Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaház tetejére mit ajánlaná...

Kutyaház tetejére mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Osb lapból készült, de nem tudom mit tegyek még rá, mert néztem a zsindelytetőt, de azt drágállom, és azt sem tudom mennyit kellene vennem belőle. Kb.1 m2 a felület. Volna valami más megoldás esetleg,ami szintén esztétikus? Köszi a választ.
2011. szept. 9. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tisztában az árakkal, így lehet hogy nem jót javaslok, de az albérletben ahol lakom a tulaj a kutyaházra pvc padlólapot rakott. A két szélénél eg egy fadarabbal rögzítette.(értsd odaszögelte). Tudom nem a legjobb megoldás, de a célnak megfelel.
2011. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A kutya olat ahogy van újra kell szegelned valamivel ami nem ázik át. Mi a kutyaol tetejére gumiszalagot tettünk az sose ázik át. ( de azt már nagyon nem tudsz sehol se venni. =/ ) De az osb lap 100%, hogy átázik.
2011. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

hmm.. szerintem az osb lap is jó, de ajánlom, ereszd be lenolajjal (1 nap száradási idő), utána jó alaposan kend le olajfestékkel (2 nap száradási idő). (Praktikerben stb. megmondják, melyik a tuti rá.) és én a biztonság kedvéért még zománccal is lekenném, ha kutyának lesz.


na, ez tuti nem ázik át.:)

(mármint mindezt elég az OSB-re felvinned)

2011. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
OSB-t tegyél rá, de zsanérral, hogy fel tudd nyitni takarításhoz-szellőzéshez. Lenolajjal, vagy festékkel az egészet kívül-belül befesteni. A tetejére ha van rá keret és illik a környezethez, érdemes a bitumenes dolgot rátenni, mert úgy szép is lesz meg felnyitható. Ha olcsóbb megoldás is jó, akkor valami használt PVC-t vastag fóliát szabj ki.
2011. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.Én is gondoltam a linoleumra,bár azt hallottam az sem olcsó. Majd utánanézek.

Amúgy a zsindelytetőnek m2-e 1500ft, és a baumaxban 3m2 van egy csomagban.Az tehát 4500ft. Az oldalait falazúrral kenem le, lehet hogy elég lenne a tetejére is csak azt kenni?

Ha valakinek van még ötlete vagy tudjátok hogy mennyit kell a zsindelyből, írjatok!

2011. szept. 9. 12:22
 6/17 anonim ***** válasza:
A linóleum is jó. Én lekentem Bonobit-tel és bitumenes zsindelyt tettem rá. Egy csomag elég is volt (3 nm/csomag.) Neked viszont gazdaságtalan lenne 1 nm miatt megvenned egy egész csomaggal. A festékes felületkezelés is működhet, ha ügyes vagy és jó minőségű anyaggal dolgozol.
2011. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Apósom is most készít, zsindelyeset, de ő nem csak a tetejére tesz belőle.

Amiket eddig írtak jónak tűnik.

2011. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam hogy több kell a zsindelyből mint maga a felület, mert fedésben kell rakni. Vagy rosszul gondolom?
2011. szept. 9. 13:11
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja és mi az a bonobit? Muszáj lekenni előtte valamivel?
2011. szept. 9. 13:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, h fogja kivitelezni, ha kész lesz, tehetek fel képet..
2011. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!