Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 hetes német juhász túl sok...

14 hetes német juhász túl sok a felvett víz?

Figyelt kérdés
Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy a 14 hetes német juhászom miért vesz fel ennyi vizet? A szobatisztaságra neveléssel előző kutyánknál nem volt gond, mindig volt előtte víz, ahogy azt kell. A mostani kiskutyánk viszont rengeteget iszik, fel van hígulva a széklete is olyankor. Próbáltuk, hogy naponta csak párszor teszünk elé vizet, de attól féltünk, hogy esetleg kiszáradhat. Tegnap este arra gondoltam, hogy próbáljuk ki azt, hogy mindig van előtte bőséges víz. Kiöntöttem neki 1 liter vizet, azonnal mind megitta. Mondom nem gond, hátha csak ennyire szomjas volt, majd ha megszokja hogy mindig van előtte bőven, akkor elhagyja. Vittem éjjel óránként le. A tálat ismét teletöltöttem, reggelre elfogyott megint a liter víz. Persze 4 órakor már nem bírtam a kiképzést, bealudtam, a tengernyi vizelet most ott várt az előtérben. Kérdésem, hogy ilyenkor ti mit csinálnátok? Hagyjak előtte vizet és majd beáll hogy mennyi kell neki vagy inkább csak nap közben adjak neki többször kevesebbet? 10 kilós kutyának nem hiszem hogy ennyi vizet kéne innia (6 óra alatt két litert bevágott). Kicsit bosszantó, hogy míg az előző kutyánkat ennyi idősen 4 óránként kellett levinni, a mostani van, hogy 1-2 óra után idevizel. Pedig becsülettel, tényleg éjjel-nappal felváltva visszük le és az eddigi kb 40 alkalomból 35-ször biztosan rajtakaptuk és leszidtuk, mindig felhypóztuk, hogy nyoma se maradjon a szagnak de mindhiába.
2011. szept. 8. 06:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Vidd el dokihoz, ez nem normális hogy ennyit iszik.
2011. szept. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nekem is kicsit gyanús, hogy egészségügyi gond. Nem lehet, hogy lázas, és hűti magát, azért iszik ennyit? Vagy mindigis ennyit ivott? Mert akkor meg lehet kivizsgáltatnám a veseműködését.
2011. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ez nem normális, doki de gyorsan!


nagyon sok bajra utalhat a sűrű vízivás.

a vizet továbbra se vonjátok meg tőle, annyi igyon, amennyit akar, mert ez egy védekező reakciója a szervezetnek.

2011. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem lázas, betegnek egyáltalán nem is tűnik, virgonc, játékos. Ha csak annyi vizet kap amennyit az orvosok javasolnak (napi fél liter /10 kg ttk) akkor még a széklete is kemény. Jól eszik, jól alszik és szépen növöget. Szerintem ez valami mánia lehet nála, lehet hogy az alomban nem kapott eleget inni és gyorsan hamar meg kell innia mindet amit elé rakunk. Úgyhogy azt hiszem, napi 6-8 dl vizet szépen beosztunk neki mi.
2011. szept. 8. 10:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen megmutatnám orvosnak. A túl sok víz ivása leggyakrabban cukorbetegségre utal. Enni mit eszik? Még az lehet, hogy ott kell keresni a hibát.
2011. szept. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A Royal Canintól fosott mint a muri kutya, így Dog Chow-t kap. Az is érdekes, hogy a Lavet csonterősítő is nagyon meghajtja, úgyhogy azt már pár hete elhagytuk. Ha elviszem oltatni mindenképpen megemlítem a dokinak, de úgy azon kívül hogy tengernyit vizel, sok probléma nincs vele, inkább csak nekünk kellemetlen. Lent érdekes módon alig csurgat valamit, de ha idefent elkezdi kirak egy lavórral. Cukorbetegség tippet köszi, meglátjuk majd. Mert mondom, fizikailag jól van, eszik és gyarapodik rendesen.
2011. szept. 8. 11:12
 7/10 anonim ***** válasza:

14 hetesen már rég meg kellett volna kapnia egy rakat oltást...

szóval gyorsan doki, és továbbra is azt mondom, hogy itt valami nem kóser.


ha mánia lenne, csak minden alkalommal belelefetyelne, amikor elmegy mellette...


most segíteni akarsz a kutyádnak, vagy nem?

2011. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
14 hetesen már megkapott egy rakat oltást, 1 hét múlva megyünk a következőre. Én viszont nem kérek leoltást, főként ilyen hangnemben nem. Nem tudom minek vagy feleslegesen agresszív. Ha eddig kibírta, azt az 1 hetet már kibírja. Egyébként most hívtam a dokit, elsőként javasolta a tesztcsíkot ami a glukózt kimutatja a vizeletben, aztán fognak vele érdemben foglalkozni.
2011. szept. 8. 11:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Férgességre is nézesd meg, mert attól is lehet.
2011. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szó szerint féreghajtó bombát kapott és kap azóta is folyamatosan. Ahogy elhoztuk, Flubenol pasztázva lett, az első parvo oltásánál még a doki is adott neki, én pedig rá két hétre szintén flubenollal, majd két hét múlva Cestal Plus-al féregtelenítettem, a székletét minden nap figyelem, súlyát minden nap mérem. Szóval férgesség sem nagyon lehet. Viszont a hozzászólásodat köszönöm.
2011. szept. 8. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!