Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák átveszik egymástól...

A kutyák átveszik egymástól az érzelmeket ( pl félelem)?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk orvosnál a kutyusommal, csak egy bolhacseppért meg egy körömvágásra. Előtte 2 kutyus is bent volt és nagyon nyüszítettek, nem tudom mit csináltak velük. Mikor bementünk és letettem az asztalra úgy elkezdett remegni mint a nyárfalevél, pedig addig sosem félt a doktornál, de most végigremegte az egészet( pedig nem egy ideggyenge, félős kutyus)

Vajon azért mert hallotta a másik 2 kutyust nyüszíteni és azt hitte, hogy akkor neki is fájni fog?


2011. szept. 15. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, mert a kutyuskám nagyon félt, bújt félelmében, amikor egy nagy térre vittük és már ott sok kuya volt, jó néhányuk szintén stresszes, mert kutyaoltás volt ott. Átvette tőlük a stresszt, de az is lehet, hogy meg is érezte, szuri lesz.
2011. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem is átvehet ilyen érzelmeket és viselkedést!!Volt egy kutyánk aki nagyon félt ha dörgött az ég és ha villámlott utána vettünk egy kutyus aki 4 hónapos volt és ő is fél ha jön a vihar de az öreg kutyusunk megtanította a fiatal kutyának mikor kell ugatni és így tudjuk,hogy jön valaki
2011. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
elsősorban a gazdi rezgéseire figyel jó esetben egy kutyus idegen helyen ha ő nyugodt, magabiztos akkor a kutyája is...de pl. az is elfordulhat, hogy a rendelőben a stresztől vagy a fájdalomtól az előző kutya ürítette a bűzmirigyét, így a "félelem szaga" ott maradt-normális állatorvos figyelne ilyenekre is...attól, hogy hallott egy-két nyüszítést nem félhet de a szagokból, a körlötte lévő energiából olvas egy kutya
2011. szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tudod a gyerekeknél is ígyvan.

pl fogorvosnál vannak az egyik gyerek kijön fájlalja a fogát akkor a többi is azt hizi hogy olyan rossz

2011. szept. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát pedig én nyugodt voltam, biztos nem tőlem vette át.
2011. szept. 15. 10:53
 6/6 Akiteki ***** válasza:

Nem a félelmet vette át, hanem hallotta a másik kutya fájdalomkiáltását. (Ami lehet, hogy csak hiszti volt)

Ezért megijedt, hogy ott benn valami rosszat csinálnak a kutyákkal.

Ha Te hallod, hogy a fogorvosnál valaki torkaszakadtából ordít, szintén elbizonytalanodnál.:))

2011. szept. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!