Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem engedik, hogy kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy Angol cocker spánielt,de a szüleimnek a fő oka az,hogy mit csinálunk vele,ha nyaralni megyünk,és az,hogy hol lesz a helye... stb. Nagyon szeretném őket meggyőzni.
2011. aug. 16. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sütés, főzés témakör ?:D Szerintem egyébként ez rossz indok, mármint hogy mi lesz vele ha nyaralunk..mi mondjuk visszük magunkkal a kutyát általában nyaralásokkor, de ha olyan helyre megyünk akkor 1 hétig megkérjük a szomszédot hogy etesse meg amíg nem vagyunk itthon. Vagy esetleg valamelyik rokonhoz elviszitek addig.
2011. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
lehet egy kérdésem, tudod mennyibe kerül egy angol cocker spániel?
2011. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

A másik oldalról mint anyuka, akit nyúznak a gyerekei, hogy kutyájuk legyen: Ismerem az ilyet, ideig-óráig édike-bédike a kutyuli, majd minden az anyára hárul, amint elmúlik az újdonság varázsa. Nálunk ráadásul reggel rá lenne csukva a lakótelepi lakás ajtaja, majd este 7 körül újra lehetne egy gyors séta. A kutyatartás felelősség, ha a gyerekeimet úgy kell reggel kirángatni az ágyukból, hogy rohanjanak az iskolába, kire fog maradni a reggeli sétáltatás? Amikor este leckét kell írni megint ki megy le kutyát sétáltatni? Ki fogja a kutyát állatorvoshoz vinni, kaját venni neki? Épp elég baj, hogy sok szülő felelőtlenül belemegy, aztán amikor teher a kutya, akkor valahol elengedik..

Nem szeretem a más f..szával verjük a csalánt hozzáállást, akinek kutya kell, az legyen érte felelős 100%-ban. Keresd meg a kajájára, oltására valót, te gondozd, te vidd sétálni, stb.


Egyébként amíg nem volt gyerekünk, a férjem bepróbálkozott, hogy legyen kutyánk. Mondtam hogy OK, de feltételeim vannak:

1. Ő veszi a kajáját, lévén az ő kutyája lesz (akkoriban kezdett minimálbérért dolgozni)

2. Ő viszi le minden nap 2x sétálni (reggel utolsó percben szaladt a munkahelyére, hogy el ne késsen)

3. Mivel kölyökkutyát nézett ki, ha a szoba közepére kakál, ő takarítja fel, ha büdös lesz, én csak kinyitom az ablakot.

Na nem lett kutyánk....

2011. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
süss nekik egy tortát.
2011. aug. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocs a témát nem néztem. a szomszédaink petykás öregasszonyok(a rokonokat már én is mondtam)
2011. aug. 17. 20:43
 6/12 A kérdező kommentje:
És vinném minden nap tanulás után sétáltatni,játszanák vele(amúgy meg régen volt kutyánk,és annak is a Szüleim vették az ételt) és nem csak egy kát óráig édi-bédi. :D
2011. aug. 17. 20:44
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi...
2011. aug. 17. 20:45
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja és tudom úgy kb. oltásokkal 35.000 de én tudnák 20.000-ér is.
2011. aug. 17. 20:46
 9/12 hercegnő77 válasza:
én azt csináltam mert nekemse engették hogy elképzelsz magadna egy kutyát és a szüleid előtt csinálj úgy mintha ot lenne egy kutya beszélj a láthatatlan kutyádal és játsz vele tudom hogy nagyon hülység de megéri és mond a szüleidnek hogy adig csinálod ezt amíg nem lesz egy kutyád
2012. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Annak a hozzászólónak írom, aki lakótelepi lakásban lakik.

Valószínűleg neked nem volt kutyás gyerekkorodban. Ahogy nekem sincs, pedig 14 éves vagyok. Amúgy lehet hogy arról az oldalról olyan érzés, hogy nyavalyognak a gyerekek, de mondom, nekünk meg teljesen az az érzésünk, hogy le vagyunk ejtve, ne nyavalyogjunk már. Én is mindenhogy próbálom őket meggyőzni de nem engednek. És ha nem kérted akkor valószínűleg nem utasítottak vissza. Pedig nem vagyok egy lelkizős meg nyálas típus, de szerintem nincs annál rosszabb érzés gyerekkorban, hogyha visszautasítanak. Tudom, hogy a párod felnőtt, én csak arra célzok, hogy elég rosszul tud esni, ha ennyire erőltetik az egészet, hogy fel se takarítod az ürüléket mikor téged is zavar. Ez nekem például olyan érzés, mintha direkt rosszat akarnának, pedig tudom, hogy nem.

És bár nekem sincs, tudom, hogy rengeteg dologból marad ki az, akinek nincs kedvence.

2012. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!