Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elmegyek, vonyít. Mit...

Ha elmegyek, vonyít. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves kutyám, keverék. Hét közben dolgozunk, a testvérem iskolába jár, tehát délelőtt többnyire senki sincs itthon. Lakásban lakunk. A kutya eleinte (egy-két hónapja) nagyon hangosan ordított, de lassan leszokott róla, nekem legalábbis úgy tűnt. Mikor elmentünk reggel, nem hallottuk ugatni, csendben lefeküdt, és legfeljebb bánatosan nézett, mikor becsuktuk az ajtót, de semmi hiszti.

Ma viszont szólt az alattunk lakó, hogy minden nap borzalmasan hangosan "tutúl", egész délelőtt, és gyakorlatilag árnyaltan ugyan, de megfenyegetett, hogy kidobatja a kutyát, ha nem csinálunk vele valamit. Meg is értem, ha a kutya tényleg hangoskodik, de nem tudom, mit kéne csinálnom vele. Egyébként szófogadó, idegenekkel kissé bizalmatlan, de nagyon okos, és - eddig azt gondoltam - jól nevelt is. Nagyon nem szeretném, hogy probléma legyen ebből, ezért bármilyen használható tanácsot meghallgatnék, módszereket, ötleteket, hogy vegyem rá, hogy ne hangoskodjon, mikor elmegyek otthonról.

Reggelente elviszem, hogy elintézze a dolgát, esténként órás sétákat teszünk, nap közben játszunk, sokat tanítom és foglalkozom vele, ha időm engedi, tehát a kifárasztás nem opció. A "főnök" is én vagyok, bár azt olvasom, hogy ha így lenne, akkor csendben várná, hogy hazaérjek. Szóval... akkor mit csináljak? Mit nem csináltam jól? Segítsetek! :(


2011. szept. 16. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el ezt: [link]
2011. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

volt egy ilyen rész a Póráz két végén-ben. úgy oldották meg, hogy először is te vagy a falkavezér. ezt több féle módon is elérheted: mielőtt megeteted mutasd neki hogy te eszel belőle először(vagyis csak csinálj úgy) a házból te lépsz ki először, stb. így már érezni fogja hogy te vagy a falkavezér, és te oda mész ahová akarsz, neki nem kell jönnie veled. és mielőtt elmész próbálj meg hozzá sem szólni, ne nézz rá, ne köszönj el tőle, mikor megérkezel ne mutass ki semmilyen érzelmet, kezeld úgy mintha ez természetes lenne hogy reggel elmész és délután hazajössz. ha ő örül is neked, próbáld meg figyelmen kívűl hagyni, megsimogathatod de ne vidd túlzásba.

de lehet másik oka is. nem lehet hogy hall valamit, és azért tutul? meg kéne egyszer figyelni, hogy mikor kezdi el és miért.

2011. szept. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

ma 19:57

Jézus..... Ezt így, teljesen magadtól?

Na, ettől tuti nem fog vonyítani az a kutya.

2011. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam csak akkor vonyít de akkor kibírhatatlanul ha másik kutyát viszek sétálni és nem őt!
2011. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Második, pontosan ezt csinálom, és ezért nem értem: ha hazajövök, körbeugrál, nem foglalkozom vele különösebben percekig, nyugisan leveszem a cipőm, addig ott vár, remeg, hogy odahívjam, ha nagyon rám mászna, leparancsolom, és addig nem foglalkozom vele, amíg nem nyugszik le, és nem is hisztizik, mikor elmegyek, ezért nem értem. Oo Nem tudom mikor megfigyelni, hogy mit ugat, mert sajnos este, ha korán végzek, ötkor, amúgy hat körül érek haza. >< A család többi tagja meg szarik az egészre, nem segítenek semmit... Lehet, hogy másik kutyákat ugat az utcán, vagy csak embereket, mondom, az idegeneket nem szereti különösebben, jelez mindig, ha ott vagyok. Viszont mindig elég egy szó, és elhallgat, de a lényeg, hogy le kell szoktatnom valahogy az ugatásról. Húszezrem meg sajnos nincs, hogy ilyen fenti kütyükkel kísérletezzek. :(
2011. szept. 16. 22:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg, más is hallotta-e? Az is lehet, hogy rosszindulatból mondja az alattad lakó! Nekünk az alattunk lakó ezt mondta, a mellettünk lakó viszont azt, h egész délelőtt itthon volt, és síri csend volt....
2011. szept. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Reggelente elviszem, hogy elintézze a dolgát, esténként órás sétákat teszünk, nap közben játszunk, sokat tanítom és foglalkozom vele, ha időm engedi, tehát a kifárasztás nem opció. A "főnök" is én vagyok, bár azt olvasom, hogy ha így lenne, akkor csendben várná, hogy hazaérjek. Szóval... akkor mit csináljak? Mit nem csináltam jól?"....

szerintem édeskevés a kutyádnask az a sétamennyiség és minőség amiben részesülhet (játékkal nem lehet megnyugtatni, lefárasztani egy kutyát!)+nincs hozzászoktatva az egyedülléthez és nincs tekintélyed előtte....

keress fel egy szakembert aki háznál rendberakja a dolgokat, felmérheti pontosan hol hibáztok és elmagyarázza miként lehet helyrerakni amit idáig elrontottatok a kutya nevelésében, képzésében!

2011. szept. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!