Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler szuka milyen idős...

Rottweiler szuka milyen idős korban fog ugatni az idegenekre?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos roti kiskutyánk,sajnos még sohasem hallottuk ugatni,figyelni figyelget,de ugatni nemnagyon akar,sőt egy kicsit félénk is. Lehet hogy későn érő és lehet még belőle házőrző valaha is? Nagyon fontos lenne mert házőrzés céljából vettük a kiskutyát,mivel az egyik szomszédunknak is rottweiler van és sohasem törtek még be hozzá. A válaszokat előre is köszönöm!
2011. szept. 4. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze h lehet belőle házőrző.

Egyszer fel fognőni, és ugatni fog.:D

[link]

2011. szept. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fog ugatni ne aggódj,a mi kutyánk 5 hónaposan kezdett el ugatni először. Épp az autóban ültünk,egy pizzéria előtt,mikor a kocsi mellett elszaladt valami kóbor kutya. Na akkor ami hang a kutyában volt,úgy megijedtem,mivel még sosem hallottam addig a kutyánk hangját,persze aztán jót röhögtünk rajta. :)
2011. szept. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Ne aggódj, fog ugatni a Rottweiler későn érő típus.

Először én is azt hittem hogy néma a kutyám, nagyon későn kezdett el ugatni.

Ok nélkül nem ugat most sem, pedig lassan 2 éves lesz, de még mindig nagyon játékos.

2011. szept. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, a rottweilerek nem ugatnak ok nélkül, csak akkor ha kell. Megfontoltak, de ne aggódj a házat őrizni fogja, de egy 4 hónapos kutyától könyörgöm ne várj már sok mindent. Majd kialakul az idővel valamelyik ingerre ugatni fog.

De ez sem törvényszerű, hogy nem ugat feleslegesen, mert csak a jól szocializáltak ilyenek. Rokonom rottweilere aki nap 24órájából kb 22 órát egy csepp kennelben van az ha lát valamit állandóan ugat szedné szét a rácsokat, de ha nyugi van akkor csendben van ő is szóval annyira nem vészes. Nagyon sajnálom szegény kutyát egyébként.

2011. szept. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a nagytestű ÖV kutyák általában lassan érnek be. A védőöszötnös érés náluk 7 hónapos kortól, akár két éves korig is eltarthat. Normális ÖV segéd két év alatti Rotira nem vagy csak nagyon óvatosan tesz védőösztönös terhelést.
2011. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2011. szept. 4. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
A szomszédunk roti szukája most 4 éves, de egyáltalán nem őrzi a házat. A madarakat ugatja, de az sétál be hozzájuk, aki csak akar. Ez az egyetlen roti amivel találkoztam és semmi reakciója nincs idegenekre. Lopnak a kutya mellől:)
2011. szept. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez a roti sem lesz házőrző az tuti,már akkor látszana rajta,félős nagyon a tenyésztő nem szocializálta csak kennelbe rakta sőt szerintem még ütötte is...
2011. szept. 10. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!