Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért félnek...

Az emberek miért félnek tartanak jobban egy embertől, ha kutya van mellette?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a kutyás biztonsági őrökre, kutyás rendőrökre, meg sima civil emberekre, akiknek van kutyájuk.

Pont erről beszéltünk ismerősömmel.

Régen sokszor bele kötött mindenféle vadidegen csöves, meg koldus, amióta a rottweilerével megy sétálni, még a normális emberek is átmennek az út túlsó felére.

De mégis miért?

Egy kutyától miért kell ennyire félni?

Azért mert tud harapni?

Akkor ennyi erővel ha géppuskával megyek ki, akkor is átmennének az emberek az út túloldalára?


2011. szept. 11. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, átmennének az út túloldalúra, ha azzal mennél ki. A kutya - főleg, ha "hírhedt fajtából" származó - plusz erőt ad. Ezért tartják sokan házőrzőként is, nem csak "díszként", házi kedvencként.
2011. szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek félnek az ismeretlentől.


Ha a sötétben hallasz valamit, és nem látod a zaj forrását, akkor félelem lesz benned.


Az emberek nem értenek a kutyákhoz, nem ismerik a kutyák szokásait, ezért félnek tőle.. :)


A másik fele, hogy a kutya harap, nem is kicsit, és sose tudhatod, hogy az aktuálisan éppen veled szembejövő kutya hogy van szocializálva, tanítva, stb. :) Tehát megint csak az ismeretlentől, nem tudástól való félelem.


Szerintem.

2011. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
hátbizony, ha pitbullal sétálgató emberke jön velem szembe és is leírók egy szép nagy ívet. amikor egy cigány jött felém cigit kérni, akkor akaratlanul odébb sündörögtem vagy 5 métert, és ezt cska később vettem észre.
2011. szept. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

én meg pont azt utálom, amikor sokan (jobb esetben megkérdezik, hogy megsimogathatják-e...) de még mielőtt válaszolnék, hogy NEM, vagy a nemleges válaszom ellenére elindulnak a kutya felé.

(kan közép-ázsiai.)


aztán csak hüledeznek, hogy "jézus de vad!"

nem vad, csak teszi a dolgát.

nagyon kihalt terepen sétáltatok már egy ideje, mert elegem van abból, hogy görcsben legyen a gyomrom, mikor küldi oda hozzám a gyerekét egy nagyokos, hogy simogassa meg a cuki kutyust.


amúgy a legtöbben valóban tartanak "tőlem", de hát 6 kutyával nem is nagyon félek este az erdőben sem.:D


meg azt is imádom, amikor póráz nélkül sétáltat valaki, összetalálkozunk, és kiabálok, könyörgök, akár mit tehetek, hogy fogja már meg a kutyáját, csak legyint.


nem kis sérüléseket szereztem már abból, hogy nekem kellett szétszedni a kutyákat.



nem csak a kutyatartók lehetnek felelőtlenek... (gondolok itt arra, hogy nem jól nevelik a kutyájukat, vagy hagyják az utcán kóborolni stb - szerintem ez ad okot arra, hogy féljenek a kutyáktól, mert nem tudják, hogy gazda résen van-e... én mondjuk nem találkoztam még olyan kutyával, akitől félnék, mert kisgyerekként belém nevelték, hogy ez a legrosszabb, amit tehetek egy kutya jelenlétében.)

2011. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!