Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az alapfelszerelés egy...

Mi az alapfelszerelés egy kutyának?

Figyelt kérdés
A közeljövőben új családtag kerül a panellakásba, egy Staffbull kiskutya. Érdeklődnék, hogy milyen alapfelszerelésekkel kell várni a kis jövevényt? Nagyjából sejtem (szállítóketrec, kaja, fekhely fésű stb...), de lehet vannak dolgok amik kimaradtak ezért kérném, hogy leírnák a gazdik ide mi az amivel feltétlenül kell várni egy kutyit.
2011. szept. 6. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hmm... minek a fésű és a szállítóketrec? repülőn fog utazni?...


fésű a rövid szőrű kutyákhoz nem kell...:)

és kölyökként víz persze érheti, de samponnal (kutyáknak valóval se) ne fürdessétek, tönkre vágja a bőrét...


kell neki:

- sooook játék... rágni való, labda, csipogós, kötél,...:D

- nyakörv + póráz

- etető és itató edény

- lehetőleg ne pedigreevel etessétek, beszéljetek állatorvossal, melyik tápot ajánlja... (én ezeket: Dog chow, Happy dog, Acana, de a legtutibb, ha ti főztök rá - ennek a neten utána olvashattok.:))

- oltások, kullancs és bolha elleni szerek (a frontline állítólag már nem olyan jó, én ex spotot használok.)

- szájkosár, ha tömegközlekedéssel akarjátok szállítani.

(mozgólépcsőn mindig vegyétek ölbe, mert a fel és lelépésnél könnyen beakadhat a mancsa és letépi a bőrt...)

- kutyasuliba érdemes vele járni

- fekhely az tényleg jól jöhet.:)



jó kutyázást!:)

2011. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

kaja : fém etetőtál ( lehetőleg gumi szegéllyel ),és fém,vagy műanyag itatótál.

nyakörv,póráz ( nem nejlon,mert az vág !!,ha lehet pamut )

staffira, később kellhet valami nevelő eszköz : lábemelős, vagy húzó hám,egysoros fojtó, vagy szöges nyakörv ( kiképzés részére ),esetleg halti, vagy más eszköz ! ez mind nevelés kérdése !

fekhely nem lényeges egy lakásban, de jó ha van !

lehet hogy elég egy pléd ( sűrűn mosni !)

a fésű, vagy kefe használata is jó dolog, ha jutalomként kapja !különben megeszi :)

az elhozatal előtt javasolt elvinni egy kissebb plédet, vagy pólót, és berakni a kölykök közé,hogy megmaradjon a szag !( persze ,ha kölyök kutyát hoztok ),és azt vinni magatokkal haza !

játék ,ha lehet ne gagyi műanyag , mert ha lenyeli ,hát baj !!

szállítóketrec ?? ráér később, mert egy nagy méret kell ,

a kifejlett kutyához kell választani ! ( a szülők mérete alapján megtippelhető )

de a kocsiban való szállításhoz nem kell !!

ott az öledben lesz jó helyen !

2011. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia az én amstaff kölykömnek ezek vannak :

két fém tál ,

szöveg nyakörv, szövet póráz,

pléd,

teniszlabdák, csipogós játék , kötél, rongyok( a labda még nem érdekli az inkább csak féléves korától fogja a többiek szerint)

most 4 hónapos

dog chow tápot kap, szép a szőre, szépen nő tőle

ennyi kell neki sztem egyenlőre

ja meg persze az oltások :)

2011. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 6. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!