Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen szeretném ha bent...

Télen szeretném ha bent lenne. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves vizslám és szeretném ha télen (vagy amikor hideg van) bejöhetne. A szobám nem túl nagy de elférne. Megfürdetném meg ilyenek, hogy ne legyen koszos/büdös. Ha mondjuk bepisilne vagy valami akkor azt is feltakarítanám utána és megpróbálnám szobatisztaságra tanítani (gondolom még meg lehet). Még azt találtam ki, hogy pár óránként kiengedném az udvarra rohangálni egy kicsit meg elvégezni a dolgát de az lehet, hogy nem lenne jó ha ki-be járkálna melegről hidegre. Ezzel csak annyi a baj, hogy anya tavaly se engedte meg, hogy bejöjjön (max 20-30 percre jöhetett be) apának meg mindegy őt nem zavarná. Nem kell, hogy egész nap bent legyen de mondjuk estére szeretném ha bent lenne. Hogyan vegyem rá anyát? Már mondtam, hogy takarítanék utána.

14/L


2011. szept. 16. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell szobatisztaságra tanítani. Ha kinti kutya, akkor szobatiszta, csak biztosítani kell neki a napi többszöri kimenetelt, hogy el tudja végezni a dolgát.
2011. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Ezt plz. ne az állatok kategóriába már, hacsak nem nézed anyádat állatnak. nem a kutyával van gondod, hanem a szüleiddel, úgyhogy a családi kapcsolatokba igyekezz az ilyeneket megkérdezni.
2011. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Őszintén szólva meg tudom érteni az anyukádat. Egy 3 éves vizsla, elég termetes kutya, a feje kb. étkezőasztal magasságba ér. Elhiszem, hogy te szereted őt, és jót akarsz neki, de hidd el, az állatok számára nem okvetlenül az gazda lakásába "költözés" a legkomfortosabb megoldás. Nemrég volt itt egy hasonló kérdés, macskával kapcsolatban.

Ha igazán szereted a kutyádat, akkor vegyetek, vagy csináljatok neki egy kényelmes házat, amit télre ki is lehet bélelni. A vizslának a mozgás a lételeme; mit kezdjen magával egy lakásban? Egyetlen egészséges, helyesen táplált állat sem szenved a hidegtől, mert a szervezete felkészül a télre. És persze te, mint a gazdája is gondoskodhatsz róla, hogy ha kint is tölti a napjait, legyen egy védett, száraz kuckó ahova behúzódhat.

Sokkal nagyobb bajt okozhatsz neki a gyakori fürdetéssel, vagy azzal, hogy hozzászoktatod egy 22-24 fokos szobahőmérséklethez. De mivel sétálni, és a dolgát végezni ki kell vinned, lehet, hogy épp ettől betegszik majd meg. A teste nem "áll át" fokozatosan a hidegedő időre, hanem szó szerint úgy fogja érni őt, mint egy hideg zuhany...

2011. szept. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
15:36 (második) ez eggyáltalán nemigaz. nem a családi kapcsolatokhoz kell írni,mivel azt kérdezte hogy nem árt e neki hogy ki be rohangál,melegről a hidegre.amúgy kedves kérdező,nem hiszem hogy baja lenne a kutyusnak,max. egy kicsit hideg lenne neki ha kiengednéd,előbb akar bemenni. a szüleiddel kapcsolatos problémád meg beszéld meg velük.
2011. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ajnálj valamit fel "cserébe" a szüleidnek, valami olyat, aminek nem tudnak "ellenállni". Pl.: ha bejöhet télen a kutya, akkor minden nap elmosogatsz, vagy a kutya utáni takarításon felül még plusz takarítasz. Vagy többet segítesz a házimunkában, mint általában...kiviszed a szemetet, kiteregeted a tiszta ruhát, segítesz anyunak (vagy apunak) főzni...stb.
2011. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

15:43.


Miről beszélsz, már ne haragudj?


Semmilyen Vizsla nem éri fel az étkező asztalt négylábon állva, max két hátsólábra állva. Egy átlagos Magyar Vizsla 20 kg, még csak nagytestűnek sem számít, a középtestű kutyák közé van sorolva, marmagassága kb 50, max 60 cm, az kb térdmagasság egy embernek.

2011. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Maximum, ha nyújtogatja a nyakát, eléri az orra az étkező asztalt. És akkor mi van? Ha nem mehet oda, nincs baj. A mi Vizslánk az étkező asztal közelébe se mehet, ha eszünk, ha nem... Az, hogy feléri e az asztalt egy kutya egyáltalán nem érv, vagy ellnérv, szerintem abszolút nincs jelentősége... Ha a házban tartózkodó állatra szabályok vonatkoznak, akkor főleg nem.
2011. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem és a szomszédomnak is van egy vizslája. Én soha sem engedtem be. De egyszer a szomszédom mikor nagyon hideg volt télen be engedte és akkor utána mindig be kell engedni. Ha nem engedik be szétkaparja az ajtót 2 óra hosszát át vonyít stb... nagyon idegesítő. Szóval ha csak télre karnád be engedni akkor ne tedd! Csak akkor ha mindig bent lehetne! Külömben megjárjátok vele!
2011. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15:50. Nekem 2 a szomszédomnak 1 vizslája van. Magyr vizsla. És nem mondhatnám hogy térd magas. Annál nagyobb jóval. És igen fel éri az szatalt. A nyújtja a fejét már akkor rovább és a csípőmnél. 2 lábon egy kicsivel ksebb mint én! Pedig nem vagyok alacson! se a szomszédom és neki is addig ér az ővé!
2011. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze vannak nagyobb egyedek is, a kanok eleve nagyobbak. De könyörgöm, miért lényeges, hogy feléri az asztalt? Egy felelős kutyatartó, aki neveli is a kutyáját soha nem engedi az asztalhoz, főleg evés közben nem. S főleg nem hagyja, hogy a kutya az asztalra tegye a fejét... stb.


Aki meg azt írta, hogy kaparni fogja az ajtót: Egy neveletlen kutya talán... Egy jólnevelt kutya biztos, hogy nem. Egy kutyát a rossz szokásairól kis hozzáértéssel és kis türelemmel oly könnyen le lehet nevelni...

2011. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!