Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta ajánlatos...

Melyik kutyafajta ajánlatos kisgyermek mellé is és melyik egyáltalán NEM? Miért?

Figyelt kérdés
Jó tudom, hogy nevelés kérdése, mert sokan állítják, hogy akár egy rotweiler is lehet kezes bárány a kisgyermek mellett, de engem az érdekel, hogy melyik az a kutya, amelyik szinte sosem támadna kisgyermekre, biztonsággal tartható mellette.
2011. szept. 13. 21:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Már sok ilyen kérdés volt.


A vége mindig a mentőkutyák listája volt.

2011. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Amit én a legnyugodtabb szívvel ajánlok, az a Labrador Retriever. Jó tenyészetből származó kiskutya az első pillanattól kezesbárány, imádja a családját és a gyerekeket, türelmes, lehet nyúzni, akkor sem fog odakapni. Állatorvos ismerőseim is megerősítenek ebben :) Amikor az első labink lett, direkt kikértük az állatorvosok véleményét (gyerek mellé, könnyen idomítható), hogy ők milyen fajtát ajánlanak, és mind a Labradort mondta.
2011. szept. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
88%

Én a Bernáthegyit ajánlanám.

Vannak képek amint 3-4 éves gyerekek a szemét nyomják, a szájába vannak derékig :D és mégsem bántja őket..

Elég nagy termetű kutya szóval elrettenti az embereket közben egy farkasbőrbe bújt bárány :)


De az is kérdés, hogy milyen házatok van... kertes vagy panel?

Az ilyen dolgok is fontosak

2011. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
23%
Ne felejtsd el a kutya állat ,nem gyerek mellé való, ezt erősíti a szabály ez pedig a kivétel. az állatnak ösztönei vannak és nem értelme!!! na most jönnek a támadások!
2011. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kertes házunk van és idővel szeretnék kutyát, amire igyekszem rákészülni. Nem holnap szaladok kutyát venni, mert még túl kicsi szerintem ehhez a gyerekünk, de gondoltam nem árt felkészülni. (2 éves)

Volt egy kutyusunk, akivel nem engedtük "össze" őket, mert érezhetően nem bírta szegény kutyus - már elhunyt - a gyerekünket. Később érkezett, féltékeny volt rá és úgy gondolom, hogy a tipusából adódóan is a vérében volt ,hogy a gyerekünket "ellenségnek" tekintse miután lejjebb csúszott a "ranglétrán". (malamut-németjuhász keverék volt)

2011. szept. 13. 21:43
 6/23 anonim ***** válasza:
42%

2. válaszoló!


Milyen igazad van!!Nekem is labradorom van.Mindent tud,nagyon okosak!Mindent megtanulnak percek alatt!Van tapasztalatom is.

A roti nem való egyáltalán gyerekek közé.Hallottam olyat hogy a saját gazdájának az egész arcát lenyúzta.és pedig nem bántotta a kutyát a gazda puszilgatta imádta!

A roti mellet gyereket NEM LEHET KINN HAGYNI!!!!kiszámíthatatlan,még talán a Kuvaszt ajánlanám.Igazi gyerek szerető.

De a labrador nem kapna oda a gyerekhez.Én a labradort ajánlom,tényleg okosak,lehet belőlük terápiás kutya,show kutya stb. és még a gyerekekre is " vigyáz,, :)

2011. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%

Egy biztos a tacskót nem ajánlom.

De van egy sorozat A csodálatos kutyadoki, abból megtudhatod hogyan válhatsz 100%-os falkavezérré. Ha ez sikerül és tudja hol a helye a családban, szerintem akkor egyik sem bánthatja.

De azért én a gyereket is megtanítanám hogy hogy kell bánni illetve hogy nem szabad bánni egy kutyával.

Nem biztos hogy tenyésztőhöz kell futni, az is jó ha nem fajtiszta labrador csak keverék, a menhelyen is találhatsz ilyet, akár még kölyköt is. Mentsük meg a kutyákat!

2011. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Tonta!


Végülis igazad van,hogy keverék is jó.De velük is 1 a baj!

Az nem mindegy milyen.Az idegrendeszere milyen.Esetleg hogy viselkedik!Ha tacskó és mondjuk németjuhász keverék akkor se mindegy milyen a genetika!Inkább (kérdező)

A fajtamentőknél találsz labradort,ha szeretnél mencs meg onnan 1-et.a Keverék se rossz,de az idegrendszere a tűrés stb..nem 100% os

2011. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

A legjobbak kisgyermekek melle: Ujfunlandi (a legjobb-de hatalmas), Golden Retriever, Ir szetter, Labrador Retriever, Collie...a kisebbek kozul esetleg Cocker Spaniel, Mopsz, Beagle, Havanese, Boston Terrier ...

A legkevesbe szoktak ajanlani: Chihuahua, Yorkshire Terrier, Alaszkai Malamut, Jack Russel Terrier, Csau Csau, Weimaraner...mivel ezek a kutyak altalaban turelmetlenebbek, vagy nem szeretik amikor a gyerekek nyuzzak oket.

De ahogy te is mondtad leginkabb a nevelestol fugg egy Csau Csau is lehet baranyka a gyerek mellett ha jol van nevelve es egy Labrador is megharaphatja ha nagyon rosszul ..viszont ha nem sok kutyat neveltetek meg eddig nem nagy a tapasztalat otthon abban, akkor nem eri meg kockaztatni, jobb egy kevesbe agressziv turelmes fajtat valasztani.

2011. szept. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:46


Sajnos Labradort csak tenyésztőtől érdemes venni. Egy csodálatos kutyafajta, viszont pont ezért szerencsétlent nagyon túlszaporították, és megjelent pár betegség a fajtában (epilepszia, csípődiszplázia, ideggyengeség etc.), ami miatt kockázatos szaporított vagy menhelyi Labradort bevállalni, ha tényleg az eredeti végtelenül türelmes és okos tulajdonságai miatt választottuk. Megfelelő vérvonallal rendelkező, jó tenyésztőtől vett, szűrt, egészséges kutyus viszont biztosan olyan lesz, amit szeretnénk a gyermek mellé.

2011. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!