Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol hirdessem? A kutyusaimat.

Kollar1000 kérdése:

Hol hirdessem? A kutyusaimat.

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,,,hogy hol hirdessem a német juhász kutya kölykeimet?? Akik szépek,,de nem törzskönyvesek.Nem akarom felvásárlónak adni,,mert olyanok már jelentkeztek.Hogy megveszik mindet,majd külföldre viszik,.Köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 7. 10:02
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
75%

13:51 vagyok.


Jó, most nem rólam van szó. Én is annak a híve vagyok, hogy a kutyákat ivartalanítani kell, tisztában vagyok vele, hány kutyus sínylődik szerte az országban. Csak azért írtam ezt, hogy nem kell azért máris nekiesni valakinek, akiknél összejött egy alom. Persze én is azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy ezután ivartalanítsa a kutyáját, ahogy mi is tettük a labradorunkkal.

2011. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tegnap 11:56:


"az hogy szétmarcangol valakit"""" mindig a gazdi felelőssége!!!És ez nem pit bul!!Hanem német juhász!És tanítani kell,.Nagyokosok."


Gyenge idegrendszerű kutyát taníthatsz, amennyit akarsz, akkor is élete végéig kiszámíthatatlan marad. Egyébként szerinted aki szaporítótól veszi olcsón a kutyáját, az hol fog azzal foglalkozni, hogy iskolába járassa, meg napi szinten foglalkozzon vele? Hol tudod te azt garantálni, hogy minden kölyköd szerető otthonba kerül?


Nem pitbull? Tényleg nem. Ettől függetlenül keress rá a neten, hogy hány német juhász ugrott már neki a gazdájának, vagy éppen gyerekeknek, miközben előtte a gazdája szerint "nem volt vele semmi probléma"! Olyan alapvető fajtabetegségekkel nem vagy tisztában, mint a diszplázia, pedig ehhez nem is kell feltétlenül német juhászosnak lenni, sajnos annyira közismert betegség ez ennél a fajtánál! Még laikusnak is tudatlan vagy, ellenben hatalmas az egód, és mérhetetlenül felháborodsz a kritikán. Pedig hidd el, nem miattad koptatjuk a billentyűzetünket, hanem azért, mert így is tele vannak a menhelyek olyan szerencsétlen kutyákkal, akik nem kellenek senkinek, pedig egyszer ők is "cuki kiskutyák" voltak!!! Nagyon súlyosan büntetném az ilyeneket, mint te, akiknek a felelőtlensége miatt csak nő az örökbeadhatatlan, senkinek sem kellő, beteges kutyák száma, meg a szétharapott arcú kisgyerekeké is...


"Leiah!!!! és aki lomtalanít Pesten?????és utána eladja amit más kidobott,aszt minek nevezed??? az is pénzt kap érte,,mellesleg az milliomos ma!! nézd a tévét,,utána magyarázz!"


Nem értem, ez hogy jön ide, de elég nagy baj, ha te a szeméthez hasonlítod a saját kölykeidet. Tudod, a szemét nem harap meg senkit. A szemét nem lehet beteg. A szemét nem él. Ha azt írnád, hogy gyöngyöt fűzöl, és azt próbálod eladni, valószínű senki nem írt volna egyetlen rossz szót sem. De éppen ebből a mondatodból látszik, hogy kizárólag azért fialtattad a szukádat, hogy könnyű pénzhez juss. Ezek után mi következik szerinted?


Egy tenyésztő nem a kenneltartás miatt kér többet egy kutyáért, mint a szaporító, hanem azért, mert minden egyes kölykéért felelősséget vállal a kölyök élete végéig. Tudja, kihez kerül a kölyök, milyen körülmények közé, írásos szerződésben vállalja, hogy a kölyök nem fog pár év múlva genetikai, vagy egyéb betegségben elpusztulni, felelősséget vállal a kölyök temperamentumáért, és büntetőjogilag felelősségre is vonható, ha a kölyökkel bármi gond adódik. A nem tenyésztésre szánt kölyköket ivartalanítási kötelezettséggel adja el, hogy ezzel is meggátolja, hogy rossz minőségű kiskutyák szülessenek, rossz körülmények közé. Ugyanúgy, ahogy a leendő gazdák is írásban szavatolják, hogy a kölyköt nem adják menhelyre, nem engedik elkóborolni, beadatják az oltásait, orvoshoz viszik, ha beteg, stb.


Nem tudom, te milyen tenyésztőt ismersz, de egy tenyésztő nem attól tenyésztő, hogy ad-e törzskönyvet a kölykök mellé, hanem attól, hogy imádja az állatait, és a fajta nemesítésére törekszik, nem a kölykönkénti 15-30 ezer forintra. Te úgy kezeled a kölykeidet, mint egy zsák krumplit, és abban a pillanatban megszűnsz felelősséget vállalni értük, amint megkaptad értük a pénzt, és elviszik őket tőled.


Szóval, hogy az eredeti kérdésedre válaszoljak: Vagy add a kutyáidat a fajtamentőknek, vagy próbáld meg őket örökbeadási szerződéssel elajándékozni, és arra törekedj, hogy olyan emberekhez kerüljenek, akik tisztában vannak vele, hogy lehetnek a kicsikkel gondok a későbbiekben. Gyerek mellé még csak véletlenül se adj el egyet se!!!

2011. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
mocskos szaporító.
2011. szept. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
legszívesebben élőben beszélgetnék el veled. meglátnám akkor mekkora lenne az arcod és milyen okos lennél. az ilyenket mint te meg kellene jól verni és eltiltani a kutyák tartásától. nyom.orék
2011. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!