Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes kutyámnak idegrohamai...

10 hetes kutyámnak idegrohamai vannak, hogy kéne lenyugtatni?

Figyelt kérdés

ugrál, karmol, vadul harap.

Mindig rászólok erélyesen, hogy NEM!

Rákoppintottam az orrára, megráztam a nyakánál, rávertem a seggére, hátat fordítottam, lenyomtam a földre, közben mondogattam NEM!

De semmi haszna. Minél továbbig mondom, hogy nem, annál agresszívebb, lehetséges h rosszul rögzült a NEM parancsszó? Segítsetek pls!


2011. aug. 30. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
legyen már eszetek, a kutya viselkedése a nevelésen is múlik, nem csak azon, hogy milyen nagy neve van a kennelnek, vagy hogy fajtiszta-e stb. egy keverék is lehet jól nevelt, de ez lehet, hogy fajtiszta, csak épp nem törzskönyves 100.000 forintos kutya, sok ok kiválthatja ezt a viselkedést, amúgy még kölyök, játszik
2011. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: sőt ez biztos, hogy játék! de azért nevelgesd
2011. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az itteni reakcióidból is látszik, hogy te is egy ingerlékeny ember vagy, aki hisztirohamokkal, kitörésekkel reagál a környezetére. Nem meglepő, hogy a kutyád is ilyen ;)


Nem baj ez, de meg kell tanulnod másképp viselkedned vele. Most leírtad, hogy kipróbáltál 78 féle módszert, és egyik sem működik, holott normál esetben max két hete van nálad a kiskutya. Ez sem más, mint ideges kapkodás. Először is te nyugodj meg. Ez a legfontosabb.

Hisztiből, idegből sosem reagálunk a kutyára, mert ugyanazt kapjuk vissza.

Válassz egyet az általad leírt módszerekből, és nyugodtan, hitelesen és következetes is alkalmazd. Nem baj ha dühös vagy rá, de ne durranjon el az agyad, mert az csak a gyenge emberekkel fordul elő, gyenge embert pedig nem fogad el a kutya vezetőjének.

A dühöt mindig hideg, tiszta fejjel, higgadtan kell kifejezni, nem csapkodással, kapkodással.

A tiltószót nem 5 perc megtanítani, nem is két hét.

Ennyi idős korban bőven elég a hátat fordítás. Hátat fordítasz, összefonod a kezed, mereven nézel előre (nem a kutyára) és türelmesen vársz. Ha abba hagyta a durva játékot, akkor megdícséred. Ne lepődj meg, erre az lesz a reakciója, hogy újra kezdi. Ekkor te megint azt mondod NEM, és megint megmerevedsz és állsz bámulsz a messzeségbe egy hang nélkül. Megint kivárod míg befejezi, és megint megdícséred. Ekkor megint el fogja kezdeni. És ezt ismétled százszor és ezerszer minden egyes alkalommal, mikor úgy érzed túl vadul játszik.

TÜRELEM, NYUGALOM!


Egyébként nem hülye kérdés, hogy honnan van, mert a szaporítók jellemzően ideje korán 8 hetes koruk előtt adják el a kiskutyát, aki ugyan már önállóan eszik, de az alapvető viselkedésnormákat még nem sajátította el az alomban a tesóitól, és az anyukájától, ezért neked sokkal nagyobb meló lesz megtanítani neki, mintha 8 hetes kora után került volna hozzád.

2011. aug. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát bocsi ha ma ingerlékeny vagyok hülyéket dícsérjem meg a hülye beszólásaiért?

az meg h most hisztizek az amiatt van, h a kutya kicsit felingerelt, azt hiszem ez bárkivel előfordulhat, nem habitus kérdése, ha vkit ez kihoz a sodrából.

2011. aug. 30. 21:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szia:)


hátha még tudok segíteni...


szerintem vidd nagyobb, felnőtt kutyák közé.

hagyd, hadd tegyék kicsit helyre, bántani nem fogják.:)


lehetőleg szukával találkozzon! sokkal!



te pedig ilyenkor ne ráverj meg kiabálj, hanem egyszerűen hagyd ott.

abból meg fogja érteni elég hamar, hidd el:)

szó nélkül hagyd ott!

és csak akkor szólj hozzá (ebbe a leszidás is beletartozik, szóval semmilyen kontaktusba ne lépj vele), amikor normális és lehiggadt.:)

2011. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajtájú?

Az enyém ugyanígy kezdte.Én minden alkalommal erősen megfogtam, lassan, nagyon lassan simogattam és közben halkan mondtam, hogy nyugi. Nem csináltam egyszerre csak 2x.3x. Viszont naponta többször.6 hónapot adtam magunknak akkor. 4 hónaposan már tökéletesen is volt felejtve az egész.

Ha nyugodt vagy, a kutya is le fog nyugodni. De idő kell hozzá.

2011. aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért kérdezték tőled,honnan van a kutya,mert szaporítótól(igen,ide tartoznak a keverék,korcs ugyanis nem létezik és "véletlen"almok is)nagyon könnyen ideggyenge,egész életében problémát okozó kutyához juthatsz.A szaporítót ugyanis nem érdekli a kutya idegrendszere,csak a minél több haszon vagy az,hogy meg tudjon szabadulni a kölyköktől.

Tenyésztő csak stabil idegrendszerű kutyát vesz tenyésztésbe.

Sajnos tapasztalatból mondom,van szaporítótól egy ideggyenge óccsókutyám,aki fizikálisan is beteges.Ugye nekem nem kellett papír,én nem fizetek sok tízezret tenyésztőnek.Sokszorosát fizettem ki eddig állatorvosnak.

2011. aug. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
am egy husky, akik híresek arról, hogy makacsak. Habár a fekszik és az ül parancsszavakat eddig hibátlanul teljesítette. Tervben van közös kutyázás, amint meglesznek az oltásai. Én is gondoltam arra, hogy legalább fegyelmet tanul a fajtársaitól. Kösz mkinek! :)
2011. aug. 31. 11:51
 9/9 A kérdező kommentje:
és köszönöm az adminoknak, hogy letörölték a sok felesleges kommentet! :)
2011. aug. 31. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!