Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a bernáthegyi...

Mi baja lehet a bernáthegyi kutyusomnak?

Figyelt kérdés

most lesz 3 hónapos, ma hoztuk el a tenyésztőitől.

Több kérdésem is lenn..Először is hogy hányszor és mivel etessük?

Természetesen vettünk kutyakaját, de mintha hasmenése lenne....de már reggel is az volt neki...elég folyékony a széklete.

Délben mikor elhoztuk, adtunk neki egy kis kutyaszalámit meg friskiest, aztán később kapott egy kevés gulyáslevest-nem sokat, húsost-a sűrűjét, meg egy fél rántott husit. Nem akarjuk csak kutyatáppal tömni..és izlett is neki....aztán most este adtam neki pedigree-t...ilyen csirkés aszpikban...-ez igazán izlett neki...meg mivel éhes volt még egy kevés kutyaszalámit adtunk neki.Meg is ette....friskiest azt nem nagyon eszi néha csipeget....

Szóval megijedjek a hasmenés miatt, vagy még lehet az a gond hogy eddig mást adtak neki?Egyébként gyönyörű...De jó lenne pontosan tudni hogy etessem és mivel....Valamint hallottam hogy vitaminokat is lehet adni neki-milyet?Név esetleg...

Aztán az a helyzet, hogy 3x3m ketrecben van amiben van egy hatalmas kutyaház is....tisztaságban van, és nagyon szépen megcsináltuk neki. Napjában többször kiengedjük, ki lesz engedve sokat de mivel egyelőre nincs kapunk, meg most keritkezünk, nem lehet teljesen szabadjára engedni, és mikor bezártuk ma hát szivfájditóan nyüszitett...aztán abbahagyta.....most este is játszottunk vele....evett aztán elaludt...csak egy kis ideig próbált már nyüsziteni..aztán szépen lefeküdt és azóta alszik.....éjszaka ugye nem fog felriadni?Annyira szeretjük, nem akarjuk hogy egyedül érezze magát....eddig ott volt a testvéreivel, szüleivel-ugye nem lesz neki rossz ha már megszokja hogy itt van?

Fürdetni mivel fürdessük?Milyen gyakran?

Előre is köszi!!!!!!Segitsetek-jó gazdi akarok lenni!

23L


2011. szept. 4. 20:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
20:59-es vagyok. A fürdetésre elfelejtettem reagálni. Mondjuk azt nem írtad, hogy rövid- vagy hosszúszőrű bernáthegyit vettetek, de végülis mindegy. Szerintem fürdetni csak akkor kell, ha indokolt. Tehát ha belehempergett a sárba vagy valami más mocsokba, vagy úszás után. De csak tiszta vízzel, a sampon felesleges és a gyakori alkalmazása káros is. Az én kutyám szinte naponta úszik a folyóban és attól igen büdi tud lenni, ezért hazaérve mindig leöblítem a kerti slaggal. Samponnal még sohasem volt megfürdetve, pedig rendszeresen járunk kiállításra is. Öntisztuló a szőrük. A legtöbb kosz száradás után kihullik belőle, plusz egy alapos fésülés és már tiszta is!
2011. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Mindegyik hasznos volt!

Ne csesszetek le...csak akiktől vettük, nagyon aranyos emberek, de sok kuytusuk van és hát elég szegényesen éltek. De a kutyusokat szerették...nem tudom, nem akarok vélemény mondani.

Kétszer is volt már oltva, meg az állatorvos jó barátunk...

Ma reggel már nem volt hasmenése....Megpróbálok beszerezni olyan kajákat amiket irtatok, természetes hogy nem sajnálunk a kutyustól egy fillért sem hisz, családtag lett. Egyébként hosszúszőrű szuka kutyus...Nagyon játékos...Este szépen elaludt evés után....aztán éjféltől fél 1ig nyüszitett majd reggel egy 10-15 percet....de az ágyból egyenesen mentem hozzá:)Megetettem, kiengedtem, játszottunk...Csak amig nincs meg a kerités meg a kapu addig lesz ketrecbe zárva.....de persze nem állandóan...hisz itthon vagyok sokat. KIengedem játszok ,foglalkozok vele sokszor....ma lesz kész a kutyaház is..jó nagy lesz....ha ki van engedve semmi gond nincs vele..de nem akarjuk hogy elkóboroljon....

Nagyon szép kiskutya..korához képest hatalmas-az állatorvos szerint felnőttkorában 80-9kg-biztos lesz....A testvérei szinte csak feleakkorák voltak mint ő..:)Ma beszerzek neki mindent, esetleg adhattok még jó tanácsokat, ugye meg fogja szokni hogy már itt lakik velünk?Jaj és a vihart, villámlást hogy viseli?Meg ugye ő nem fázik?..Valahol olvastam hogy -40 fokos hideget is elviseli....

2011. szept. 5. 08:54
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy fázni fog, ő nem az a fajta:D De télen érdemes valamit tenni az ajtóra, amin tud ki-be közlekedni a kutyaházba, viszont nem engedi be a hideget.

Az, hogy hogyan viseli a dörgést, villámlást múlik a kutya idegrendszerén, illetve Te is sokat tudsz tenni, hogy ne féljen. Főleg amíg kölyök. Ha jön a vihar, akkor próbáld elterelni a figyelmét (játékkal), érezze rajtad a nyugodtságot, és ne azt, hogy minden egyes dörgésnél felkapod a fejed.

Amit mindenképp vegyél az etető és itatótál, 1-2 játék, illetve kefe, amivel át tudod őt fésülni. Ja igen, és kullancsok, bolhák ellen valamilyen készítmény. Ősszel sajnos elég sok kullancs szokott lenni.

De ha rám hallgatsz, akkor nem Fressnapf, meg ilyen helyeken vásárolsz, mert az rohadt drága. Én mindent webshopon keresztül intézek, mert általában sokkal olcsóbb, és 4-5 ezer forint felett ingyen kiszállítják. Néhány oldal, ahol érdemes körülnézni:

www.tapfutar.hu, www.peteledel.hu, www.webkutya.hu, stb.

A Josera, DogChow tápok között nézelődj, azok nem sokkal drágábbak, mint az übergagyi tápok, de a beltartalmuk sokkal jobb. Egy nagytestű, fejlődésben lévő kutyánál meg aztán fokozottan oda kell figyelni, hogy mit kap enni! 1 éves koráig erre mindenképp fordítsatok nagy figyelmet.

2011. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Fázni biztosan nem fog, de arra felkészülhetsz, hogy télen két lóval sem lehet bevontatni a lakásba, nyáron viszont menekülni fog befele, ha odabent hűvösebb van (esetleg klíma). :)
2011. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szőrápolás: Most szoktassátok hozzá a fésüléshez, amíg ilyen kicsi és pelyhes szőre van! Általában heti egyszer elég fésülni, de vedlési időszakban símán kellhet akár naponta is pár hétig. Szerintem 3 "fésű" elég.

Egy hosszú fogú, amivel a bőréig ki tudod fésülni az aljszőrzetet:

[link]


Egy gereblye:

[link]


És egy főnöző kefe:

[link]


Utóbbi csodákat művel egy pillanat alatt, csak épp felületi kezelés és a csomókat nem bontja ki. De amúgy nagyon hasznos.


Simogasd gyakran, és amint csomót érzel, fésüld is ki, mert ha nagyon összecsomósodik, akkor már csak az olló segít! Annyi gusztustalan kinézetű, ápolatlan, hosszúszörű kutyát látni az utcán, vigyázz, hogy a tied ne legyen ilyen! Ha rendszeresen fésülöd, akkor látni fogod, hogy a samponos fürdetés jóformán felesleges.

2011. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!