Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon vs. Szabadon való...

Szilvi & Argos kérdése:

Pórázon vs. Szabadon való séta. Mi a véleményetek az alábbi vidiről?

Figyelt kérdés

Már évek óta szajkózzák kutyások, hogy vizsgáztatás alapján lehetne szelektálni a kutyásokat: aki lerakja az adott vizsgát a kutyájával, az mehet póráz nélkül sétáltatni, aki nem, az nem.

A vidi legvégén ezt mondja ki Vámosi-Nagy Nóra is.

Kíváncsi vagyok, mikor vezetik ezt be itthon...


2011. okt. 19. 13:14
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Itt a videó: [link]
2011. okt. 19. 13:18
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

A videót nem sikerült mellékelned...

Amúgy a fene se tudja. Szerintem nem kifejezetten aszerint kellene szelektálni, hogy vizsgázott-e a kutya vagy sem. Ahová mi jártunk kutyasuliba, volt több olyan kutya is, aki letette az alap engedelmességit, mert engedelmeskedett a gazdájának, azaz parancsra ült, feküdt, fordult, maradt... de ismerve ezeket a kutyákat ettől még egy kutyafuttatón ugyanolyan balhésak maradtak, a dominanciát és a támadókedvet a tanfolyam nem nevelte ki belőlük. Ugyanakkor vannak kutyák, akiket soha nem tanítottak kutyaiskolában, mégis tudjuk, hogy a légynek sem ártanának. Szóval én inkább valami hozzáértővel megvizsgáltatnám a kutyákat, a személyiségüket, mint pl. ahogy az állatrendőrséges filmekben a kaja bevédési tesztet csinálják, és ha azon átmegy a kutya, arról adnék igazolást. Az szerintem sokkal mérvadóbb, mint hogy egy kutyasuliban képes volt-e rendesen láb mellett menni a kutya - és emiatt bizonyítványt kapott...

2011. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, először lemaradt, de most már ott van :D
2011. okt. 19. 13:27
 4/23 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, a "pályakutyákat" ismerem: pályán, kutyaiskolában tökéletesen működnek, de kutyákkal nem lehet őket összeengedni agresszió és a kezelhetetlen (!!!) dominancia miatt, illetve a behívásuk is nehéz...

Azért tettem felkiáltó jelet, mert önmagában a dominancia nem probléma, nem rossz dolog, HA (!!!) a gazdi le tudja kezelni a problémás szitukat, tudja kontrollálni kutyája viselkedését. És ez nagyon fontos valóban.

Pl Argos kutyám, 3,5 éves roti-nj keverék ivaros kan domináns, nagyon köcsög és bunkó is tud lenni...de kezelhető, le tudom állítani ha nagyon belemelegedne a játékba és már elfajulna a helyzet.

A vidiben nem sima vizsgát említenek egyébként, hanem városi kísérőkutya vizsgát, tehát BH féleséget, csak sokkal szigorúbb forgalmi résszel...ami most van, az egy nevetségesen alacsony szint sajnos

2011. okt. 19. 13:33
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
persze a megoldás szerintem még midnig normális kutyafutattók kialakítása lenne... miért nem lehet nagyobb területeket kijelölni? Én akár az említett Normafánál is el tudnám képzelni, hogy egy mezőre a sok küzül azt mondják, hogy na ez a kutyafuttató - cserébe a kutyás nem a játszótéres részen engedné el a kutyáját, hanem azon a részen, ahol szabad. Ahol én élek - Hollandiában - kokrétan fél erdők vannak kutyás helyként megjelölve, az erdő másik felébe meg tilos kutyát vinni - így senkit nem ér meglepetés, tudjuk, hogy hová mehetünk, és hová nem.
2011. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem per pill nincs hang a gépemen. Addig is elmondom a véleményem.

Azok sétáltassák a kutyájukat póráz nélkül közterületen, akik BÁRMILYEN körülmények között vissza tudják hívni. Sajnos a mi lakótelepünkön nem találkoztam még ilyen kutyával :(

Ha ennek a vizsgának, amit le kellene tenni, ugyan ez a lényege + az alap engedelmesség, akkor én támogatnám - de mondom, nem tudom sajnos most meghallgatni, úh csak tapogatózok :)

2011. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kellene ilyen vizsga, és biztos, hogy le is raknám a kutyámmal. Mondjuk engem nem zavar, hogy a városban pórázzal sétálunk, hiszen ha nem volna rajta a póráz, akkor sem engedném el láb mellől, akkor meg már semmit sem számít egy madzag, aminek az egyik vége a kutyán van a másik meg a nyakamban. Szabadon sétáltatni úgyis városon kívül szoktunk, csoportosan.
2011. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

Én nagy ívben tojok a szabályokra. Minden este póráz nélkül sétáltatom a kutyámat(ilyentájt már kevés emberrel talizunk). Jól nevelt,többnyire a lábam mellett jön, ha néha messzebre is megy tőlem, egy szavamra visszajön. Nincs benne agresszió egy szem sem, csak kajla a lelkem, mert alig múlt 1 éves.TErmészetesen tiszteletben tartom azokat az embereket, akikben félelmet ébreszt(inkább termete, mint viselkedése miatt), és ha a közelünkbe kerül valaki mindig ráteszem a pórázt.

A gondom az, hogy gyakorlatilag sehol nincs a környékünkön olyan hely, ahol biztonságosan sétáltathatnám póráz nélkül. Miért kell szegényeket folyton pórázon vezetni? Persze vannak egyedek, akik nem alkalmasak a szabadon való sétára, de a normál kutya képes lenne rá. Ez a szocializáció részét képezi. Sajnos, véleményem szerint ezekről a dolgokról mindig olyan emberek döntenek, akiknek még véletlenül sincs kapcsolatuk kutyákkal. Könnyű így, laikusként rendeleteket fabrikálni.

2011. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves "ma 13:36" Válaszoló!


Egyet értek, hogy megfelelő méretű és biztonságos kutyafuttatók létrehozása lenne az alap azelőtt, hogy szigorúan büntetnek. A vidin látott kutyafuttató területe már nagyon megfelelő szerintem, de az nonszensz, hogy forgalmas út mellett van és nincs bekerítve.

Nálunk Csepelen 2 futtató nagyon kicsi, a másik 3 már elfogadható.

Most Kőbányán és az Örs környékén láttam szintén normál méretű, elkerített futtatókat...csak a probléma majdnem mindegyikkel, hogy a kiskutyák kiférnek alul :(

Illetve a szép fű rövid idő után eltűnik, és homokos futtató marad, amiben a gazdik megfulladnak, kutyák meg nagyon koszosak lesznek...de ez a legkisebb gond :)

Igen, kutyás műsorokban látni, hogy pl Amerikában is hatalmas kutyafuttatók vannak.

Az önkormányzatok érvelése: nagyon drága a hatalmas futtatók körbekerítése...ez igaz

2011. okt. 19. 13:49
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Videót nincs kedvem nézni, de a véleményemet leírom:)

Yorkim van, akivel anno sulit végeztem. Hihetetlenül szófogadó, egész kölyök kora óta nagyon erősen ragaszkodik hozzám.

Idén kb. 2x volt rajta nyakörv. Gyönyörűen közlekedik, a járda szélen megáll, még akkor is, ha nincs érzékelhető szint különbség. Bár jól szocializált, de őt nem érdekli a többi kutya, elmegy mellettük. Viszont folyamatosan figyeli, hogy én hol vagyok, ha 10-15 méterre van tőlem, akkor már rohan vissza.

Egyszer volt, hogy egy német juhász rárohant, akkor is hozzám szaladt, pedig nagyon megijedt. Ha tűzijáték, vagy vihar van, akkor sem szokott berezelni. Egy kicsit behúzza a farkát, de nyugodt hangon mondom neki, hogy nincs semmi baj, és ő megérti.

Biztos szerencsém van vele, tényleg jó természetű, ezt nem lehet minden kutyával megcsinálni.


Egyébként pest egyik külvárosi részén lakunk, hatalmas kutyás élet van. A kutyák nagy része póráz nélkül sétál, és az elmúlt évek alatt nem láttam olyat, hogy ebből probléma lett volna.

2011. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!