Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne menhelyet...

Hogyan lehetne menhelyet alapítani?

Figyelt kérdés
Ki szeretne ezzel foglalkozni? Én egy 12 éves lány vagyok és minden vágyam az, hogy segítsek az állatokon! Szeretnék egy menhelyet, de ehhez jó sok emberre van szükség, hogy beinduljon. És persze pénzre ezt én is tudom!!!
2009. jún. 25. 20:44
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

xehez bocs

Ha tudtok segítsetek!!!

2009. jún. 25. 20:45
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nagyon jó kezdeményezés :)

Amúgy én is gondoltam már erre cak még nincs saját keresetem, hogy bármit elkezdjek. én olyan menelyet szeretnék, ahol nem csak kutya/macska fér el, hanem megunt és talált egzotikus állatok is (kígyók, madárpókok stb)

de sajnos a pénz nagyon fontos, anélkül nem megy.

Szerintem csinálj egy honlapot, fórumokon gyűtögesd az embereket, és ha már a legtöbb tagnak van munkája, akkor össze lehet dobni lassanként a kezdőtőkét hozzá (mert ugye terület kell, megfelelő kenneleket építeni, játékok, takarók, tálak, stb...

2009. jún. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen ebbe teljesen igazad van! Megadod az e-mailodat? Nyugi nem akarok küldözgetni semmit csak gyűjtögetem az embereket és ha már elegen összegyültünk akkor írok. OK? Köszi előrre is!
2009. jún. 25. 21:03
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is gyerekkorom nagy álma, és azóta is. Ha megnyerném a lottót, gondolkodás nélkül az első dolgom lenne. Sokan megvetnek emiatt, mondják nem jó semmire, csak pénznyelő. A sok szerencsétlen állatra nem is gondolnak. Nagyon állatcentrikus vagyok.

Jó lenne, tényleg sok-sok pénzre, emberre, és kitartásra van szükség.

21/l

2009. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Lécci az e-mail címeteket is írjátok oda!
2009. jún. 25. 21:06
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

tudsz privát mailt küldeni, a válaszoknál van alul.

küldj valamit, elég egy "szia, én vagyok az állatmenhelyes" és visszküldök valamit, hogy biztosra tudd a címem, de itt nem nagyon szeretném itt kitenni csak úgy publikusan...

2009. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
nekem is kis gyerek kori álmom.. tök klassz ötlet..
2009. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

Akinek esze van ,az nem.

Iszonyú stressz,iszonyatos állatkínzásokkal találkozás minden nap,rohangálás stb.

Lehet a lottón ötösöd vagy a Krőzus pénze,nem elég rá.

Van egy területed,lehetőséged X mennyiségű kutya elhelyezésére.

Aztán jön az X+sokadik,amit megkínozva vagy a kapudhoz kötve találsz,és nem tudod otthagyni.A sor végtelen,sokkal kevesebb megy gazdihoz,mint be a menhelyre,elfogy a pénz,a férőhely,az idő.

Végén az marad,hogy nem fogadsz be több kutyát(nem tudod megtenni..),altatás vagy nyomorult körülmények a kutyáknak.

Ez a valóság,a többi rózsaszín álom.Jönnek olyan állatkínzások áldozatai,amit ép ésszel felfogni sem lehet,és a végén már csak sírni tudsz,vagy diliházba kerülsz.

Állatmenhelyet működtetni csak profi segítőcsapattal lehet,de így sem könnyű.

2009. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek azt ajánlom neked, hogy keress a környéketeken egy szimpatikus menhelyet. Vedd fel velük a kapcsolatot és jelentkezz segítőnek. Járj el oda és segíts nekik. Lassan kitanulod a csínját-bínját és később könnyebb lesz és addig is hasznos voltál! Lehet, hogy nem is akarsz majd sajátot, hanem ott ragadsz! A saját menyhely nagyon sok bürökráciával, kuncsorgással, ügyintézéssel jár és nem csak az elején, hanem minden nap. Ha valóban a mentés érdekel, akkor csatlakozz be egy már működőhöz vagy később velük közösen nyiss egy kis telephelyet.
2009. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
én is hasonlóan vélekedek, tettem fel egy állatrendőrséges kérdést is. menhelyet nem szeretnék alapítani, mert szerintem semmi értelme már. annyi van, és végülis annyira nincs sok értelme. én állatrendőrséget szeretnék nagyon és akkor ahhoz egy menhelyet. :D szerintem ez annyira nagy haladás lenne, szinte már ez az életcélom :P:)
2009. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!