Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Critical mass bicikli helyett...

Critical mass bicikli helyett kutyákkal! Jönnél?

Figyelt kérdés

Egy holland srác már jó ideje készítgeti elő nekünk egy kutyás budapesti felvonulás lehetőségét...

Azért, hogy több jogot kapjunk végre...



Pl. egy jól nevelt kutyával bemehessek étterembe, boltba, a Balaton parton is jelöljenek ki kutyaúsztatós helyeket, ilyesmi...

persze a kutyatartási kultúrának az is része lenne, hogy mindenki felszedi a kutyája után a piszkot, és ha nem behívható a kutyám, akkor úgy is kezeljem - amíg meg nem sikerül nevelni...:)


na de a lényeg, hogy Ti eljönnétek?


hogy lássák az emberek, vagyunk egy páran...


a Critical mass elég szép eredményeket ért el, hátha a kutyásokra is felfigyelnének így...


Ha pozitív példát mutatnánk, megmutatnánk, hányan vagyunk, akiknek igenis jól nevelt kutyájuk van, akik után nem hagyunk csomagot...


Benne lennétek?:)



És ha nem csak Budapesten lenne ilyen, hanem az ország több pontján is?


2011. szept. 14. 11:24
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

az a holland srác biztos gondol az ilyesmire is...:)


nyugaton sem akármilyen kutya mehet be akárhova...

de pl. nagy segítség lenne, ha az engedelmességi vizsgát tett kutyámmal bemehetnék a sétából hazafelé tartva még a boltba is...

2011. szept. 14. 14:00
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Az Hollandia ez meg itt nagyon messze van tőle.Lenne vizsgapapír? Majd megoldják okosba 5ezer a zsebbe és k9-es lesz a kutya.. De amíg itt ez a rengeteg kóbor kutya ,amíg nem tudok végigmenni az utcán pesten úgy hogy ne a kutyagumit lessem ,és a kutyámat csak gázsprayvel merem sétáltatni mert többször majdnem széttépték a kieresztett fenevadak addig ez nem aktuális .Sajnos.Jogokat akkor kéne követelni ha a minimális szabályokat betartanák a kutyások.Mondom én ezt kutyásként
2011. szept. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
De maga a vonulás az jó ,megmutatnák ,hogy lehet jólnevelt kutyával sétálni ,és menő felszedni a kutyagumit is. Csak nehogy a rendőrség azt tegye mint a bicajosfelvonuláson ahol szanaszétbüntették akinek nem volt prizmája..Itt meg ha nem lesz szájkosár..
2011. szept. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

de ez motiváló erőként is hathatna talán pár kutyásra...


annyi ember van, aki csak a tudatlanságából fakadóan tartja helytelenül a kutyáját...


példát is statuálhatnánk...:)


szerintem első lépésnek nem lenne rossz...


sajnos én is tudom/tapasztalom, mennyire le vagyunk maradva kutyatartás terén (is), de valahol el kell kezdeni...

2011. szept. 14. 14:14
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt szerintem nem ez a legfőbb gond, hogy a kutyát be lehessen vinni a boltba, vagy a fodrászhoz..stb. Vannak itt komolyabb problémák is, az állatok tartásában. Nekem 5 kutyám van, tudom mi a felelős állattartás. De sajnos nem mindenki...Inkább az állatvédelmi törvényekért kéne vonulni, nem azért hogy 5 kifliért beugrok, vihessem Fifikét magammal...A kóbor kutyák, a láncon tartott, bántalmazott kutyák, vannak melyek éheznek stb...Na ez itt a fő gond, először is. Ami mindenki érdeke lenne, hogy megoldódjon.
2011. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
De nem látod, h a két dolog összefügg??
2011. szept. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

NANÁ, még szép :)

Ha esetleg megvalósul, írj légy szíves e-mail-t...köszi :)

Egyébként ha jól tudom, tavaly Szegeden volt már ilyen kutyás felvonulás, kutyaiskolás bemutatókkal együtt.

A szervezésre nagyon oda kell majd figyelni, felhívni a figyelmet az ürülék összeszedésére, illetve az agresszív kutyák esetén a szájkosárra.

Szerintem nem azzal kellene nyitni, hogy követeljük a kutyák beengedését a boltba, étterembe...boltokba törvény szerint nem mehet kutya, kivéve a munka- és segítő kutyákat. Egyre több étterembe lehet viszont kutyát vinni, ami nagyon klassz dolog.

Első körbe a kötelező REGISZTRÁLT CHIP, a nem tenyésztésre szánt kutyák IVARTALANÍTÁSA legyen kötelező...VÉGREHAJTSÁK AZ ÁLLATVÉDELMI TÖRVÉNYBEN FOGLALTAKAT: ne lehessen állandóan láncot, kennelben kutyát tartani...Világosítsák fel a lakosságot a felelős fajtaválasztásról. Igenis büntessék meg az utcán felügyelet nélkül kóborló kutyák gazdáit akkor is, ha csak "véletlenül kiszaladt a kapun".

Ami nagy előrelépés lenne, hogy a BH-vizsgás kutyák mentesüljenek a póráz-szájkosár viselési kötelezettség alól.

Első körben szerintem ezek a legfontosabbak...

2011. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Kedves Szilvi & Argos, teljes mértékben egyet értek Veled!:)
2011. szept. 14. 16:19
 19/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ennek nagyon örülök :)
2011. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. De minden mindennel összefügg, én is így látom.

HA a szegényebb állattartók kutyái ivartalanítva lennének (nem kis költség chipezni és ivartalanítani a mai gazdasági helyzetben) akkor nem volna ennyi nem kívánt kölyök -> sok kóbor állat -> a pénzt nem menhelyekre kellene költeni stb... HA a ha a harcra tartott kutyákat elkoboznák, akkor nem kellene félni sok helyen. Ha a beteg kutyákat nem lehetne szaporítani kevesebb lenne a túltenyészett, agresszív kutya. Ha nem lehetne az állatokat nem megfelelő körülmények között tartani akkor változna a kutyatartókról az általános szemlélet, és még nem is beszéltünk a kutyapiszokról :)


Meg kell mutatni, hogy az országnak van kulturált állattartó része, de számomra ezek lennének az elsődleges célok, nem pedig a boltba történő szabad bejárás. Egyébként elmennék és jó ötletnek tartom!

2011. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!