Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaház tetejére mit ajánlaná...

Kutyaház tetejére mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Osb lapból készült, de nem tudom mit tegyek még rá, mert néztem a zsindelytetőt, de azt drágállom, és azt sem tudom mennyit kellene vennem belőle. Kb.1 m2 a felület. Volna valami más megoldás esetleg,ami szintén esztétikus? Köszi a választ.
2011. szept. 9. 11:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 2 nm a tető, és egy csík kimaradt a zsindelyből, pedig minden oldalról túllógattam. Szóval szerintem a hasznos felület van feltüntetve a csomagoláson. (Esetleg lehet keresni olyan céget, ami ad el darabban is, nem csak egybe csomagoltan.) Alá mindenképp kell valami, amikor háztetőre teszik, akkor sem egyszerűen rászögelik az OSB-re. Erről van sok infó a neten, meg kell keresni, engem annyira nem érdekelt.

[link]


Nekem Bonobit volt otthon, úgy gondoltam, hogy jó az és valóban jó is lett:

[link]

2011. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Mental821 válasza:
én simán le cserepeztem az egésszet.:))külön a kutya házat,külön a ketrec tetejét,oldal le engedéssel.
2011. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

szia:)

ha meg tudod úgy csinálni, hogy dőljön a tetején az OSB, (tehát nem egy kockát csinálsz), akkor megcsiszolod kicsit, és lekened zománc festékkel.


(lennel nem lehet az OSB-t beereszteni, az olaj pedig nem jó erre a célra, tehát simán csiszolás és zománc - tökéletes megoldás.)

mondjuk a tetejéhez ha lehet, ne 8 milist használj, hanem kicsit vastagabbat...


+ gondolom nem duplafallal szigeteled...(?)


az alját hogy oldod/oldottad meg?


(csak mert érdemes egy kis alapra építeni, télen az sokat számít...)

2011. szept. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát először is köszönöm még egyszer hogy ilyen sokan válaszoltatok. Úgy oldottam meg hogy kívül-belül 8 mm-es osb lap van, közötte az oldalakon 3 cm nikecell, az alján és a tetején 5 cm. Az egésznek a váza 3X5 cm-es bramac tetőléc.A tetők háromszög alakban lejtenek, a bejárat a rövidebb oldalon van. Lesz majd rajta hófüggöny is. Sajnos már nem tudom megoldani hogy a teteje vastagabb osb-ből legyen ,így is próbáltam spórolni és a belsejét már a maradékokból tettem fel. A tető levehető lesz, és az egész alá még teszek egy sor téglát is. Az a helyzet hogy a netről néztem le hogy hogyan kell lemérni a méretet, de lehet hogy így meg egy kicsit nagy lett.Mindenesetre kényelmesen el tud benne feküdni.Majd teszek bele pokrócot is , remélem nem fog fázni.Bár télen született az alkoholista szomszédoknál, és az anyjának fele ennyire sem volt ilyen jó háza, mégis csodálatra méltó módon élték túl a kicsik azt a nagy hideget, még a szomszéd is csodálkozott. Nagyon szívós.

Szóval ha falazúrral kenem le a zsindely alatt az is jó?

Egyébként a neten írták hogy az osb lap önmaga is vízálló, és kipróbáltam tényleg nem itta be a vizet. Viszont amit a zsindelyről írtak az számomra nem volt kielégítő és túl "szaknyelvű" volt.

Attól kérdezném aki írta hogy két nm volt az övének a teteje, hogy ő hány nm -t vett ? Mert nem értettem teljesen. Köszi!

2011. szept. 10. 12:07
 15/17 anonim ***** válasza:
Küldesz róla képet kíváncsi lettem, majd én is apóséról..
2011. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Szívesen küldenék róla képet, de nem tudom hova küldjem. :)

Ma lett kész a teteje,hát mit mondjak jó sokat szívtunk vele. Hülye voltam, ha még egyszer csinálnám másképp oldanám meg.Elég lett volna egy 90 fokos szöget bezáró tető, azt könnyebb lett volna összerakni, nekem meg valami százhuszon-akárhány fokos.

Most már teljesen összezavarodtam.A sógorom azt mondta eresszem be lenolajjal és utána kenjem le lazúrral,illetve hogy a zsindely alá ne kenjek semmit. Teljesen ellentmondásos tanácsokat kapok. De sebaj majd kipróbálom egy kis mintán.

2011. szept. 11. 22:19
 17/17 anonim ***** válasza:
Itt a priváton keresztül!!:)))
2011. szept. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!