Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kaukázusi juhász tényleg...

A kaukázusi juhász tényleg olyan kemény, harcias kutya, mint amilyennek mondják?

Figyelt kérdés

Egyre divatosabb a fajta és egyre többen tartják, mondván, hogy nagyon jó területőrző, idegenekkel bizalmatlan, külseje is elég elrettentő és ha kell, habozás nélkül harap és fog. Én ezt elhiszem, hiszen látom a youtube-on a videókat, látom, hogy reagál a csibészelésre, és hallom a híreket, hogy egyre több kutyaharapás okozója a szovjet kaukázusi pásztor, de én nem látom olyan keménynek. Mifelénk is van egy kaukázusi, a Csömöri úton, jó nagy kifutója van a kutyának. Én gyakran sétáltatom a bolognesem arrafelé, és látom mindig a kaut. És egyáltalán nem tűnik olyan keménynek. Én az olvasottak alapján azt gondoltam, hogy a kau egy idegenek számára megközelíthetetlen, kemény kezet igénylő, fejlett terrotóriális ösztönnel rendelkező fajta, hogy most a könyvek szavaival éljek. De ez a kau teljesen ártalmatlan. Egyik nap, nem volt ott a gazdája, és elkezdett nyüszölni (ő fiú, az én kutyám meg lány), gondoltam, benyúlok, hiszen soha nem viselkedik agresszívan, ő odadőlt a kerítéshez, hogy gyömöszöljem meg. És simán megsimogattam, és a mai napig megvan mind a két kezem. :) Jellemző ez általában a kaura? Mert én arra is gondoltam, hogy ez most egy ilyenre sikerült kutya, egy szabályt erősítő kivétel. Lehet? Amúgy nekem nagyon tetszik ez a fajta, csak egy bajom van vele: amivel kezdtem, hogy divatfajta, és ez tudjuk, milyen negatív következményekkel jár együtt. Tényleg igaz, hogy a kiállításokon felvezetett dús sörényű, leginkább csau csau-hoz hasonló kaukázusi, csak egy "hamisított változat", egy "gyenge utánzat"? (valakitől hallottam). Mert azt tudom, hogy van egy háttérbázis, a Kaukázusban, jónéhány kaukázusi még mindig juhászkutyaként dolgozik. De ez akkor azt jelenti, hogy ezek a dolgozó kaukázusik kemények, és a városokban, vidéken, kiállításokon található kauk csak másolatok, aki "ugat, de nem harap"? Szívemen viselem a kaukázusi sorsát, nagy kár lenne, ha őt is tönkretenné a divattenyésztés!!! :( Egyébként azt is hallottam, nem tudom, mennyire igaz, hogy a kaukázusi még a magyar pásztorkutya fajtáknál, tehát a kuvasznál és a komondornál is sokkal keményebb, bátrabb kutya? Ez igaz? Mert ez nagy dolog, hiszen pl. a komondort a kutyák királyaként szokták emlegetni, a kuvasz pedig az egyik legharapósabb kutyafajtaként lett ismert, mint aki kiszámíthatatlan, hamis.

Köszi szépen a válaszokat, mindenkinek előre!


2010. márc. 20. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Van nalunk egy kaukazusa(nem a mien csak itt tartsak) nagyon szelid kutya az emberekkel. Az idegen macskakra es kutyakra nagyon haragszik de elturheto. Nem egy verszomjas allat nagyon kedves az uton is siman lehet setaltani, a multkor egy kislany kerte hogy simogassa meg es megsimogatta es a kutya orult es nem bantotta. Nagyon halas allat es mar kifejlett hiszen nagyobb mint 1 eves mar. Remelem segitettem!
2010. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk volt kaukázusink (szuka), és tényleg csak a családot tűrte meg a közvetlen közelében. Később 3 házzal arrébb is volt egy, az kan volt, lényegesen nagyobb testű és ijesztőbb külsejű, az kifejezetten vad volt, még a postaládájukat is ki kellett rakni a kerítésen kívül a fára, mert még a járdán se mert elmenni mellette senki, mert simán nekiment a kerítésnek, akárhányszor valaki arra járt.
2010. márc. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kedvenc fajtám!

Nekem most border colliem van, de a következő ebem biztos egy kaukázi lesz, gyönyörűek, méltóságot sugároznak..

2010. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Hát, a barátomnak mindig kaujai voltak, de mindegyiket meg kellett tanítani, ki a főnök!nem barátságosak és még a gazdának is igencsak főnöknek kell lennie, ha engedelmességet akar.Nem jellemző egy általam ismert kutyára sem, hogy csak úgy meg lehessen simogatni.Én nő vagyok és nem mernék kan kaut tartani.Nem bíznék magamban, hogy bírnék vele.
2010. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=GruYzOGX4BM


szerintem ez meggyőző videó arra hogy kemény és harcban párja nemsok akad. Egy kaukázusit ha elkényeztetsz lehet hogy tőled megijed de ha éles helyzet van akkor addig élet-halálra küzd a területért vagy érted. Ezt elhiheted. Az a kiskutya kit megsimogatsz ismer és tudja h nem bántod. Mert a kutya megérzi az ember jó és úgyn. "rossz-

ságát" . Ha mondjuk ahhoz a kicsihez ha törnének be nem habozna a harapással vagy az ugatással de feleslegesen nem nagyon fecsérli az erejét.

2010. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az nagyon attól függ, honnan való. Haverom akart venni rendes kemény kaut, és hát ráb*szott egy-két helyen. Bement a kertbe, csávó kiengedte az összes kauját, azok meg farkcsóválva örültek neki, a vadidegennek, nulla házőrzés.

Szóval valaha tényleg kemény kutya volt, lehet is még olyat találni, de ha ma elmész egy kiállításra, ott valószínű rendes-aranyos-jólszocializált kaukat fogsz találni. Nem mondom, hogy egy nagy színes golden lett belőle, de köze sincs már a régi vagány fajtához. Legalábbis a kiállítási vonalnak.

2010. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kaukázusim van, lány vagyok, tudok vele bánni, bár nem a legkezesebb kutya. Viszont nagyon hálás, szeretetre méltó és iszonyatosan bűnbánó tekintettel tud nézni, ha valami rosszat csinál. :)

A területet védi, senkit sem engedne be és mindenkit vadul ugat. Ha azonban én kísérek be valakit, akkor kedvesen, farokcsóválás közben szalad oda játszani. (Nagyon játékos :) )

A gazdáját - legalábbis az én kutyám - soha sem bántaná. Ki sem lehetne nézni belőle, nagyon megbízható. :D


Ha azonban sétálni megyünk, a hú de nagy bátorság elszáll, és eléggé megszeppent személyiség válik belőle, aki nem bántana senkit vagy semmit. Jó, egyszer mikor sétáltunk, két öregasszony ült a kapuban, miközben a (hamis) tacskójuk kint szaladozott. Nem csináltak semmit, még csak be sem zárták. Erre a tacskó odarohant a kutyámhoz és elkezdte tépni a lábát, aki megfogta és elhajította. o.O (Nem lett a tacsinak semmi baja)


Szóval nem mondanám azt, hogy hú, de nagyon vad, ösztöneiből adódóan hamis kutya. Azok a kutyák, amiket videókon mutatnak, szerintem erre képzett kutyák. Persze megvédi a területét mindenáron ebben biztos vagyok, de szerintem mégsem olyan, amilyennek beállítják.


Abban pedig biztos vagyok, hogy a kuvasznál nem keményebb kutya. (Nem testi erőre értem, hanem kiállásra például)Ismerek kuvaszokat és kaukázusikat egyaránt, nekünk is volt kuvaszunk. A kuvasznak ez az őrző dolog annyira a vérében van, hogy hááát nagyon. Tehát egy kuvasznak sokkal körültekintőbb, kutyákhoz jobban értőbb gazdára van szüksége, mert nagyon nehezen fogad el bárkit falkavezérnek. Ha viszont elfogadja, akkor mindenben szót fogad. A kuvaszt szinte nevelni kell arra, hogy ne legyen ilyen kemény. :D


Szóval azért én a kuvaszt keményebb kutyának tartom, de a kaukázusi is kitűnő házőrző. Az meg biztos, hogy már csak a kinézete elriaszt mindenkit. :) Meg persze az is, hogy ha a területéről van szó iszonyúan bátor. :)

2010. márc. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem kaum van.

A családot szereti, soha, semelyikünket se bántaná, nekem, a gazdájának bármit megenged, még akkor is, ha ő nem szeretné, vagy kellemetlen neki (pl. fésülésnél véletlenül meghúzom a bőrét). Velünk olyan, mint egy óriás plüss maci :).

Séták alatt idegen emberekkel bizalmatlan, de nem harap, ha nem tetszik neki valaki, akkor kitér a felé nyúló kezek elől.

Nagyon jó házőrző. Csak akkor ugat, ha szokatlan hang van, feleslegesen sosem.

Ha betörne valaki, az utolsó csepp véréig küzdene, ebben holt biztos vagyok.

Imádom. :)

2010. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!