Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kis probléma! Hogyan...

Van egy kis probléma! Hogyan tudom Jó utra téríteni? S. OS.

Figyelt kérdés
Van egy 2éves amstaffom. Lakásban van (nem panel) Napi kétszer sétál,. így suli mellett. Van egy füves terület nem messze, ott szoktuk elengedni. Nos az a nagy baj, hogy apának 10ből 9szer szótfogad, és visszajön, ha hivjuk. Nekem már nem jön vissza csak maximum 10ből 4szer. És mivel nagyrészt én sétáltatom, jó lenne ha hallgatna rám, és maximálisan behivható lenne. Iskolára nincs úgy anyagilag. Pórázon meg nem nagyon szeret jönni. Tud, csak nem szeret. Hogyan tanítsam meg neki, hogy ha hivom, jöjjön?? Amugy lehet az a baj, hogy stresszelek, és érzi. 14/f.
2011. szept. 13. 20:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
70%
tanulj a kutyádról és kérj segítséget tapasztalt szakembertől!
2011. szept. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

22:23! Te nagyon emberséges, és értelmes vagy, köszönöm válaszod. Ki is fogom próbálni.

Nos egyébként fura helyzet, mert nagyjából tudja a szabályokat, kereteket. Ha rosszat csinál látszik rajta. Pl. tegnap elsőre odajött, megfogtam, kapott egy simit, és elmentünk. de van ha szólok, még csap egy kört, és amikor látom megkönnyebbülve hogy de jó, jön, akkor egy méterre megáll, és amikor legugolok, elrohan. Amit leirtatok megpróbálom. Az elektromos nyakörv kissé drasztikus, nekem az az elvem, hogy természetes körülmények közt tanitom az ebem.

Tud sétálni, ha olyanja van, mellettem halad, de mivel a nagy terület mellett megyünk el mindig, látszik, hogy akkor megőrül, és menne oda... Amugy gyakran szokott játszani kutyákkal is. Teljesen szocializált, kedves.

Köszönöm mindenkinek.

2011. szept. 14. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!