert szét nyúzná.

2011. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, lehet az anyagiak miatt, lehet elég most nekik a testvéred stb...Meg hát persze, egy kutya költségekkel jár, meg nem kevés foglalkozással. Ha nem engedik, nem tudsz mit tenni, esetleg győzködöd őket.
2011. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szüleid véleménye szerint meg nem vagy elég felelősségteljes egy kutyához és amíg 18 nem leszel ők felelőssek érted.
2011. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem több oka is lehet:

1; mert nincs udvar (én be engedem a kutyát de sokan sajnos nem..)

2; mert van egy rossz kishúgod aki csak piszkálná a kutyát.

3; mert sok pénz a kutya oltása etetése stb..

4; vagy lehet, olyan természet vagy aki hamar vagy esetleg pár év után rá unna és ők nem akarják gondozni (LEHET CSAK ŐK GONDOLJÁK ÍGY).

ha eszembe jut írok még :)

amúgy milyen fajtára gondoltál?

2011. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a hugod miatt, mert ha elég eleven, lehet, hogy nem tudna mit kezdeni a kutyával, szeretetből véletlenül bántaná..

Kistestű kutyák nem valók kisgyerekekhez, mert könnyen fájdalmat okoznak nekik..

Ha nagyobb lenne már a hugod 7-8 éves, akkor szerintem megengednék :)


15L

2011. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért mert nem akarnak 3.gyereket 3. költséggel,állandó kutyaszőrrel,nyállal.
2011. aug. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nem megbántani akarlak, de meggyőzőbb lenne az érettséged, ha nem ezeket látnám az írásodban:

"vok, h, semmijen, köszikeh,..."


semmi baj ezzel, ez most a divat a Te korosztályodban...

de amíg ez a hozzáállásod, én nem vagyok biztos benne, hogy minden nap sétálnál a kutyáddal...:)


+ 14 év még nem olyan sok, és ha olyan környéken laksz, én nem örülnék a szüleid helyében, ha este 10-kor még le kéne szaladnod pisiltetni a kutyát...


várj még egy kicsit, ha akkor is inkább kutyázni akarsz a barátok és barátnők helyett, akkor okés a dolog.:)

(hamarabb eljön az a 18-as, mint gondolnád, ráadásul szerintem nem is kell addig várni... de egy 16 nem lenne baj.:))

2011. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én mindig is akartam egy kis máltait, de az apám nem engedte. Kertes, családi házban lakunk, igaz, akkor amikor kaptam volna ingyen, akkor 12 voltam, a hugom 10. Apám nem engedte, az ok az volt, hogy "Mert én azt mondtam". Nagyon logikus. :)

Egy hónapja megint előjött a kutyaügy (már 15 vagyok), akkor megint ellenezte. De már végülis nem érdekelt, ha törik, ha szakad, nekem máltaim lesz, ugyanis kihagyhatatlan ajánlatot kaptam, megkaptam ingyen. Anyum azt mondta, hogy jöhet, ő 12 éves koromban is megengedte volna.

Igazából én nem is szóltam apunak, hogy hozom a kutyát, anyut bíztam meg ezzel. Az első pár napban még ellenezte, de aztán hozzánőtt a szívéhez :)

Igazából attól félt, hogy csak az első pár hétben fogok vele foglalkozni, amíg "újdonság", aztán pedig a nyakán marad. De mostmár biztos lehet benne, hogy senkire se tudnám bízni, ő az én kisfiam :)

Lehet, hogy a Te szüleid is ettől félnek, hogy csak egy ideig törődnél vele, aztán hanyagolnád, és nekik kell 3. gyerekként "felnevelni". És igen, a hugod is közrejátszik, ugyanis 4 éves, és mint már írtam (20:03-as vagyok), az ilyen kisgyerekekhez nem való kiskutya, mert nem tudják hogy kezelni. Ők szeretik, de gyakran bántják, megszorongatják, stb.. Nekem is van egy 3 éves unokaöcsém, oda van a kutyusér, de a picim meg fél tőle, mert amikor először találkoztak, akkor nagyon megszorongatta.

Először bizonyítsd be a szüleidnek, hogy felelőségteljes vagy, és biztosítsd őket, hogy lenne hely a kutyusnak. A hugoddal pedig beszéld meg, hogy nem játék, csak simogatni szabad. Vagy pedig várj pár évet.

Minden esetre a szüleid tartanak el Téged is, és egy kutya tényleg sok költséggel és energiával jár. Szóval ha semmiképp nem egyeznek bele, akkor tartsd tiszteletben a döntésüket.


Sok sikert! :)

2011. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!