Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valamit csinálni azzal,...

Lehet valamit csinálni azzal, aki séta közben biciklivel szándékosan elütötte a kutyámat?

Figyelt kérdés

A német juhászomat sétáltattam, póráz rajta, láb mellett jött, a járda szélén mentünk, mellettünk még kb. 2 méter hely volt. Egy fiú jött mögöttünk biciklivel, gyorsított és elkaszálta a kutyámat, majd nevetve továbbment. Tudom ki volt a srác, behajthatom rajta az orvosi költségeket?

A kutyám lábán egy elég csúnya seb lett, mert miután elütötte biciklivel az az eszetlen, szegény a rozsdás korlátnak eset, ami elvágta a lábát(legalábbis szerintem az vághatta el). A sebet össze kellett varrni.

Az orvos 12000 Ft-ot kért, ezt ki akarom fizettetni a sráccal. Van félretéve állatorvosra 60000ft, ha szükség lenne rá, tehát inkább elvi kérdés, mint anyagi. Azt akarom, hogy lássa meg a tettének a súlyát a biciklis fiú. Ennek van hivatalos módja? (Természetesen ettől függetlenül a seb továbbra is kezelve lesz)


2011. szept. 15. 22:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%
Feljelenteném állatkínzásért, szüleidnek mond meg, tudd meg hol laki a srác, és valami ami az övé tedd tönkre, én tuti kiherélném a gyereket,,,
2011. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
jah, apádéknak is szólj, csak nyugodtan mond el nekik, ők tuti segítenek majd neked
2011. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

JOGILAG A LEGEGYSZERŰBB, HA FELJELENTED, CSATOLOD A feljelentéshez az orvosi látleletet, és az orvosi költségek leírását !

mivel a kár meghaladta a 10 000.-ft-ot már szabálysértésnek minősül ( 2 000.-ft felett ).

és a feljelentésnél, add meg a vétkes nevét ,elérhetőségét, a többit bízd a rendőrökre !

a vétkes szüleít a pénzbírság lehetősége komolyan elgondolkodtatja, mivel ők felenek anyagilag a gyerekük által okozott károkért !

ilyen egyszerű !

a szándékosságot nem tudod bizonyítani !

( később még elütheted őt véletlenül :)

2011. szept. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!