Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta ajánlatos...

Melyik kutyafajta ajánlatos kisgyermek mellé is és melyik egyáltalán NEM? Miért?

Figyelt kérdés
Jó tudom, hogy nevelés kérdése, mert sokan állítják, hogy akár egy rotweiler is lehet kezes bárány a kisgyermek mellett, de engem az érdekel, hogy melyik az a kutya, amelyik szinte sosem támadna kisgyermekre, biztonsággal tartható mellette.
2011. szept. 13. 21:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%

Ja! A tacskót azért nem ajánlom mert sokszor visszamorog, nem tűri ha például pihenés közben zaklatják, és még ha nem is harapná meg, akkor is itt sokan elkövetik azt a hibát hogy megverik. Amitől csak még rosszabb lesz a helyzet.

Egyszer láttam a tv-ben hogy egy házaspár megkéselte a tacskó keverék kutyájukat mert az rámorgott a gyerekre.

Azért nem minden morgás egyforma és nem jelent feltétlenül támadást. Csak az emberek ezt nem tudják. Azt sem értem miért hagyják hogy a gyerek bármit megcsinálhasson egy kutyával, mondván hogy egy ilyen kis gyereknek hogy magyarázod el? Hátha egy kis kutyát meg lehet tanítani arra mit szabad és mit nem, akkor az ember gyereket hogy hogy nem ?!

2011. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%

Természtesen a gyereknek is meg KELL tanulnia hogy a kutyával hogy kell bánni.

Ezt mindkettőnek meg KELL tanulnia.

TÚLZÁS volt,hogy TÚLVAN TENYÉSZTVE,ez pontosan a GOLDENEKRE SZÓL!Olya kutyát nem ajánlok senkinek a mai állomány BOTRÁNYOS!Harapnak,csipkednek,őrzés védésre használják,valamelyik besem megy a vizbe vagy fél tőle.na ez nem is retriever.Hamár retrievered van akkor szerresen úszni.A labradort nem szabad csakúgy tartani,hogy van azt kész.Nekik kellenek szabályok,ők ezt zsretek a munkát.Én is trükköket tanítok neki,és kiállításra járkálok vele.

2011. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
46%
bernáthegyi...vagy egy keverék kölyök...
2011. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%

Az említett rotival kapcsolatban annyit mondanék, hogyha valaki elkényezteti a kutyáját, az épp olyan nagy hiba mint ha verné. Az az ember ugyanis biztosan nem volt falkavezér, hanem a kutyája volt az.

A legjobban akkor készülhetsz fel, ha letöltöd A csodálatos kutyadokit! Abban voltak olyan részek is amikor gyerekes kutyások kértek tanácsot. Onnan tudom én is ezeket.

De kezdő kutyának szerintem is a labrador lenne a legjobb. A szetterek szerintem izgágák, mert vadász kutyák és rendkívül nagy a mozgásigényük ,és ha ez nincs kielégítve akkor lesznek izgágák. Na ezt jól megfogalmaztam.

2011. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%
Én az Amstaffot ajánlanám de csak akkor ha elég kemény kézzel tudnátok vele bánni mert elég makacs,de gyerek mellé kiváló. Amit semmi képen nem azok a kisebb fajta kutyák: Pl: tacskó,pincsi stb
2011. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
60%
utolsó válaszoló!! én meg egy közép ázsiai juhászkutyát ajánlanék,vagy egy pitbullt..... -.-
2011. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%

Minden kutyának kellenek a szabályok, és egyik kutya sem azért van hogy csak úgy legyen.

Ajánlom a kérdezőnek, hogy akkor vegyen kutyát amikor majd úgy érzi hogy a gyermek mellett még lesz ideje a kutyussal is foglalkozni, mert az olyan lesz mintha még + 1 gyereke lenne, csak annyi hogy ők hamarabb felnőnek.

2011. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
21%
kérdező gyerek mellé nem kell kutya pláne ha nem vagy jártas a nevelésükben! NEM A GYEREKNEK KELL MEGTANULNI ,HOGY KELL BÁNNI A KUTYÁVAL különösen 2 évesen!!
2011. szept. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az a véleményem, hogy az alapvetően nyugodt, nem túl erős védőösztönű nagytestű kutyák a legjobbak gyerek mellé. A goldi és a labi is jó választás, bernáthegyi, újfoundlandi, leonbergi... Amstaff is jó, mert az emberekkel barátságos. Nézegesd a kutyafajták ismertetőjét, mert ott is leírják, hogy ajánlott-e gyerek mellé vagy sem. Amit én semmiképp sem vennék azok a pásztor és juhászkutyák. Bármilyen fajtát is választassz, érdemes hozzáértő tenyésztőtől venni, aki tud neked megfelelő kiskutyát ajánlani. Kezdő gazdiknak én egy közepes temperamentumú, nem túl domináns de nem is túl visszahúzódó egyedet ajánlanék. Bármelyik fajtában, minden alomban lehetnek olyan kiskutyák, akik nem alkalmasak erre, ezért sem mindegy, hogy honnan veszed!
2011. szept. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!:)


Az én kutyaiskolámba jár 2 tk-s labrador és 3 szintén tk-s golden is.

a gazda nem ért a kutya nyelvén, katasztrófa, hogy mit művelnek a kutyáik...

szeleburdik, szétszórtak, egy egyszerű ÜL-t nem képesek végrehajtani...


DE! ez nem a kutyák hibája, kizárólag a gazdáé...


Körülöttem pici baba korom óta voltak kutyák, kizárólag nagytestűek. (Inkább a kutyákkal játszottam, mint a szomszéd gyerekekkel...:))

Volt kuvasz, több közép-ázsiai juhász és utcai nagytestű keverékek.

Egy keverék kivételével minden lovagoltam, csimpaszkodtam a szőrükbe, befogta nagypapám szánhúzásra őket, görkorival húzattam magamat, később birkóztunk,...


Egy közép-ázsiai is lehet iszonyú jó társa egy gyereknek, a szüleim nagyon sokszor hagytak kettesben vele...


DE! Ez nem azt jelenti, hogy a közép-ázsiait vagy egy keveréket ajánlok...:)


Az az igazság, hogy ahogy egy születendő kisgyerekről sem lehet tudni, milyen tulajdonságai lesznek, egy jövendőbeli kutyust sem lehet az elvárásoknak megfelelően megrendelni...:)


Egy golden vagy egy labrador rengeteg szellemi foglalkozást is igényel, nem elég egy nagy séta, feladatot kell velük végeztetni. (és nem, egyik kutyafajta sem őrzi a gyereket olyan értelemben, hogy leül mellé és vigyáz... viszont ha átjön hozzátok játszani majd egy pár másik gyerek, én a helyetekben megkötnék arra az időre a kutyát, ugyanis ha a kutya úgy értelmez egy egyszerű fogócskát vagy gyermeki civódást, hogy a másik gyerek megtámadta a Tieteket, akkor a kutya a Ti gyermeketek védelmére fog kelni - ez szinte biztos. A falka jelmondata: Egy mindenkiért, mindenki egyért.)


Na szóval oda akarok csak kilyukadni, hogy én azt tanácsolom, menj be egy menhelyre, és mondd el, hogy kertes házba, kisgyerek mellé szeretnél kis/nagytestű barátságos kutyust...


kb. 5-10 kutyát fognak eléd vezetni kapásból.



Egyébként nagyon jó olvasni, hogy ilyen felelősségteljesen rákészülsz a kutyus érkezésére!:)


Sok boldogságot a jövevény(ek)hez!:):)

2011. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!