Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyem el elaltatni a kutyámat...

Vigyem el elaltatni a kutyámat az állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
A kutyánk 15 éves labrador. Szegény már nem lát, nem hal, de nem ez a legnagyobb baj. Az utóbbi 1 évben nagyon megroggyant. A hátsó lába olyan, mintha elsorvadt volna, nagyon gyenge, vékony és alig tud ráállni. Ha valaminek nekimegy hátulról, vagy valaki hozzáér már összerogy. A mellső lábával meg az a probléma, hogy ugyan rá tud állni, de mindkét könyökénél már 1 éve van egy nagy seb, ami nem gyógyul. Elég nagy sebről van szó, szerintem már belátni az izületéig. Fertőtlenítőt rakunk rá, meg persze mindennap kap fájdalomcsillapítót. Napközben még el-el alszik itt a teraszon, de este 3X-5X kelünk fel hozzá (ha fölébredünk), hogy ugat. Ilyenkor valószínűleg ahogy fekszik a hátsó lábán, az elzsibbad és nem tud fölállni. Ilyenkor föltámogatjuk, hogy kicsit mozgassa ki magát, de mikor visszamegyünk aludni, kis idő múlva ugat, hogy le szeretne menni a teraszról, de nem látja a lépcsőt. Kimegyünk letesszük, ott elkezd bóklászni. Visszafekszünk, mikor már visszaalszunk elkezd ugatni, hogy hozzuk föl a teraszra, mert ott szeret aludni a bejárat mellett. Néha meg már teljesen tanácstalanok vagyunk, hogy miért ugat, de félünk a szomszédok miatt. Most az elmúlt 1-2 évben lett ennyire öreg, előtte még vittük úszni a Dunára, meg sétálni is, de most úgy érzem jobb lenne neki ha meghalna.
2011. szept. 9. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nehéz döntés.

vigyétek el az állatorvoshoz. a seb miatt már alapból el kellett volna. vagy elvittétek? majd ő ad tanácsot.

2011. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el állatorvoshoz,és ő segít eldönteni mit tegyél.Lehet,hogy hatalmas fájdalmai is vannak.Szegény tényleg szenved:((
2011. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem dönthetjük el helyetted. De ha szerinted már csak szenved, fájdalmai vannak akkor jobb ha szépen elalszik.Mérlegeld,hogy vannak e még boldog napjai.
2011. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a seb felfekvés. Ez embereknél is probléma, ha valaki fekvő beteg. Ha nem altattatjátok el, akkor valószínűleg hamarosan elviszi egy fertőzés. Könnyű távolról okosnak lenni, de szerintem ne hagyjátok, hogy tovább szenvedjen!
2011. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ezt nem dönthetjük el helyetted. De ha szerinted már csak szenved, fájdalmai vannak akkor jobb ha szépen elalszik.Mérlegeld,hogy vannak e még boldog napjai."


Nagyon nehéz döntés, de ha már nincs megfelelő életminősége, akkor jobb ha elaltatja az orvos. 3 németjuhászom van urnában, nekem se volt könnyű kihívni az orvost.

2011. szept. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Állatorvos azt mondta, hogy nem nagyon tud mit csinálni a sebbel, fájdalomcsillapítót adott, de azt mondta, hogy nem fog begyógyulni már. Igazából tudom, hogy el kéne altatni, csak nagyon nehéz. Mégis a család tagja volt 15 éven keresztül.
2011. szept. 9. 10:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szegény :-( Összeszorul a szívem. Valóban, nem tudunk helyetted dönteni, legjobb ha állatorvostól kérdezed. Biztos szenved és később lehet még rosszabb is.
2011. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ő 1996-ban született? Nekünk is volt két nagytestű kutya. Egy leonbergi (1994-2005) és egy újfoundlandi (1996-2007). A leó sajnos elpusztult, mert későn vettük észre a gyomorcsavarodását, az újfoundlandit meg elaltattattuk, mert diszpláziás volt, egész életében gyógyszeren élt, de ekkorra már nem bírt felkelni. Nagyon fájó gyász volt mindegyik elvesztése. Mondjuk is mindig, hogy a kutyatartás egyetlen nagy baja, hogy hozzánk képest nagyon rövid ideig élnek.

Tanácsolni csak azt tudom, hogy ha már nagyon szenved, akkor ne hagyjátok neki, 15 év nagyon hosszú, szép élettartam egy nagytestű kutyánál. És teljesen megértem, átérzem, hogy mit éreztek.

2011. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen. Neki is azzal teszel a legjobbat. Átéltük pontosan ugyanazt amit most ti is. Hányozni fog, bűntudatod lesz, sírni fogsz sokat, de ez az élet rendje. Annyira jó helyre került, hogy nem tud elmenni, pedig már szeretne ő is...
2011. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg csillog a szeme és csóvál, ha mondod a nevét, akkor még éln akar egy kicsit. Ha már nem csillog a szeme, nem eszik szívesen, nem csóvál, akkor van itt az idő, hogy átkísérd a szivárványhídon...

Sajnálom szegényt :(

2011. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!