Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nem szereti a vizet?

Mért nem szereti a vizet?

Figyelt kérdés

az anyja cooker spániel,apja ismeretlen,kan,több mint 1 éves,mikor azt látja,hogy vizes a kezem,vagy viz van a kezembe,fut el.

peddig nem a nyakába önteném,mint ha csapból jönne,nem is hideg.nagyon meleg van kint,gondolom ö se fázik,normálisna jolesne,mégse?


2011. szept. 1. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Macska volt az apja XD ??Én a helyedben az állatorvostól kérnék segitséget.(ha nem ir fel valamit,akkor ingyenes)
2011. szept. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy volt egy rossz élménye és ezért nem akarja hogy hozzáérj. Ezt maximum türelmes neveléssel tudod enyhíteni.

Az én némretjuhászom 8 hónapos korában nem tudott kijönni a patakból (csúszott az oldala és a sodrás is nagy volt), folyamatosan elesett, a feje víz alá került, úgy kellett utána mennem és kihúznom. Azóta ő sem szereti a vizet. Belemegy a tóba, patakba, de csak addig míg a hasáig ér a víz. Ha itthon akarnám megfürdetni világgá menne. Egyszer mostam meg a fejét, napokig haragba volt a csappal. Mostmár mondjuk nem, akár locsolhatok is mellette, mert leül és nézi, de őt nem érheti így víz. Viszont a minap már úgy belement a folyóba, hogy a háta csak picit lógott ki, úgyhogy jövő nyárra megpróbálunk együtt elmenni pancsolni (akkor lesz 2 éves). De én is szoktattam. Mindent nyugodt hangnemben, hogy lássa, te is élvezed. Nem rángatjuk, nem tépjük, ismerkedtetjük vele. És ha valamit jól csinál, akkor naggggyon boldogok vagyunk és jöhet a juti fali. :)

Egyébként jobb ha tudod, hogy másfél éves korukig a kanok tudnak félni olyan dolgoktól amitől kölyöknek nem. Van egy ilyen életszakaszuk, amit kinőnek másfél éves korukra.

2011. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem volt valami rossz vizes élményben rész?Mert ha volt,akkor ez egész életében végig kíséri.
2011. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát konkrétan semmi nem volt,idén nyáron vettem észre a félelmét,mikor virágopkat öntöztem,flakon volt a kezembe,és akkor láttam,hogy bujkált...néha,a nagy melegben kicsit leöntöttem,ne föjjön meg,fölleg hogy fekete a szöre is...elöször pár napig harag volt,de utánna hamar elfelejtette:)de ilyen csak 2-3 alkalommal volt.


probálom rászoktatni,vizess kézzel simogatom,ezt még eltüri,de nem a legboldogabban.


lehet,hogy ezt egyszerüen csak kinövi?

2011. szept. 1. 18:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tetszett neki,hogy leöntötted ... :) próbáld elvinni eg tóhoz,vagy patakhoz,de ne erőltesd.
2011. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
házunk mögött fojdogál 1 kis patak,van 1 kicsi hid is,ahol átlehet menni,ha ide szabadul(patak elött kapu van)átmegy a hidon,meg a szabadban futkorászik,majd hazajön,de patakra rá se néz:(
2011. szept. 1. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Hagyd rá,ennél ne legyen nagyobb probléma. :)
2011. szept. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szoktasd hozzá.Rakd bele egy állott vízbe vagy lavorba és lassan a lábára locskold a vizet majd haladj fel lassan.Az egyik kezeddel meg fogd a hasát .Élvezze a kutyus a vizet.:)
2011. szept. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!