Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a nekem való kutya?

Milyen a nekem való kutya?

Figyelt kérdés
nagy kutya aránylag ne egyen sokat!okos és caslád szerető legyen ne legyen kényes
2011. szept. 16. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagytestű kutyák általában sokat esznek. Ami nem kimondottan kényes és beteges fajta, kajára nem túl érzékeny és családcentrikus az a Golden. Nagyon szép, tekintélyes megjelenésű kutya, nem túl masszív, de erős, a járása és a tartása nagy szép (nekem az egyik kedvenc fajtám, a 3 legszebb kutyában benne van nálam) barátságos, vidám természetű, gyerekeket jól tűri, némi vadászhajlam van benne, de könnyen játékosságra nevelhető. Nagy mozgásigényű, kertes házba ajánlott. Túrákra, nagy sétákra és kirándulásokra mindig rá lehet venni. Szeret apportozni és úszni. Igazi családi kutya. Panelben is tartható, de lusta, egész nap kanapén fetrengős gazdiknak nem ajánlanám. Azoknak inkább egy Angol bulldogot :D
2011. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Labrador. Nekünk az van. Imádnivaló és bár enne annyit amennyit lát nem szabad sokat adni neki mert könnyen elhízik. Semmilyen extra ápolást nem igényel a szőre
2011. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A "nagy kutya" és a "ne egyen sokat" elég nehezen összeegyeztethető. Talán, ami ebben a kategóriában megállja a helyét, az egy Újfundlandi, vagy Bernáthegyi. Nem annyira mozgékonyak, ebből talán következhet, hogy nem esznek annyira rengeteget.


De ott vannak még a Németjuhászok is, nem esznek sokat és gyakorlatilag igénytelenek.

2011. szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ilyen golden meg stb labrador nem kel nekem nagyon nem tetszenek ám nem azt mondon hogy olyan sokat
2011. szept. 16. 13:58
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
goldenre szavazok én is, vagy estleg magyar vizsla
2011. szept. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kicsit pontosítsd az elképzelésedet. A "nagy" kutya, amelyik nem eszik "sokat", elég relatív, attól függ, mihez viszonyítod. Az sem teljesen mindegy, hogy milyen körülmények közé akartok kutyát,(kert, lakás, nagy terület) Puszta állatszeretetből, vagy a ház őrzésére, terület védésre is vennétek? Az is számít,-szerintem - hogy ha vannak gyerekek, akkor milyen idősek?

És persze az is lényeges, hogy neked van-e kedvenc fajtád? Ha tudod, hogy milyet nem akarsz, akkor valami elképzelésed csak van arról, hogy milyet igen.:-)

2011. szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

én egyet értek az utolsóval...

de aki azt írta, hogy a német juhász gyakorlatilag igénytelen, az szerintem meg gyakorlatilag nem ért a fajtához. de elvileg sem.


a németjuhászok megőrülnek vagy elvadulnak, ha nem elégítik ki a feladatvégzési és mozgási szükségletüket.


nagyon nem ajánlom.


de jó lenne tudni, volt-e már kutyátok (tehát van-e kutyatartási tapasztalatotok), mire kellene a kutya, mennyit foglalkoznátok vele, kertes ház-e, illetve hány évesek a gyerekek.


amíg ezeket nem tudom, én nem ajánlok fajtát.

2011. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

16:08:

Írta, hogy ne legyen kényes, én ebből arra gondoltam, hogy kutyakozmetikára, sajátos étrendre gondol.


Akinek arra nincs ideje, hogy foglalkozzon a kutyájával annyit, hogy az ne őrüljön bele az unalomba, annak se kutya, se gyerek nem való.


Ettől függetlenül bevallom, hogy fingom nincs a kutyafajták igényeiről, csak gondoltam megosztom a véleményem a kérdezővel.

2011. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

ja értem, így már más!:)


már azt hittem, Te is egy olyan elborult agyú kutyatartó vagy, aki azt hiszi, hogy kertes ház = nem kell kutyaséta...


de örülök, hogy tévedtem!:D

2011. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
volt már kutyánk kertes ház állat szeretetböl és nem arra gondoltam hogy kozmetikáztatni nem kell a ne lgyen kényest ugy értetem hogy ne legyen beteges érted nekem a doberman tetszik de anya nem, engedi setálni birnám vinni heti 5 alkalommal
2011. szept. 16. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!