Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves kortól való egy...

Hány éves kortól való egy gyereknek egy kutya?

Figyelt kérdés
Szerettem volna egy kutyát, de anyáég nem engedik! Azt mondták, majd ha nagyobb leszek! 12 éves vagyok most! Mikortól leszek olyan felelősségteljes, hogy vállalhassak egy kutyát?
2011. szept. 12. 18:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
48%
én a boxerem 8 évesen és 10 vok
2011. nov. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A szüleid, mint minden más szülö tudják, hogy ha kutyát vállalnak, akkor az elsó pár nap-hét után a kutya nagyjából az ök gondjuk marad, vagy egyszerüen csak nincs lehetöségetek a kutyatartásra(pl. panelban laktok és nincs a környéken hely, ahol sétáltatni lehet vagy nincs elég idötök rá, és a kutyák ezt általában megsinylik).Bizonyíts nekik, például ha van lehetöséged sétáltasd meg a szomszéd kutyáját vagy ha kutyás gazdikhoz mentek családostól kérd meg óket, hogy engedjék meg neked, hogy gondozd.Ha a második amit írtam áll fenn, akkor inkább egy macskát(persze ha szereted öket) próbálj beszerezni, mert kevesebb gondozást igényelnek, nem feltétlenül kell sétáltatni öket, de azért nem árt néha szabadon engedni, persze felügyelettel. Másképp is megoldhatod a kutya beszerzését, ha például újságban látsz hirdetést, hogy menhelyen (a közeletekben) nyitott nap van, akkor kérd meg a szüleid, hogy csak menjetek el, és akkor talán meglágyul a szívük egy szerencsétlen láttán és örökbefogadják, de erre nem mehetszz biztosra. Nekünk már nagyon régóta van kutyánk (falun házörzönek), de hobbikutyát csak 14 éves koromban kaptam, mert bebizonyítottam, hogy el tudnám látni, de hidd el, nagy felelösség a kutya. Naponta kétszer kell sétáltatni, amit nagyon élvezek, de sokszor olyan fáradt vagyok, hogy inkább kihagynám. Nagyon sok idöt kell vele tölts, hogy tiszteljen és szeressen, és hogy megismerd a viselkedését, mert ha netán megbetegedik nem biztos, hogy észrevennéd, ha nem ismered a viselkedését.
2012. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!