Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e humán táplálékkiegészí...

Lehet-e humán táplálékkiegészítőket kutyáknak adni?

Figyelt kérdés
A porcképzést segítő zöld-kagylós kivonatok az emberi táplálékkiegészítők esetén olcsóbbak és jóval több a választék.
2011. szept. 13. 08:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

mindenképpen beszélj állatorvossal erről.


elvileg nem, mivel más összetétel/más mennyiség szükséges nekik, mint nekünk...

orvos megkérdezése nélkül ne csinálj ilyesmit, különben nagyon nagy kárt okozhatsz a kutyában!


(egyébként is hülyeség ilyen kiegészítőkkel telenyomni, ha orvosi ok nincs rá...)


hány éves/hónapos a kutyád?

milyen fajta?

ha keverék, mekkora?


- ha ezeket tudom, talán én is tudok segíteni, hogy a vacak kiegészítők helyett mit adj neki, vagy milyen kiegészítőt ajánlok.

(pl. nagytestű kölyök esetén.)

2011. szept. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
60%

A vitamin az vitamin. A többi meg csak a hülye reklám. :) Láttál már olyan reklámot ami nem hazudik? Én még nem.

Nem egy kedves történetet tudnék mesélni állatorvos ismerőstől. Évek óta ajánlja az FLP termékeket a páciensek gazdáinak.

2011. szept. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagytestű kölyök kutyám van 3 hónapos Cane Corso. Sajnos Hajlamosak a diszpláziára. Josera junior táppal etetem, és mellé javasoltak már korábban zöld-kagylós porcerősítőt. Az állatorvos az állatkórházában forgalmazott termékeket javasolta és kitérő választ adott, de az a termék kb. 5x annyiba kerül, mint a DM-ben vásárolható humán zöld-kagylós porcerősítő.
2011. szept. 13. 08:27
 4/14 A kérdező kommentje:
Amit még elfelejtettem, hogy gyógyszert én se mernék adni a kutyusomnak, de ez elméletileg természetes alapú kivonat.
2011. szept. 13. 08:29
 5/14 anonim ***** válasza:

A zöldkagyló igenis hasznos a kutyáknak.

Sokan adják a humán terméket pont az olcsóbb ár miatt. Viszont az emberi termékekben egészen mások a vivő anyagok, mint a kutyáknál. Hiszen biztosan másként tud felszívódni.

Van egy nem olcsó kutyád. Legalább amíg felnő, megérdemelné a neki való kiegészítőt, ahogy tápban is a kölyöknek százszorosan visszajön egészségben, ha a fejlődési időszakban megfelelően van etetve.

2011. szept. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

na így már mindjárt más!:)


szerintem térj át a Happy dogra, abban alapból van zöldkagyló.


szerintem kicsit svindlis a dokid...


amúgy igen, van átfedés a kutya és embergyógyszerek között, de nagyon vigyázni kell az ilyesmivel...

a vivőanyag, a mennyiség,...

nem jó házilag praktikázni az ilyesmivel.


és kalciumot meg ilyesmit ne adj neki pluszban!

azzal többet ártasz neki, mert a kölyök szervezete nem tudja még szabályozni a felszívódó anyag mennyiségét.

ez a porcokban, a csontokban de más szerveiben is csúnya károkat okozhat.

(pl. deformálódott csontok, nehézkes mozgás...)

2011. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem olcsóbb a humán. (tudom, mert barátaim akutyának való luposant szedik)
2011. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bizony, nem olcsóbb.

Meg lehet nézni az olcsóbb termékekben egy kapszulában lévő kagyló tartalmat és, hogy abból mennyit kell adni naponta.

2011. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tyler913 ***** válasza:
Erdekes kerdes.Nekem tenyeszto ajanlott pl. human izuleterosito tablettat (Biotech ARthro-Guard),ami jo a kutyaknak.Egyebkent en is eszrevettem,hogy a kutyaknak szant vitaminok sokkal dragabbak,es sokkal kisebb a hasznosanyagtartalmuk is.Az en allatorvosom azt javasolta,a kiegeszitokre szant penzt inkabb koltsem minosegibb tapra,amiben elvileg benne van minden,es akkor nem kell kulon sz.rakodni.Ilyen esetben a zoldkagylokivonat is felesleges,bar artani nem arthatsz vele,ha kuraszeruen kap 1-2 honapig.
2011. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Elgondolkodtatóak!
2011. szept. 13. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!