Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Olvassátok, hogy milyen...

Olvassátok, hogy milyen hihetetlenül sok állatkínzás történik kicsiny hazánkban? A kormány miért nem tesz ellene jobban? Miért csak pénzzel büntetik?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan sztorit olvasok, hogy állatokat kínoznak, és ölnek meg. (zug.hu) A magyar állam miért nem tesz ellene valamit? Miért csak az ember ölést büntetik börtönnel? Ez ellen tényleg ennyire tehetetlen a magyar közember?
2009. nov. 12. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyánkat is bántották egyszer, akkor kicsit jobban utána néztem ennek, sajnos nem nagyon lehet mit tenni, mert mehetsz a rendőrségre, de ők nem tudják kideríteni ki csinálta meg szerintem nem is érdekli őket.

Azt mindig mondja a tv hogy itt is kínoztak állatokat meg ott is..

Azt szeretném hallani végre,hogy: most tölti 3éves börtönbüntetését az a férfi/nő,aki a múlt évben megkínozta kutyáját...

De erre még várni kell..remélem nem sokáig

2009. nov. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan. Úgy szeretném, ha itt is lenne Állatrendőrség, mint Amerikában, talán másképp viszonyulnának az állatokhoz.

A napokban kerestem gazdit két törpehörinek, akiket a gazdájuk megunt, ezért meg akart ölni. És a volt pasim úgy reagálta le, hogy ilyen az élet, minek keserítem azzal, hogy állatokat mentek, egy emberélet többet ér. Én olyan de olyan mérges lettem, hogy ha nem msn-en beszélünk, megfojtom.

2009. nov. 12. 15:54
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha az én házi kedvencemet valaki bántaná.... hát... nem tudom...lehet, hogy túl sokáig verném, és nekem lenne belőle bajom.
2009. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem veszik elég komolyan. Pedig aki az állatokkal kegyetlenül bánik, az gyakran nem áll meg itt, hanem emberekkel, gyerekkel folytatja...


Sajnos gyakran nincs szemtanú, vagy ha van is, akkor nem mer tanúskodni.

2009. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy tudom, hogy börtön büntetést is kirónak egyes esetekben. Nekem volt egy állatkínzási perem. Egy őrült ráuszította a német juhász kutyáját a yorie-mra, szegény majdnem meghalt, a nagy kutya vagy 2 percig rázta a szájában, azt hittem megfojtja. Én is megsérültem, próbáltam elhúzni a kutyámat a pórázzal, de olyan erősen rángatta a másik kutya, hogy belevágott a kezembe az a zsinór ami a rollerpórázból kijön. Mikor végre elengedte a kiskutyámat a gazdája elkezdett kiabálni, hogy ha nem megyünk el onnan akkor ránk is küldi a kutyáját. Mi úgy megijedtünk a barátnőmmel, hogy elszaladtunk. Egyből vittük az állatorvoshoz a kutyámat, nagyon sokan voltak, de ahogy meglátták, hogy mennyire sírunk meg hogy tiszta véresek vagyunk rögtön előre engedtek minket. A doki azt mondta nagyon nagy szerencse, hogy nem halt meg a kutyám, de így is alig volt elég cérna, hogy össze varrják szegényt.:(((( Másnap mentem apukámmal a rendőségre és feljelentettem azt a manuszt, csak az volt a baj, hogy semmit nem tudtam róla, se azt hogy hol laki, se a nevét semmit. Jött a barátnőm is velünk és ketten adtunk róla egy személy leírást és így 2 nap múlva megtalálták. Hát ő teljesen másképp adta le a sztorit. Azt mondta, hogy az én kutyám dühítette fel az ő kutyáját azzal, ott szaladgált előtte, meg hogy nem volt rövid pórázon hanem 3-4 méterre volt tőlem. Érdekes, hogy 2 méteres pórázom van... Kiderült, hogy a manusz ült már börtönben mert állítólag átsegített valakit a másvilágra (mondjuk ezt nem hiszem mert akkor tuti nem engedik ki) de volt börtönben az tuti, ezt a bíró is mondta. A vége az lett, hogy 1 év börtönre ítélték fél évre felfüggesztve és ki kellett neki fizetni a kutyám orvosi ellátásának árát. Amúgy 2 orvos is kijött hozzánk megvizsgálni a kutyát, hogy lett e neki maradandó baja, de szerencsére nem lett.

2009. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Örülök, hogy nem csak én vagyok egyedül az országban, aki így látja a helyzetet, hogy igenis keményen meg kell büntetni az állatkínzókat. Tényleg sok olyan eset van, amikor nem kap semmit az illető vagy megússza néhány hónappal vagy pénzbüntetéssel. Én is örülnék, ha itt is bevezetnék végre az Állatrendőrséget. Szívesen dolgoznék ott, ha lenne itt is ilyen. Amúgy engem is rettenetesen feldühít, mikor az emberek azt gondolják, hogy az emberek élete többet ér az állatokénál és úgy viselkednek, mintha mindenkinél felsőbbrendűek lennének. Pedig hogy őszinte legyek, én az állatokat ezerszer jobban szeretem az embereknél. És ha valaki elkezdi nekem mondani, hogy az emberek fontosabbak az állatoknál, mindig elkezdek veszekedni vele, hogy az állatok is ugyanannyit érnek (szerintem többet is) és hogy nekik is ugyanúgy joguk van élni. Szóval tényleg nagyon örülnék, ha szigorúbb törvényeket hoznának az állatbántalmazók ellen. Mert ha valaki megöl egy embert, akkor évekre is lecsukják. De akkor legyen ugyanez az állatoknál is, legyen az akár macska, kutya, egér vagy akármi.

19/L

2009. nov. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van. Engem is kifejezetten dühít. Én törpehörcsögökkel foglalkozom, és a volt pasimnak kifejezetten fixaideálja, hogy azok csak állatok, nem értelmes lények, és ennek hangot is ad. És még én vagyok a hülye, meg biztos összevesztem párommal, mert elkezdek bunkózni vele, meg kilépek... annyira utálom az ilyen embereket.

Meg azokat is, akik vásárolnak egy állatot, vagy örökbefogadnak, aztán meggondolják magukat, megunják az állatot, és vagy kihajítják az utcára, vagy saját kezűleg akarják megölni.

Szívem szerint létrehoznék valami segítőszervezetet, hogyha valaki ráun az állatára, akkor ne dobja ki, hanem csak szóljon, és keresek neki gazdát. Csak addig kellene magánál tartania az állatot, amíg nem szerzek neki gazdit. De ez az emberek mentalitásával kivitelezhetetlen.:(

2009. nov. 12. 20:47
 8/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Azért az Amerikaiak degeneráltságától nem kellene hanyattvágódni.Abban az Állatrendőrségben,amit a TVben adnak annyi marhaság van, hogy a fele is sok. Én 1-2-t megnéztem és feladtam, ezt az én agyam nem veszi be.Ők már átestek a ló túlsó oldalára.

Mi sajnos az innenső oldaláról csúsztnk le, a béka segge alá,de reméljük ez javulni fog.

2009. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos az a baj hogy itt Magyarországon leszarják az állatokat itt nem csak az állatkínzásra gondolok más országban még a kóbor kutyákon is segítenek itt meg akár el is ütheted őket!Nagyon szomorú!Pedig akik kísérleteznek az állatokon,bántalmazzák,kínozzák őket azokat megölném szív fájdalom nélkül!
2009. dec. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi, de a munkanélküliség ellen mit tesz az állam?

Az oktatás romlása ellen?

A közlekedés romlása ellen?


Na ugye...

Kicsiny hazánk úgy, ahogy van, vérzik.

2010. márc. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!