Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy farok nélküli kutya...

Egy farok nélküli kutya normálisnak tekinti saját magát?

Figyelt kérdés

Akinek csonkítva van kiskorától a farka.

Az nem gondol arra, hogy kilóg a sorból, és más kutyának van ott hátul valami izé,. ficánkoló dolog, nekem meg nincs.

Érti ezt a kutya?


2011. szept. 12. 19:41
 1/9 anonim válasza:
61%
Kérdezd meg tőle.
2011. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem és nem is zavarja őket. Az én kutyának az egyiknek van vágva a farka Rotweirel de nem zavarja meg van még melette egy puli és tacskó egyedül a tacsinak van hozzú farka a puli se lóbálja mivel neki is a hátára van kunkorodva.
2011. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

hát szerintem ez eléggé érdekes kérdés.: a kutyák testbeszédéhez valamilyen szinten hozzá tartozik a farok is. PLD ha egy kutya felhajtja a farkát azt azért teszi hogy minél magasabbnak tűnjön és tekintélyt követel. A mopsz ha leengedi a farkát akkor bizonytalan vagy fáradt, ha felkunkoritja akkor vidám ( saját mopszi tapasztalat), de olyat is hallotam, hogy ha egy kutya fél akkor a farkát lehajtja és behajtja a nemi szervéhez amennyire tudja. ezt a másik keverék kutyusom igazolta is néhányszor.


szóval igazán teljes életet nem él szerintem.

2011. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, egy jelzőrendszerrel kevesebb van neki, de azért van még sok más, amivel jelezni tud.
2011. szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
marhajó hogy megválaszolok egy kérdést a tapasztalataimból és 31 %-ot ér. elismerésem a pontozónak
2011. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

ma 21:49

Talán azzal rontottad el, hogy végszóként azt írtad " teljes életet nem él"

Mert ez így nem igaz.

2011. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A farok nem viccből lett oda "téve"

Elhiszem, hogy vannak fajták, akiknél jár bizonyos előnyökkel, ha vágva van, de a farok alapvetően az egyensúlyozásért felelős. (a gerinchez kapcsolódik)

Nem fog eldőlni a kutya farok nélkül, de én például még soha nem láttam vágott farkú yorkit olyan mereven állni, és figyelni (ha lát valami gyanusat) mint az én hosszú farkúm:) Lehet, hogy ez így hülyeségnek hangzik, de látom, amikor koncentrál, és a farka az utolsó porcig meg van merevedve:) Röhögőgörcsöt kapok, de sajnálom is azokat a kutyákat, akik csak egy kis csonkot csóválnak a popójukon.

2011. szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én spánielemnek kb 4-5 centis farka van. Ugyanúgy használja, mint a skótjuhászunk, csak ha ő fél, vagy ideges, nem maga alá húzza, ugye hát értelemszerűen nem ér el addig, hanem teljesen a fenekéhez tapad. Ugyanígy: ha idegen jön, vagy ha ideges az égbe emelik és úgy csóválják. Szerintem csak akkor kegyetlenség, ha teljesen tövig van vágva neki. Amúgy teljesen mindegy, mert ha belegondolsz, egy három lábbal élő kutya is ugyanolyan vidám, és jó természetű, mint egy négy. Szóval mikor meglátod, és "jajj, szegény, biztos milyen szomorú, vagy nehéz sorsú" az csak az emberi szánalom megnyilvánulása. :)
2011. szept. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerek 3 lábú yorkit, most akar menni vele a gazdija agilityzni, mert annyira tombol benne az energia.

De neki akkor is speciális terep kell, mert 3 lábbal nem tudja megcsinálni azt, amit a többi kutya a pályán.

Persze a vágott farok nem szab ilyen korlátokat, de akkor is...annak ott a helye:) szerintem.

2011. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!