Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavát lehet-e kertben tarni?

Csivavát lehet-e kertben tarni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 11:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Ja és nálunk a macska bent van! De a kutyák kint!
2011. szept. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%
Csak azért mondod, hogy hülyeség, mert nem ismered a kutyákat. Te bajod.
2011. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A Csivava társasági kutya. Ebből a szempontból jobb, ha társaságban van, társaságban lakik, él.

A Csivava meleg éghajlatról származik, nehezen viseli a hideget. Nem kintre való kutya.

Aki azt írja 5 éve kertben tartja a Csivaváit vagy hazudik, vagy ha igazat is mondd, elég felelőtlen és rossz kutyatartó.

Arról nem is beszélve, hogy hány olyan rémtörténetet hallani, hogy bagoly megragadta a Csivit, elvitte ésnemes egyszerűséggel elfogyasztotta. Olyan is hallottam egyik Csivi gazditól, hogy egy erősebb viharban úgy odadobta a szél a Csivit a kerítéshez, hogy belső vérzése lett.


A Csivava nagyon törkényen társasági kutya, nem kerti életre van "kitalálva", még ha pár hüly*e gazdi kint is tartja...


Ez kb olyan, mintha olyan érvvel akarnék valakit meggyőzni, mint "Nyugodtan tarsd 1 méeteres láncon a Beagle-det, enyémnek sincs semmi baja". Jah, életben tud maradni, tény, de attól még nem ez a megfelelő tartási mód.

2011. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
lehetni lehet,de nem kintre való.úgy,ahogyan a pl a kuvasz,vagy a komondor sem lakás kutya.persze lehet őket kinn/benn tartani,mert szólni úgyse tudnak,de attól még nem lesz jó az életük.ha önző vagy ott tartod ahol te elgondolod,ahol akarod.de vannak emberek,akik akkor boldogok,ha a kutyájuk is az...
2011. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"de vannak emberek,akik akkor boldogok,ha a kutyájuk is az..."


Na, ez az első mondatod ami nem baromság. De felfoghatnád, hogy egy csivava soha nem lesz boldog a kerbe kivágva. A kutya társ, nem kertidísz vagy bioriasztó ... és tökmindegy hogy csivava vagy írfarkas.

2011. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó,

nem én vagyok az,aki x csivavát tart a kertben nekem labradorom van meg egy németjuhászom...sztem olvasd el még1x amit írtam,mert nagyon úgy tűnik ,h szövegértési problémáid vannak:D

2011. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, utána már nekem is leesett ... csak minden második komment az ővé volt és nagyon felhuztam magam mire a végére értem. Sorry.
2011. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
no problemo:D
2011. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ma már minden kutyát sajnos tartanak bent is meg kint is, nálunk a szomszéd a Berni pásztor kutyáját tartja a panelba :D Nem kell meglepődni semmin se!

Az tény hogy a csivava öleb és az emberek azért vásárolják őket hogy mindenhova magával vihesse és állandó társ legyen. Ha kertben tartod koszos lesz büdös lesz és ápolatlan lesz és elveszti a lényegét. Nem veheted csak úgy ölbe, meg ilyesmi. Mért nem tartasz inkább egy tacskókeveréket akkor? Az élhet kint is nem kell ölbe venni és legalább olyan okosak mint a csivavák.


Én ezért tartok tacsi keveréket.

2011. okt. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Lovat is lehet tartani a fürdőszobában ... csak normális ember nem teszi.
2011. okt. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!