Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engeditek simogatni a kutyátok...

Engeditek simogatni a kutyátokat? Többi lent

Figyelt kérdés
Na most. Van egy kölyök staffim , gondoltam jót tesz neki ha mindenki megsimogathatja, hagy szocializálódjon. De a múltkor letámadta kb 4 kis cigány gyerek és nem akartak elengedni minket-.- szegény kicsit ledermedt. Aztán a multkor egy nő simogatta, a másik kezébe a cigi, a kutyum meg véletlenül belenyomta az orrát..hát mi ne mondjak , volt benne ideg:S Ha nem engeditek , akkor azt hogy hozzátok tudatára az illetőnek? Vagy engeditek??
2011. szept. 13. 17:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Általában megengedem. Ha nem szimpatikus az illető, akkor azt mondom, hogy harap:)
2011. szept. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annak engedem, aki jófejnek tűnik, nyugodtan tud közeledni. De csak nagyon ritkán. Aki viszont hozzánk jön, akárki simogathatja. A kutya is csak annak engedi, akin látja, hogy rendben van, mi ismerjük és bejöhet. Ugatni se ugat meg senkit, akit egyszer már beengedtünk a házba. Szóval nálunk a kutyán is múlik, kivel akar barátkozni.
2011. szept. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt hogy epp beteg.
2011. szept. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem engedem simogatni, mert lehetséges, hogy két perce még az ánuszát vakargatta/fikagolyókat gyúrt. Egyszerűen magam mögé irányítom a pórázzal, de ha kell még szólok is, hogy "Legyen szives..!" Kisgyerekeknek csoportban főleg nem hagyom megközelíteni, mert olyanok, mint a polipok, visítanak és az összes csápjukkal hozzá akarnak érni, és ez enyhén rémisztő :)
2011. szept. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

A cigis nőt ott helyben felrúgtam volna.

Neked kell tudni, hogy engeded-e vagy nem.

Nálunk az illetőtől is függ, hogy engedjük-e. Ha normális, tiszta embernek néz ki akkor igen. De ha gyerekekről lenne szó, akik bandában letámadják, akkor megmondanám, hogy légy szíves ne simogassátok ,mert nevelés alatt áll és az elrontaná. Vagy szimplán kamuznék, hogy beteg és gyógyszert kap, ezért nem javasolnám hogy simogassa vagy ilyesmi. Vagy mondanám ,hogy nem érek rá mennem kell. Vagy azt, hogy néha elkapja az 5 perc és akkor megharapja az idegeneket úgyhogy ne simogassák :-)

2011. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
17:51-es ! ez nagyon találó volt:) még engem is zavartak , akkor szerencsétlen kiskutyám mit érezhetett..földönkívüliek:D
2011. szept. 13. 17:53
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
én is megszoktam engedni, de persze akadnak olyan emberek akiknek nesz szívesen engedem. mond azt hogy harap (ez a cigisnél főleg jó, mert az én kutyám tényleg harap ha érzi a cigifüstöt vagy az alkoholt) vagy nincs beoltva még...stb.
2011. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Én nem engedem, mert az a kutyának rossz is lehet. Ezért simán megmondom neki, hogy ne simogassa meg. Elvégre az én kutyám. Meg nem azért van a kutya, hogy agyon simogassák. De persze néha megengedem, mert az egyik kutyámat szocializálni kell, a másik meg imádja, hogy simogatják, de nem engedem, hogy őt simogassák, mert felizgatja magát és akk megint rendezgethetem, hogy mellettem jöjjön.
2011. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Van egy 6 éves kutyám, őt mindenkinek engedtem aki megakarta simogatni. Sajnos nagyon barátságos lett mindenkivel, elég zavaró tud lenni, ha jön hozzánk valaki és még nem is látta soha de már a mancsával integet neki, hogy "hééé gyere már simogass már meg". Jövőre veszek mellé egy kölyköt őt már úgy akarom nevelni, hogy senki se simogassa a családtagokon és jó barátokon kívül. Ettől a kutya nem lesz agresszív, ugyanúgy fog szocializálódni de az idegenekkel viszont nem fog bratyizni.

Amúgy meg aki megakarja simogatni és te nem akarod, nyugodtan meglehet neki mondani, hogy nem akarod, hogy minden idegenben bízzon.

2011. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Hát amikor kicsik voltak az enyémek akkor én engedtem annak aki nekem is szimpatikus volt.De nyugodj meg ha megnő nem akarják majd simogatni,mert a sok befásult ember még mindig harci kutyának tekinti őket. Ez tapasztalat,nekem is Staffijaim vannak! :)
2011. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!