Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a macskám, és a kutyám?

Figyelt kérdés
Hogyan szoktassam össze az 5 éves macskám, és a 2 hónapos kutyám? A macska ha egy kicsit is közelébe kerül a kutyának, azonnal fúj rá. Tapasztalatok, ötletek? Előre is köszi :)
2011. aug. 13. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:

ööö....izééé....nem hallottál még esetleg arról, hogy léteznek egymást kizáró dolgok? Még frappáns módon párokba is lehetne szedni néhányat közülük....


...

tűz-víz

hideg-meleg

Tom-Jerry

kutya-macska


....

2011. aug. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted hogy vannak olyanok, hogy a macska eltűri a kutyát, sőt még barátok??? Ha lehetetlen lenne, talán nem tettem volna fel a kérdést. Mondd, tényleg nem láttál még olyan macskát és kutyát, akik egy házban élnek, és megélnek egymás mellett?? "-.-"""
2011. aug. 13. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Őszintén mondom, nem. Bár egyszer igaz, egy fagyos téli reggelen a macskám a kutyaólból jött ki nyújtózkódva, úgy, hogy a kutyák is bent voltak, de ezt betudtam annak, hogy reggel van és álmos vagyok, és valószínűleg hallucinálok. Nekem midkettő van, és általában fegyverkeznek egymással. Hogy jóban legyenek, egyféleképp lehet megoldani: születésüktől együtt. De te erről már lekéstél.
2011. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez így elég necces. Amiről Te beszélsz, kedves Kérdező, az az eset, amikor a kutya és a macska kölyökkoruk óta együtt nevelkedtek. A Te helyzetedben ez elég macerás, ha a cica eleve ellenszenves. Összeszoktatásnál vigyázz, mert a cica kikarmolhatja a szemét, vagy egyéb kárt tehet a kis kíváncsi kedvencedben. A macskával kell megértetni, hogy az a kis "maszat" nem akarja őt bántani sem most, sem a jövőben. Idő. Fogjátok meg mindkettőt, egyre közelebb. De csak lassan, következetesen, napról napra. Ne egyszerre. A kutya és a macska egyre közelebb kerülnek egymáshoz, a macska rájön, hogy ez nem az a kutya, akitől félnie kell. Jobbat sajnos nem tudok. De tényleg vigyázzatok a kicsire, nehogy a macska bántsa. :)
2011. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Volt már egy kutyánk, aki amikor a macskát vettük, úgy 10 éves lehetett...ő most tavasszal halt meg, de nagyon is elvolt a macskával. Sőt barátok voltak! Pedig nem kölyökkor óta voltak eggyütt....
2011. aug. 14. 11:48
 6/6 anonim ***** válasza:

De akkor az a kutyus 10 évesen már hozzá volt szoktatva/szokva a macskához. Így nem bántotta őt, a kölyök macska pedig megszokta a kutyát.


Van pár variáció, ami biztosan működik:

- kölyök macska, felnőtt macskabarát kutya

- kölyök macska, kölyök kutya, happy end.

- kölyök kutya, felnőtt kutyabarát macska


... és van a tiéd, ami kölyökkutya, és fújó felnőtt macska. Össze lehet őket is szoktatni, főleg úgy, hogy ezek szerint a macskával élt már régebben egy kutya. Nem is azt mondtam, hogy lehetetlen, csak hogy nehezebb.

2011. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!