Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyás oldalon vannak...

Több kutyás oldalon vannak olyan megkeresések, hogy ingyen/jelképes összegért szeretne valaki XY most "divatos kutyát" tartani. (yorki, beagle stb) Valaki tényleg tud nekik segíteni?

Figyelt kérdés
Esetleg van olyan itt közöttetek, hogy valóban kap egy angyaltól egy ilyen felajánlást egy jelképes összegért egy kölyök kutyusért? Annyira álomszerűnek tűnik nekem! Főleg azok után a válaszok után, amiket néha itt olvasok...Nem cinizmusként kérdezem, de millió helyen látok már ilyen kérdéseket és kíváncsi vagyok. Lehet, hogy én vagyok néha elég borúlátó, de nekem az a tapasztalatom többnyire, hogy sok kérés csak kérés marad, válasz sosem érkezik rá. És vajon azok a jövendőbeli gazdi jelöltek, akik ilyen kutyusra vágyók komolyan fel tudják mérni a kutyatartás felelőségét? Ti nem szoktatok ilyenen elgondolkozni? Néha úgy szeretnék egy - egy ilyen gazdi jelöltnek segíteni. Ti nem vagyok így vele? Vagy csak én vagyok nagyon naív? Remélem azért érthető a kérdésem...
2009. ápr. 21. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Hát én biztos nem adnék egy ilyennek kutyát, mert ha arra nincs pénze hogy megvegyen egy minőségi kutyát akkor az eltartására miből lesz? Ráadásul az ilyen nem fogja megbecsülni a kutyát, max addig amíg ki nem megy a divatból. Én az ilyeneknek szoktam egy szép emailt írni hogy nekem meg egy Ferrari kéne jelképes összegért...
2009. ápr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen..én is hasonló dolgokon morfondírozom.És én is ettől tartanék..Bár nekem van egy yorkim, imádom a kis "dögöt" de néha úgy megsajnálok másokat...Lehet, hogy én vagyok ilyen kis lelkis.
2009. ápr. 21. 21:15
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Hát szerintem ne sajnáld őket. Fel kell fogniuk hogy fajtatiszta kutyát csak sok pénzért fognak kapni. Persze kap "yorkiet" (közel sem biztos hogy fajtatisza lesz)20ezerért szaporítótól, de akkor több mint valószínű hogy több tíz, esetleg százezer forint ott hagy majd a dokinál, vagy pedig inkább kidobja mert nem lesz pénze a gyógyíttatására). Ha valaki NAGYON szeretne fajtatatiszta kutyát, és nem csak divatból vagy mert olyan kis cuki, akkor az igenis össze fogja spórolni azt a 60-100ezer forintot.
2009. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Most például én is úgy vagyok, hogy az utolsó megmaradt kis cavalier kölykünket odaadnám egy röhejes összegért... Ennek egy oka van: színhibás, plusz harapáshibás, és megmondom őszintén nem lenne pofám normál áron eladni. Pedig lehetne... Úgyhogy még ilyen eset van, amikor a tenyésztő nyakán marad 1-1 kiskutya, aminek valami szépséghibája van, és ezért oda is adja azért a jelképes összegért.
2009. ápr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Valóban nem biztos, hogy valóba jó helyre kerülne a kölyök. Nekem is van egy apró mini yorkim, aki az életem.:) Igaz, ő kisfiú és most volt egy ivartalanítási műtéte. (szaporítani sosem akartam) Ha viszont lenne egy (tkv) szukám, és neki kölykei, nem biztos, hogy lenne szívem eladni a kicsiket...Nem tudom, hogy nálam jobban tudná e őket valaki még ennél is jobban szeretni. És valóban megadna e nekik mindent...Szép napot mindenkienk
2009. ápr. 22. 08:52
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell sajnálni azt az embert, aki kevés pénzért fajtatiszta kutyát szeretne, mert: 1. ha az adott fajta kell neki, akkor elmegy a fajtamentőkhöz és vállal tőlük egy felnőtt kutyát 2. ha kölyök kutyát szeretne, akkor bármelyik menhelyről vagy gyepiről tündéri kutyusokat kaphat. Ha az állatokat szereti, akkor ezek a megoldások mefelelnek neki. Ha csak reprezenttálni szeretne a kutyával, akkor meg vegyen plüsskutyát.
2009. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Az ilyen hirdetések - tapasztalatból mondom - nem valósak!!


A szaporítók ilyen trükkökkel szereznek fajtatiszta kölyköket, vagy felnőtt egyedeket, akiket utána nagyüzemben szaporítanak, és jó pénzt keresnek vele, amíg meg nem buknak!


A legritkább esetben van valóság alapja.

mellesleg aki nehéz anyagi helyzetre hivatkozva akar kutyához jutni annak soha senki nem fog adni (legalábbis remélem) hiszen a kutyatartás nem éppen a költségkímélő hobbik közé tartozik!

2009. ápr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
nem értek egyet azzal a válaszolóval aki azt irta h 20 ezer ftért nem lehet jó kutyát kapni,attól h valaki annyiért adja a kutyáját még nem szaporitó és náluk is vannak jó kutyák!!! nekem egy amstaffom van nincs törzskönyve nem 100ezrekbe került de a szülei törzskönyvesek mind a 2en csak én nem kértem tkönyvet!!! igy jó vérvonalú kutyám van jó szülőktől mégse került 100ezrekbe!!! tehát igen lehet venni jó kutyát olcsóbban!!! jah és attól h valaki esetleg nem áll ugy anyagilag az nem azt jelenti h a kutyája szenvedni fog!!! legfeljebb nem royal canint ad majd a kutájának hanem gyengébb tápot vagy házi kosztot!!! ettől ő még szereti a kutyáját sőt.... nem kell snoboskodni!!! viszont természetesen a vérvonal sokat számit én épp most tervezem a kanomhoz h veszek egy jó kennelból tkönyvvel együtt egy szukát!!!
2009. ápr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hűűű nagyon jó fej vagy tényleg...
2009. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Régebben volt egy törzskönyvezett, nyertes alaszkai malamut szukánk, akit pároztattunk, pár kölyköt el tudtunk adni, de nagyrészét nem, ezért ingyen adtuk ismerős ismerőseink akinek tudtuk.


Dettó orosz kék cicákkal (díjnyertes, törzskönyvezettek). Ott az volt a tapasztalat, hogy, akinek sikerült pénzért adni az vigyázott rá, aki ingyen kapta, abból több meghalt.


Még degujaink voltak, amik szaporodtak, a végén már a kisállatkereskedésnek sem kellettek ingyen.


Manapság szerintem mindenki mindenből hazsnot próbál húzni. Minél kevesebb befektetéssel minél több pénzt keresni. Ingyen kap egy fajtiszta állatot és eladja, vagy tenyészti és a kölyköt adja el. Nem gondol bele, hogy nem gépek. Nekünk házikedvencnek voltak a fent felsorolt + még másféle állataink (ékszer teknős,nimfa papagáj,hal,tengerimalac) régebben, és a kölykök csak jöttek, nem pénzéhségből.


De legyünk optimisták, biztos nekik is házikedvencnek kell, ingyen megszerezve és utána mindent megadnának nekik. :)

Így, hogy én egész gyerek koromban mindig csomó állattal voltam körülvéve, most nem vágyom rájuk, de ők igen, nekik kimaradt.

2009. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!