Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis németjuhász kutyam tegnap...

Kis németjuhász kutyam tegnap kapta meg második nagy oltását, tegnap volt pont két hónapos. A kérdésem az lenne, hogy mikortol lehet őket kivinni az utcára sétálni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
akár azonnal is.csak arra figyelj mar most hogy te sétáltasd őt és ne fordítva.az később problémákhoz vezet.
2009. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal??? Dehogyis... 4. oltás után 10 nappal lehet biztonsággal kivinni a kutyát utcára!

Amúgy miért nem kérdezted meg az orvosod?

2009. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mert apám vitte el orvoshoz. ő meg elfelejtette.. :) 4. oltás kb mikorra várhato? mert a harmadik elvileg majd májusban.
2009. ápr. 21. 21:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg 2 hetente kap a kutya oltást, így még kb 1 hónap. Egyébként ha nem hiszel nekem írj bármelyik online állatorvosnak, mindegy azt fogja mondani hogy 4. után 10 nappal:)
2009. ápr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én hiszek. azért kérdezek inkább itt.. :D és köszi a gyors válaszokat.
2009. ápr. 21. 21:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A harmadik oltás után 10nappal már ki lehet vinni az utcára. Elvileg a negyedik oltás már veszettség ellen van, azt nem kell megvárni, már előtte ki lehet vinni az utcára. De érdemes lenne esetleg felhívni az állatorvost, mert dokija válogatja,h mi ellen oltanak először. Lehet,h felétek más a szokás. Nekem ezt mondta a doki,h a harmadik után 10nappal már vihetem az ebet sétálni.

2009. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az oltási program része két parvo, két kombinált valamint egy veszettség elleni oltás. Ezeket 2 hetes váltásban kapja a kutyus.


A veszettség elleni oltás badása előtt semmiképpen nem ajánlatos kivinni idegen helyre vagy idegen kutyák közé, nem csak azért mert megbetegedhet, hanem mert közterületen tartózkodni vele komoly bírságot vonhat maga után (akár 50.000,- is lehet)!

2009. ápr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
figyelj, én 3 hónapos korától vittem le, mivel a többi kutya is oltott volt azért azokat a betegségeket nem kaphatja meg, bármi mást 4 hónapos kora után is elkaphat. a parvo a legfontosabb mert úgy tudom annak vírusát eleve hordozzák magukba.én rád bízom veszett kutyával nem hinném hogy találkoznál városban, mivel ott már mindeki oltja a kutyáját.lehet cáfolni vagy egyetérteni, nekem ez a véleményem.
2009. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor cáfolnám!


nem kell feltétlen veszett kutya hozzá...elég ha valaki olyan helyen jár ahol fertőzésveszély van, és mint tudjuk a veszettség nem csak a kutyákra ártalmas.


Csak hogy egy példát mondjak a sintértelepen dolgozók is (akik többek közt pl. a veszettség gyanús megfigyelt kutyákkal is foglalkoznak) lábon közlekednek a talpuk leér a földre, ami azt jelenti hogy kórokozó bárhol lehet. nem hiába ajánlott az éves ismétlés! nem vagyunk veszettség mentes ország, ezzel csak Anglia és Írország büszkélkedhet (nem hiába vannak olyan szigorú szabályok az állatok beutaztatására!). A kórokozó szabad levegőn is igen sokáig életképes, így a fertőzésveszély nagyon is reális!


Egyébként az utcán kóborló kutyák és macskák is kétlem hogy mind be vannak oltva, és bizony nem hagynak világító lábnyomokat maguk után hogy "kérem szépen figyelni, mert erre jártam beoltatlanul!"


Szokták mondani hogy mindenkinek a maga felelősség: na igen, de amennyiben valakinek a kölyökkutyája meghal mert oltatlanul levitték és beteg lett bizony ne lepődjön meg ha feljelentik, mert az állatvédelmi törvény értelmében nem a jó gazda gondosságával bánt szegény állattal, és még a helyi szabályok ellen is vétet hiszen oltatlan kutyát vitt közterületre!



cáfoljam tovább?

2009. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jó, persze igazad van teljes mértékben!!! csak annyi hogy így a lakásban vagy az udvaron sincs biztonságban a kutya, mert cipővel is felhozhatjuk a vírust, akár akkor is ha kakiba lépünk.
2009. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!